ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2013 року Справа № 803/1381/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (далі - УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н., позивач) звернулося з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік в сумі 4010,30 грн. за 2012 рік в сумі 4572,42 грн., штрафних санкцій в сумі 170,00 грн., всього на загальну суму 8752,72 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду, використовує найману працю і відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Згідно з поданих відповідачем звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011-2012 роки борг складає 8582,72 грн. Крім того, відповідачем порушено термін подання звітності в зв'язку з чим 11.03.2013 року УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. було прийнято рішення № 278/2 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій в сумі 170,00 грн. Отже сума заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011-2012 роки та штрафних санкції становить 8752,72 грн. Позивач просить стягнути з відповідача на користь УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. зазначену суму заборгованості.
Позивач 27.06.2013 року на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи у відсутності їх представника.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (ухвали суду та повістка про виклик, направлені відповідачу рекомендованим листом за місцем проживання (перебування).
Згідно з частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу можу бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Таким чином, даний публічно-правовий спір підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку з 01 січня 2011 року визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (далі -Закон № 2464-VI).
Пункт 10 частини 1 статті 1 Закону України № 2464-VI визначає, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок. Згідно з пунктом 2 частини 1 цієї ж статі, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва серія НОМЕР_2 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, ОСОБА_1 є приватним підприємцем, зареєстрований виконавчим комітетом Володимир-Волинської Волинської області 13.08.1999 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с.11). Разом з цим, відповідач з 01 січня 2011 року відповідально до Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464-VI являється платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України № 2464-VI передбачено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців)
Єдиний внесок, відповідно до ст. 7 цього Закону нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно з п. 3 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
ОСОБА_1 зареєстрований як платник внесків до Пенсійного фонду України, з дня набрання чинності цим Законом вважається платником єдиного внеску.
Відповідно до п. 8 ст. 9 цього Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітнім періодом є календарний місяць.
Крім того, як передбачено п. 3.2 «Порядку формування та подання страхувальником звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року N 22-2 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за N 1014/18309 фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Таким чином, базовим звітнім періодом для ФОП ОСОБА_1 є календарний рік.
Як вбачається з ярлика до таблиці 2 Додаток 5 «Нарахування єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування» за 2011 рік, відповідачем вказаний звіт подано до ПФУ 11.03.2013 року та зареєстровано за № 6027. У таблиці № 2 ФОП ОСОБА_1 самостійно визначено суму, на яку нараховується єдиний внесок, яка складає 11557 грн., відповідно, розмір єдиного внеску до сплати за 2011 рік складає 34,7 %, або 4010,30 грн. (а.с.8).
Як вбачається з ярлика до таблиці 2 Додаток 5 «Нарахування єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування» за 2012 рік, відповідачем вказаний звіт подано до ПФУ 11.03.2013 року та зареєстровано за № 6028. У таблиці № 2 ФОП ОСОБА_1 самостійно визначено суму, на яку нараховується єдиний внесок, яка складає 13177 грн., відповідно, розмір єдиного внеску до сплати складає 34,7 %, або 4572,42 грн. (а.с.10).
Судом також встановлено, що відповідно до картки особового рахунку платника податків за період з 01.12.2013 року по 10.06.2013 року, у відповідача є наявна заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних санкцій в сумі 8752,72 грн. (а.с.6).
Крім того, відповідачем несвоєчасно подано звітність у зв'язку з чим, начальником УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. Величко Л.А. прийнято рішення № 278/2 від 11.03.2013 року про застосування штрафних санкцій в сумі 177,00 грн. за несвоєчасне подання звітності передбаченої Законом України № 2464-VI.
Відповідно до п. 4 ч. 11 ст. 25 Законом України № 2464-VI за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, загальна сума несплаченого відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011-2012 роки з врахуванням штрафних санкції становить 8752,72 грн. та підлягає стягненню в користь правління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. Волинської області.
Керуючись ст.ст. 11,17,122,128,158,160,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Соборна, будинок1, ідентифікаційний код 37602528) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011-2012 роки з врахуванням штрафних санкції, усього на загальну суму 8752 (вісім тисяч сімсот п'ятдесят дві) гривні 72 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський