Постанова № 32055693, 17.06.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2013
Номер справи
805/6845/13-а
Номер документу
32055693
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 червня 2013 р. Справа №805/6845/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретарі Сапєгіній А.Г.,

за участю

представника позивача,- Нікітіна Ю.В.,

представника відповідача 1,- Пасюков І.Г.,

представника відповідача 2,- не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства «Шахта Металіст» до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області про визнання недійсними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Дочірнє підприємство «Шахта Металіст», звернулось до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області про визнання недійсними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Представник позивача надала суду заяву про зміну предмету позову, згідно до якої просить визнати недійсними та скасувати:

розрахунки Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області № 524 від 05.04.2013 року за списком № 1 на суму 2839,16 гривень та № 291 від 01.04.2013 року за списком № 2 на суму 671,50 гривень;

розрахунки Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області № 3867/02 від 30.04.2013 року за списком № 1 на суму 6074,75 гривень;

розрахунки Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області № 673 від 30.04.2013 року за списком № 1 на суму 2780,75 гривень та № 363 від 30.04.2013 року за списком № 2 на суму 671,50 гривень.

В обґрунтування позову вказав, що до повноважень Пенсійного фонду України та його територіальних управлінь не відноситься нарахування компенсації за виплату та доставку пільгових пенсій. Також заперечує правомірність нарахування компенсації фактичних витрат на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах. На момент прийняття Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення» не передбачав обов'язку відшкодування підприємствами виплачених працівниками відповідача пільгових пенсій на підставі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що позбавляє загальне відшкодування пільгових пенсій статусу загальнообов'язкового платежу. Вважає, що з 1 січня 2005 року витрати на виплату та доставку пільгових пенсій проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України, а не підприємства.

Звертає увагу суду на ту обставину, що надані для сплати підприємству розрахунки не дозоляють визначити чи включені до складу фактичних витрат додаткові пенсії, додаткові витрати на виплату підвищеного розміру пенсії, доплати, надбавки та підвищення, призначені відповідно до законодавства України, які виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України, кому з осіб пенсії призначені з додатковим зниженням пенсійного віку. Таким чином, у зв'язку із тим, що розрахунки не містять обґрунтувань та не дозволяють перевірити правильність їх складання управлінням, вважаємо розрахунки відповідач необґрунтованими, протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити, надала суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача 1 у судовому засіданні заявлені позовні вимоги не визнав, заперечував, з підстав викладених у письмових запереченнях (а.с.58-65) просив відмовити у задоволенні позову.

Представник відповідача 2 у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення у яких зазначив, що не погоджується із вимогами адміністративного позову з підстав їх необґрунтованості. Просив розглянути справу без його участі.

З огляду на те, що в матеріалах справи міститься достатньо доказів, що стосуються спірних правовідносин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - Дочірнє підприємство «Шахта Металіст» (далі,- ДП «Шахта Металіст»), - є юридичною особою, згідно ст. 48 КАС України здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки (а.с. 11).

Відповідачі,- Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області (Далі,- УПФУ в Амвросіївському районі), Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області (Далі,- УПФУ в місті Харцизьку), - є суб'єктами владних повноважень - органами виконавчої влади, які в цих правовідносинах здійснюють повноваження, покладені на них п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України № 384/2011 від 06.04.2011, згідно ст. 48 КАС України здатні особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідно до матеріалів справи УПФУ в місті Харцизьку Донецької області складено та направлено на адресу ДП «Шахта Металіст» розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених відповідно до пунктів «а», «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» :

№ 524 від 05.04.2013 року за списком № 1 на суму 2839,16 гривень;

№ 291 від 01.04.2013 року за списком № 2 на суму 671,50 гривень;

№ 673 від 30.04.2013 року за списком № 1 на суму 2780,75 гривень;

№ 363 від 30.04.2013 року за списком № 2 на суму 671,50 гривень.

УПФУ в Амвросіївському районі Донецької області складено та направлено на адресу ДП «Шахта Металіст» розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених відповідно до пунктів «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 3867/02 від 30.04.2013 року за списком № 1 на суму 6074,75 гривень.

Вищезазначені розрахунки є предметом оскарження у даній справі.

До складу розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій УПФУ в місті Харцизьку № 524 від 05.04.2013 року за списком № 1 (а.с.13-14) № 673 від 30.04.2013 року за списком № 1 (а.с.113) відносяться працівники ДП «Шахта Металіст»:

ОСОБА_3,

ОСОБА_4,

ОСОБА_5,

ОСОБА_6,

ОСОБА_7,

ОСОБА_8.

До складу розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій УПФУ в місті Харцизьку № 291 від 01.04.2013 року за списком № 2 (а.с.14) № 363 від 30.04.2013 року за списком № 2 відноситься працівник ДП «Шахта Металіст» : ОСОБА_9.

До складу розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій УПФУ в Амвросіївському районі № 3867/02 від 30.04.2013 року за списком № 1 відносяться працівники

ОСОБА_10,

ОСОБА_11,

ОСОБА_12,

ОСОБА_13,

ОСОБА_14,

ОСОБА_15,

ОСОБА_16,

ОСОБА_17,

ОСОБА_18,

ОСОБА_19.

Вищезазначені громадяни були зайняті на роботах, що дають їм право на призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до п. «а», «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Вищезазначеним працівникам ДП «Шахта Металіст» відповідачами було призначено та виплачено пенсії.

