ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 квітня 2013 р. Справа №801/3582/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Багдасарян Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим ДПС
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
Обставини справи: Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 4633,09 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його та його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача та його представника, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,
ВСТАНОВИВ:
Частиною 1,3 статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до п.п.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно з п.п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Первомайською районною державною адміністрацією АР Крим 08.05.2008 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 7), Витягом з ЄДРПОУ (а.с. 8).
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового Кодексу України, юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п. 293.1., 293.2 ст. 293 Податкового Кодексу України, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
16.12.2010 та 20.05.2011 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 подав до Красноперекопської ОДПІ заяви про застосування спрощеної системи оподаткування - сплату єдиного податку по видам діяльності - роздрібна торгівля промисловими та продовольчими товарами, громадське харчування, в якій обрав ставку єдиного податку, встановлену для другої групи платників єдиного податку (а.с. 11-12).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Рішенням Первомайської районної Ради від 24.06.2010 «Про внесення змін в деякі рішення Первомайської районної Ради «Про ставки єдиного податку для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності», та заяв відповідача від 16.12.2010 року та від 20.05.2011 року про застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності, їм була обрана ставка єдиного податку в розмірі 200,00 гривень за обрані види діяльності. Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового Кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Згідно з п. 295.2 ст. 295 Податкового Кодексу України, нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Згідно з корінцем свідоцтва серії 3 № 360205 від 24.12.2010 року ОСОБА_1 здійснено сплату єдиного податку в розмірі 275,00 гривень.(а.с.13).
Судом встановлено, що відповідно Акту від 17.10.2011 року за № 1410/1701/НОМЕР_1 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктом господарської діяльності фізичною особою ОСОБА_1, за період з 01.06.2010 року по 30.06.2011 року», встановлені порушення СПД ОСОБА_1, чинного законодавства, а саме:
-п.176.2 «а» ст. 176 Податкового кодексу України, п.19.2- «а» ст.19 Закону України від 22.05.2003 року №889-IV «Про податок з доходів з фізичних осіб», у результаті чого донараховано податок з доходів фізичних осіб за період, що перевірявся, на суму 2448,00 гривень, у тому числі по періодах: за 2010 рік - 1008,00 гривень, за 2011 рік - 1440,00 гривень.
- п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.1998 року в частині оформлення найманих працівників та сплати податку в розмірі 50% ставки єдиного податку за кожного найманого працівника та застосування ставки єдиного податку на суму 1130,00 гривень, у тому числі по періодах: за 2010 рік - 700,00 гривень, за 2011 рік - 430 гривень.
На підставі даного акту Красноперекопською ОДПІ АР Крим ДПС, 27.10.2011 року винесено податкове повідомлення - рішення № 0000681701 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем : «Податок з доходів найманих працівників» в розмірі 2448,00 гривень за основним платежем, та 253,00 гривень за штрафними санкціями.
Також, на підставі даного акту Красноперекопською ОДПІ АР Крим ДПС, 27.10.2011 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0000691701 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: «Єдиний податок з фізичних осіб» в розмірі 1130,00 гривень.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення направлені на адресу відповідача поштовою кореспонденцією, 28.10.2011 року дані повідомлення рішення отримані відповідачем особисто, про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 23).
З урахуванням збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: «єдиний податок з фізичних осіб» на підставі податкового повідомлення-рішення №0000691701 від 27.10.2011 року у розмірі 1130,00 гривень, та нарахованих податкових зобов'язань за даним видом платежу, за період з 20.02.2011 року по 20.11.2011 року відповідно з вимогами діючих на той час законодавчих актів, сума податкових зобов'язань становила 2377,00 гривень. У зв'язку з тим, що відповідачем частково сплачена заборгованість за даним видом платежу, у розмірі 1082,16 гривень, остаточна заборгованість відповідача за платежем : «єдиний податок з фізичних осіб», становить -1294,84 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до Акту № 1171/17-1/НОМЕР_1 від 25.09.2012 року «Про результати камеральної перевірки платника єдиного податку з фізичних осіб», встановлені порушення відповідачем чинного законодавства, а саме:
- Несплата платником податків фізичною особою сум єдиного податку в порядку та у строки: 20.07.2011 року; 20.08.2011 року; 20.09.2011 року; 20.10.2011 року; 20.11.2011 року, внаслідок чого відповідачу нараховані штрафні санкції в розмірі 500,00 гривень, згідно п.122.1 ст.122 Податкового кодексу України (200 гривень (ставка єдиного податку) х 50%= 100,00 х5 (періоди несплати єдиного податку) = 500,00 гривень (штрафна санкція).
На підставі даного акту Красноперекопською ОДПІ АР Крим ДПС, 01.10.2012 року винесено податкове повідомлення - рішення № 0005101701 про збільшення грошового зобов'язання за платежем: «Єдиний податок з фізичних осіб» в розмірі 500,00 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями.
Дане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача поштовою кореспонденцією, 13.10.2012 року отримано відповідачем особисто, про що свідчить поштове повідомлення (а. с. 27.)
Згідно з Рішенням керівника Красноперекопської ОДПІ АР Крим ДПС № 166/17-00 від 17.08.2012 року на підставі вимог п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Розділу ІІ Податкового кодексу України, за період 2011-2012 року проведено нарахування пені ФОП ОСОБА_1 у розмірі 43,19 гривень (за основним платежем 1130,00 гривень, податкове повідомлення - рішення №0000691701 від 27.10.2011 року), та у розмірі 93,56 гривень (за основним платежем 2448,00 гривень податкове повідомлення - рішення №0000681701 від 27.10.2011 року).
Таким чином за відповідачем числиться загальна заборгованість у сумі 4633,09 гривень, а саме заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 1838,53 гривень, у тому числі: за основним платежем у сумі 1294,84 гривень, за штрафними санкціями у сумі 500,00 гривень та пені у сумі 43,69 гривень, також заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 2794,56 гривень, у тому числі: за основним платежем 2448,00 гривень, за штрафними санкціями 253,00 гривень та пені у сумі 93,56 гривень.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення в порушення ст. 71 КАС України суду не надано, отже, сума податкових зобов'язань у розмірі 4633,09 гривень є податковим боргом.
Згідно із ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що податковим органом виставлена податкова вимога № 183 від 17.12.2012 року.
На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкової вимоги у встановленому діючим законодавством порядку.
У встановлені законодавством строки, відповідачем зобов'язання по сплаті узгоджених податкових зобов'язань не виконані.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючі, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 Ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 в ПАТ «Банк Форум», МФО 322948) податковий борг у розмірі 4633,09 (чотири тисячі шістсот тридцять три) гривень 9 копійок а саме:
- єдиний податок з фізичних осіб в розмірі 1838,53 гривень на користь УДКСУ в Первомайському районі АР Крим, код платежу - 18050400, р/р 31510970700216, банк отримувача ГУ ДКСУ України в АР Крим м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37273586, МФО 824026.
- податок з доходів фізичних осіб в розміри 2794,56 гривень на користь гривень на користь УДКСУ в Первомайському районі АР Крим, код платежу - 11010100, р/р 33213800700216, банк отримувача ГУ ДКСУ України в АР Крим м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37273586, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кащеєва Г.Ю.