Справа № 2а-4183/08
УКРАЇНА
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2008 року, м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: П'янової Я.В.
При секретарі: Нікітіної О.В.
За участю представників сторін:
Позивача: Борецька Н.В.
Відповідача: Козуб В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області до підприємства Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківської області (№ 117) про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Позивач, Лозівська об’єднана державна податкова інспекція у Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з підприємства Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківської області (№ 117) на користь бюджету податковий борг в сумі 124891,37 грн.
В судовому засідання представник позивача надав уточнення позовних вимог, та просить суд зменшити суму позову, а саме стягнути з підприємства Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківської області (№ 117) на користь державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість в сумі 67660,56 грн., в зв’язку з частковою сплатою відповідачем заявленої суми податкового боргу.
Відповідач у судовому засіданні, з урахуванням уточнення суми позову, позов визнав в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення учасників адміністративного процесу та враховуючи визнання відповідачем позову, суд дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі.
При розгляді матеріалів справи судом було встановлено, що підприємство Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківської області (№ 117) зареєстровано Виконавчим комітетом Первомайської міської ради Харківської області 23.06.2000 року за № 14781200000000191, як юридична особа, про що свідчить свідоцтво.
Також підприємство з 22.10.1995 р. знаходиться на обліку в Лозівській об’єднаній державній податковій інспекції у Харківської області як платник податку, про що свідчить довідка № 52 від 18.11.1999 р.
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Лозівська об’єднана державна податкова інспекція у Харківської області здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р., № 77/97-ВР платники податків, зборів (обов’язкових платежів) зобов’язанні сплачувати належні суми податків та зборів у встановлені законом терміни і це зобов’язання припиняється їх сплатою.
Згідно з п.4.1.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року, № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, вказаного в наданій їм податковій декларації, на протязі десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.4.1.4. ст. 4 Закону №2181-ІІІ, для надання податкової декларації. В п.п. 5.4.1, п. 5.4 ст.5 вказаного Закону зазначається, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як свідчать матеріали справи, платник податків надав до Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області декларації з податку на додану вартість, якими визначив суму зобов’язання, а саме:
- декларація № 10781 від 19.07.2007 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 7441,00 грн.;
- декларація № 12886 від 20.08.2007 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 5101,00 грн.;
- декларація № 13591 від 20.09.2007 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 4356,00 грн.;
- декларація № 16372 від 22.10.2007 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 6000,00 грн.;
- декларація № 19760 від 20.12.2007 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 8825,00 грн.;
- декларація № 22539 від 21.01.2008 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 6326,00 грн.;
- декларація № 1899 від 15.02.2008 р., якою визначено зобов’язання в розмірі 5640,00 грн.
Таким чином підприємство Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківської області (№ 117) згідно з даними облікової картки платника податків деклараціями визначив суму зобов’язання з податку на додану вартість та не сплатив 43689,00 грн.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Матеріалами справи підтверджено, що працівниками Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області 13.06.2007 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
В ході перевірки були виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме: платником податку несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за грудень 2005 р., декларація № 19785 від 20.01.2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 7815/08680951 від 13.06.2007 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000171502/0 від 20.06.2007 р. про визначення податкового зобов’язання по податку на додану вартість в розмірі 4765,01 грн., яке отримано 20.06.2007 р.
Відповідач частково сплатив заборгованість в сумі 1059,99 грн., тобто заборгованість на даний час складає 3705,02 грн.
Працівниками Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області 06.09.2007 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
В ході перевірки були виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме: платником податку несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за січень 2006 р. - декларація № 1740 від 20.02.2006 р., лютий 2006 р. - декларація № 2421 від 20.03.2006 р. березень 2006 р. - декларація № 4490 від 19.04.2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 129/15/08680951 від 06.09.2007 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000271502/0 від 10.09.2007 р. про визначення податкового зобов’язання по податку на додану вартість в розмірі 6274,02 грн., яке отримано 10.09.2007 р.
Працівниками Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області 30.11.2007 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
В ході перевірки були виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме: платником податку несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за квітень 2006 р. - декларація № 6499 від 2.05.2006 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 165/15/08680951 від 30.11.2007 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000371502/0 від 12.12.2007 р. про визначення податкового зобов’язання по податку на додану вартість в розмірі 6054,01 грн., яке отримано 12.12.2007 р.
Працівниками Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області 17.01.2008 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
В ході перевірки були виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме: платником податку несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за травень 2006 р. - декларація № 6949 від 19.06.2006 р., червень 2006 р. - декларація № 9164 від 18.07.2006 р
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 8/15/08680951 від 17.01.2008 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000021502/0 від 29.01.2008 р. про визначення податкового зобов’язання по податку на додану вартість в розмірі 5236,00 грн., яке отримано 29.01.2008 р.
Працівниками Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області 26.02.2008 р. було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету.
В ході перевірки були виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, а саме: платником податку несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за липень 2006 р. -0 декларація № 11134 від 21.08.2008 р.
За вказане порушення, на підставі п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.
За результатами перевірки складено акт № 21/15/08680951 від 26.02.2008 р.
На підставі зазначеного акту Начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000031502/0 від 29.02.2008 р. про визначення податкового зобов’язання по податку на додану вартість в розмірі 2702,51 грн., яке отримано 29.02.2008 р.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону України податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення є узгодженими.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На підставі п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога та друга податкова вимога.
На теперішній час сума заборгованості підприємством не сплачена і складає 67660,56 грн.
Згідно з п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.
Згідно з ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття цього судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до приписів ч. 4 даної статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права,свободи абоінтереси.
Розглянувши матеріали справи, суддійшоввисновку, що визнання суми заборгованостівідповідачем не суперечить законодавствутане порушуєчиї-небудь права,свободи абоінтереси, у зв’язку з чим така заява про визнання позову приймається окружним адміністративним судом.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 112, 136, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Лозівської ОДПІ у Харківській області до підприємства Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з підприємства Первомайської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області (№ 117) (64100, Харківська область, м. Первомайський, код 08680951) на користь бюджету податковий борг в сумі 67660,56 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова в повному обсязі виготовлена 03.11.2008 р.
Суддя Я.В.П'янова