Справа № 344/9090/13-а
Провадження № 2-а/344/559/13
У Х В А Л А
19 червня 2013 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» до Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25, зобов’язання здійснити опублікування оголошення про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25 у встановленому законодавством порядку, стягнення судових витрат, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25, зобов’язання здійснити опублікування оголошення про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25 у встановленому законодавством порядку, стягнення судових витрат.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Основною вимогою є визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25.
Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно відмітки суду на адміністративному позові ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», такий поступив в суд 17 червня 2013 року.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (частина 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позивач звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області лише17 червня 2013 року, тобто з порушенням визначеного шестимісячного строку звернення до суду.
Позивачем не подано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з позовною вимогою про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25.
Представник позивача обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною вимогою, посилається на те, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26 липня 2012 року № 508, позивач визнаний виконавцем послуг з централізованого опалення та підігріву води для споживачів, що обслуговуються від котельні, що знаходиться на вул. Індустріальна, 34. Опублікування рішення відбулось 16 серпня 2013 року у тижневій газеті «Західний кур’єр» № 33(1346).
Позивачу стало відомо про те, що відповідач шляхом прийняття рішення від 29 листопада 2013 року № 894-31 зобов’язав позивача, як виконавця послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання здійснювати видачу технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання всім заявникам, які мають дозвіл Міжвідомчої комісії у десятиденний термін після отримання відповідного звернення.
Як вбачається з вказаного обґрунтування, представник позивача вказує дати прийняття рішень відповідачем – 29 листопада 2013 року, 16 серпня 2013 року, які ще не настали. З позовної заяви не зрозуміло які рішення і коли відповідачем прийнято чи буде прийнято, коли позивач дізнався про порушення своїх прав.
Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку про те, що жодних обґрунтованих доказів поважності причин строку звернення до суду з позовом - Позивачем не зазначено, а Судом не встановлено.
Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов’язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Таким чином, в зв’язку з вищевикладеним та, враховуючи те, що Позивачем не наведено доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, Суд приходить до висновку про те, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25, зобов’язання здійснити опублікування оголошення про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25 у встановленому законодавством порядку, стягнення судових витрат, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву в частині позовних вимог слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 та 165 КАС України,суддя –
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» до Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25, зобов’язання здійснити опублікування оголошення про визнання протиправним та нечинним п. 3.10 Положення про порядок надання дозволів на відключення житлових будинків від мереж централізованого теплопостачання в м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2012 року № 766-25 у встановленому законодавством порядку, стягнення судових витрат – залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п’яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя О.М. Бабій.