Відповідно до преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV цей Закон визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону №1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності та наявності трудового стажу передбаченого Законом № 1788-XII/ У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону №1058-IV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно з абзацем четвертим підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пільгових пенсій. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Відповідно до абз. 5 цього ж пункту виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в"-"е" та "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 ( далі Інструкція №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004р. за N 64/8663

Відповідно до п.6.1 Інструкції №21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону (застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах: 20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році; 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році; 40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році; 50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році; 60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році; 70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році; 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році; 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році; 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Відповідно до п.6.2 Інструкції №21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відповідно до п 6.4 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до п. 6.5 Інструкції №21-1 розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Тобто діючим законодавством передбачено обов'язок відшкодування підприємствами та організаціями органам пенсійного фонду України витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №1 та №2 згідно з розрахунком заборгованості цих фактичних витрат, складеним останнім відповідно до Інструкції, призначені працівникам відповідача згідно з пунктами «а», «б» «з» частини першої ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII

Аналогічна правова позиція вже неодноразово була висловлена Верховним Судом України, в тому числі за позовом ДП «Металіст» до УПФУ Амвросіївському районі Донецької області про стягнення з ДП фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з списками №1 та №2 у справі № 21-401 від 13.02.2012 року.

Суд вважає за необхідне зазначити, що обов'язок підприємств та організацій з відшкодування цих витрат понесених ПФУ після 1 січня 2004 року не пов'язаний із датою призначення такої пенсії чи часом набуття необхідного для цього пільгового стажу. Зазначена правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду України від 25.09.2012 року.

Винятком із цього правила є лише порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій особам, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оскільки за змістом абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV виплата пенсій таким особам здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, то і витрати на виплату та доставку пільгових пенсій покриваються за рахунок Пенсійного фонду та Державного бюджету України відповідно, але специфіка такого порядку полягає в особливостях пенсійного забезпечення зазначених осіб.

Зі змісту статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", вбачається, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років.

Аналізуючи зазначені норми закону, суд приходить до висновку, що порядок, за яким витрати на доставку пільгових пенсій покриваються до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України, стосується лише витрат на виплату та доставку пенсій, призначених особам за умов, передбачених статтею 14 Закону № 1788-ХІІ.

З наявних в матеріалах справи розрахунків вбачається, що пільгові пенсії призначені вищезазначеним особам відповідно до пунктів «а», «б-з» статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що з врахуванням періоду роботи цих осіб на підземних роботах (стажу) зазначених в розрахунках та довідках позивача спростовує доводи позивача про необхідність нарахування цим особам пенсій відповідно до ст. 14 Закону № 1788-ХІІ. Призначення пенсій зазначеним особам відповідно до п. «а», «б-з» цього Закону не є спірним в даній справі.

Крім того віднесення цих осіб до шахтарів не є безумовною умовою для відшкодування цих витрат за рахунок Державного Бюджету України, оскільки законодавством чітко визначено підстави такого відшкодування.

Пунктом 6.8 вищезазначеної Інструкції №21-1визначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного Фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Отже зважаючи на встановлені обставини, щодо призначення пенсій цим особам та вказані норми закону та Інструкції 21-1, підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного фонду України витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період, які складені відповідачами у відповідності до вимог діючого законодавства.

Суд також звертає увагу на ту обставину, що відповідачі у відповідності до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затв. Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004р. за N 64/8663, яка є нормативно правовим актом у розумінні ст. 117 Конституції України, мають право складати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених відповідно до пунктів «а», «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та надсилати їх позивачу.

Згідно ч. 1 ст. 69 КАС України,- доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ст. 86 КАС України,- суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.4 ст. 70 КАС України,- обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Позивачем не надано розрахунків та інших доказів, які б вказували на невірне здійснення відповідачами розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій призначених відповідно до пунктів «а», «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Судом не виявлено невідповідностей щодо нарахувань відповідачами витрат на виплату та доставку пільгових пенсій пенсіонерам зазначених у оскаржуваних розрахунках.

Щодо посилань позивача на неотримання від відповідачів повідомлень про суми витрат, то суд зазначає, що спірні розрахунки витрат надходили від відповідачів, відповідно до положень п. 6.4 Інструкції. Розрахунки направлялись позивачу із супровідними листами, які містять повідомлення про нарахування певної суми витрат за певний період, додатком до таких супровідних листів є відповідні розрахунки, які є відповідними повідомленнями в розумінні Інструкції.

Враховуючи викладене, суд визнає позовні вимоги безпідставними, необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню повністю.

Також суд звертає увагу на те, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19.02.2013 року у справі № 2а/0570/17589/2012 відмовлено повністю у задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства "Шахта Металіст" до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області та до Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області про встановлення відсутності компетенції (повноважень), визнання недійсними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19.03.2013 року залишено без змін постанову Донецького окружного адміністративного суду від 19.02.2013 року у справі № 2а/0570/17589/2012.

Згідно ч.1 ст. 72 КАС України,- обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до частин 2, 3, 4 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010р. № 2453-VI судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом. Судові рішення інших держав є обов'язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Згідно ч.2 ст. 14 КАС України, - постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 124 Конституції України,- правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.

Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ч. 2 ст.14 КАС України,- постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

У відповідності до ст. 255 КАС України,- постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Враховуючи вищевикладене, а також обставини встановлені постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19.02.2013 року у справі № 2а/0570/17589/2012 та ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19.03.2013 року суд приходить до висновку про необґрунтованість доводів адміністративного позову та відповідно до висновку про відмову у задоволенні позову.

Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати позивача відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення", ст. ст. 13-14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України "Про пенсійне забезпечення", Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, ст. ст. 2, 7-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122- 154, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову Дочірнього підприємства «Шахта Металіст» до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Харцизьку Донецької області про визнання недійсними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,- відмовити повністю.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 19 червня 2013 року.

Повний текст постанови складений 24 червня 2013 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Христофоров А.Б.