ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/6319/13 21.06.13
За позовом Антимонопольного комітету України
До Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація"
Про стягнення 261 800,00 грн.
Суддя Прокопенко Л.В.
Представники:
Від позивача Солотковсько-Сотник О.Й. - предст. (дов. №300-122/08-3609 від 09.04.2013)
Від відповідача Боженко Д.Є. - предст. (дов. № 155/1/19-598 від 05.02.2013)
Суть спору:
Антимонопольним комітетом України заявлений позов до Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" про стягнення 261 800, 00 грн.
Ухвалою суду від 04.04.2013 за зазначеною вище позовною заявою порушено провадження у справі № 910/6319/13 та призначено розгляд справи на 24.04.2013.
23.04.2013 через відділ діловодства представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог, а саме просить: стягнути з Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" штраф та пеню у розмірі 280 000 00 грн. і зарахувати зазначену суму в доход загального фонду Державного бюджету України на рахунок відповідного управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника податків по коду класифікації доходів бюджету 21081100 (символ звітності 106).
В судове засідання 24.04.2013 представник позивача з'явився, підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав суду додаткові документи по справі.
В судове засідання 24.04.2013 представник відповідача не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Ухвалою від 24.04.2013 розгляд справи відкладено на 31.05.2013.
29.05.2013 відділом діловодства суду від представника відповідача отримано відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив позовні вимоги в частині стягнення пені в розмірі 140 000,00 грн. залишити без задоволення, як неправомірно нараховані
Розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 31.05.2013 справу було передано в провадження судді Гумезі О.В. в зв'язку з перебуванням судді Прокопенко Л.В. у відпустці.
Ухвалою суду від 31.05.2013 суддя Гумега О,В. прийняла справу №910/6319/13 до свого провадження та призначила розгляд справи на 21.06.2013.
У зв'язку з виходом судді Прокопенко Л.В..із відпустки, розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 17.06.2013 справу було передано для розгляду судді Прокопенко Л.В.
Ухвалою суду від 17.06.2013 суддя Прокопенко Л.В. прийняла справу до свого провадження.
В судовому засіданні 21.06.2013 представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
В судовому засіданні 21.06.2013 представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог в повному обсязі.
В судовому засіданні 21.06.2013 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Антимонопольний комітет України, розглянувши матеріали справи № 243-26.13/179-12 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції відповідачем, прийняв рішення від 01.08.2012 № 478-р (надалі - Рішення), яким визнав, що відповідач вчинив порушення, передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді неподання інформації на вимогу державного уповноваженого Комітету у встановлений ним строки.
За порушення визначені у пунктах 1 та 2 резолютивної частини рішення на відповідача накладено штрафи у розмірі 140 000, 00 грн.
Згідно зі ст. 24 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством.
Копію рішення від 01.08.2012 № 478-р із супровідним листом від 08.08.2012 № 243-26.13/05-8427 було направлено відповідачу, яке було отримано останнім 14.08.2012.
Відповідно до частини третьої статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» особа, на яку накладено штраф за рішенням органів Антимонопольного комітету, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Таким чином, строк сплати штрафу, накладеного вищенаведеним рішенням № 478-р від 01.08.2012 сплив 15.10.2012.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»у разі несплати штрафу в строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.
Однак, відповідачем сума штрафу сплачена не була, у зв'язку із чим Комітет звернувся до господарського суду міста Києва з позовною заявою від 01.04.2013 № 300-29/03-3228 про стягнення суми штрафу та пені в розмірі 261 800 грн. (140 000,00 грн. -сума штрафу, 121 800 грн. - сума пені за прострочення сплати штрафу за період з 29.01.2013 по 21.03.2013 р. включно).
Відповідно до заяви Антимонопольного комітету про збільшення розміру позовних вимог від 19.04.2013 № 300-29/03-4025, розмір пені станом на 17.04.2013 включно становив 140 000,00 грн.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 238 ГК України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Статтею 239 ГК України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режиму ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Відповідно до частин сьомої і дев'ятої статті 56 Закону у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Комітету стягують штраф та пеню у судовому порядку; суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.
Приписами статті 16 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлені повноваження державного уповноваженого Комітету, до яких, зокрема, належать: звернення до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до приписів статті 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Комітет у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені.
Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Сума штрафу, накладеного Рішенням від 01.08.2012 р. № 478-р, складає 140 000,00 грн. Розмір пені за один день складає 2100 грн. (140 000,00 х 1,5 %=2100 грн.)
За період з 29.01.2013 р. по 17.04.2013 р. прострочено 79 дні сплати штрафу.
За вказаний період сума пені за прострочення сплати штрафу складає 165 900 грн.
Проте враховуючи обмеження встановленні, ст. 56 Закону сума пені, що підлягає стягненню становить 140 000,00 грн. Позивачем в розрахунку до заяви про збільшення розміру позовних вимог враховані приписи ст. 56 Закону
Враховуючи викладене вимоги позивача про стягнення пені в сумі 140 000,00 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню за розрахунком позивача, перевіреним судом.
Станом на день розгляду спору штраф та пеня відповідачем не сплачені, доказів на підтвердження їх оплати відповідачем не надано.
Згідно з ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01034, м. Київ, вул.. Володимирська, 51 А, код ЄДРПОУ 03366500) штраф в розмірі 140 000 (сто сорок тисяч) грн.. та пеню в розмірі 140 000 (сто сорок тисяч ) грн. і зарахувати зазначену суму в доход загального фонду Державного бюджету України на рахунок відповідного управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника податків по коду класифікації доходів бюджету 21081100 (символ звітності 106)
3. Стягнути з Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01034, м. Київ, вул.. Володимирська, 51 А, код ЄДРПОУ 03366500) в доход Державного бюджету витрати по сплаті судового збору в сумі 5600 (п'ять тисяч шістсот) грн. 00 коп.
4. Після набрання рішенням законної сили видати накази.
5. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст складено 26.06.2013
Суддя Л.В.Прокопенко