Справа № 2-а-401/13
760/12216/13
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2013 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Г.О. Козленко, розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до Солом'янського районного суду м. Києва з позовною заявою до ОСОБА_2 про адміністративне правопорушення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, просить скасувати постанову АА2 №681018 від 21.03.2013 по справі про адміністративне правопорушення, скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження № 37899317 від 15.05.2013, зобов'язати відповідні органи нагляду за діями правоохоронних органів порушити кримінальну справу по факту службового підроблення постанови у справі про адміністративне правопорушення ІДПС ОСОБА_2 за ч.1 ст.366 КК України.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України.
У прохальній частині позивачем заявлено дві позовні вимоги, які мають різний предмет позову та суб'єктний склад відповідачів, тому підлягають окремому розгляду та мають різні підстави доказування з доведення належності конкретного доказу правовідносинам, які утворилися в наслідок порушення прав однієї із сторін, а саме: скасування постанови про адміністративне правопорушення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Тому, вищезазначені позовні вимоги необхідно викласти окремими позовами, відповідно по кожному сплатити судовий збір, згідно до норм ЗУ «Про судовий збір».
Крім того, третій пункт позовних вимог щодо порушення кримінальної справи взагалі не відноситься до компетенції місцевих судів як адміністративних судів.
Стосовно вимог про зобов'язання відповідні органи нагляду за діями правоохоронних органів порушити кримінальну справу по факту службового підроблення постанови у справі про адміністративне правопорушення ІДПС ОСОБА_2 за ч.1 ст.366 КК України, то зазначені вимоги підлягають розгляду в передбаченому законом порядку шляхом звернення позивача до компетентних органів, до юрисдикції яких відноситься вирішення питання про порушення кримінального провадження.
Згідно ч.1 ст.5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України місцевим судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається з вступної частини позовної заяви, а саме в графі «відповідач» зазначена фізична особа. Тобто позивач звертається до фізичної особи ОСОБА_2, оскільки не зазначає жодних відомостей щодо належності останнього до суб'єкта владних повноважень (посада / орган владних повноважень).
Згідно норм ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" за подачу адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи, що позивач звернувся до суду в порядку адміністративного судочинства, то він повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову до суду у вищевказаному розмірі. Тому позивачу слід сплатити судовий збір.
Також позивачу необхідно обґрунтувати звернення до Солом'янського районного суду м. Києва за підсудністю, так як матеріали позову не містять даних про місце реєстрації позивача. Крім того, необхідно зазначити, саме юридичну адресу відповідача (суб'єкта владних повноважень рішенням, дією чи бездіяльністю якого порушені права позивача).
Положеннями ст.104 КАС України передбачено, що адміністративний позов пред'являється до суду шляхом подання позовної заяви, до якої передбачені вимоги у ст.ст.105, 106 КАС України. Зокрема, п.4 ч.1 ст.106 вказаного кодексу, передбачені вимоги до змісту позовних вимог згідно з ч.ч.4, 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч.2 ст.106).
До позовної заяви позивачем не додано протоколу про адміністративне правопорушення, в наслідок складання якого була винесена постанова про адміністративне правопорушення.
Положеннями ст.288 КУпАП передбачений порядок оскарження постанови про адміністративне правопорушення. Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: - постанову адміністративної комісії - у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом; рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради - у відповідну раду або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом; постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Постанову уповноваженого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути скасовано або змінено за протестом прокурора керівником відповідного органу, а також незалежно від наявності протесту прокурора - керівником вищестоящого органу.
Виходячи з положень ч.1 ст.99 КАС України, заявлених позивачем вимог щодо скасування постанови про адміністративне правопорушення та предмету оскарження, для звернення до суду з даним адміністративним позовом, п.3 ч.1 ст.288, ст.289 КУпАП встановлено десятиденний строк звернення до суду з дня винесення постанови.
Позивачу також необхідно обґрунтувати поважність причин пропуску строку звернення до суду, оскільки, як вбачається з матеріалів позову постанова про адміністративне правопорушення винесена 21.03.2013, однак до суду позивач звернулась 06.06.2013.
За змістом ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений судом, може бути продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Тобто за наявності поважності причин пропуску строку, підтверджених відповідними доказами, позивачу слід звернутися до суду з клопотанням про продовження процесуального строку звернення до суду з позовом.
Щодо вимог про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження необхідно зазначити наступне.
Відповідно до ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Тому позивачу, для вирішення питання про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, необхідно звернутися до суду з відповідною позовною заявою, поданою з додержанням вимог ст.ст.104-106 КАС України та зазначити відповідачем належний суб'єкт владних повноважень діями якого порушені права позивача під час винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
Зазначені недоліки не дають можливості судді підготувати справу до судового розгляду та належним чином провести судове засідання.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом трьох днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора батальйону ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків позовної заяви протягом трьох днів з дня отримання позивачем копії даної ухвали, шляхом подачі нової позовної заяви з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.
В разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява повертається позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до апеляційного адміністративного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва.
Суддя - Г.О. Козленко