Головуючий у 1 інстанції - Свергун І.О.
Суддя-доповідач - Карпушова О.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2013 року справа №812/3668/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Гімона М.М., Сухарька М.Г., секретар судового засідання Варчук О.М., за участю сторін: позивача ОСОБА_2, представника відповідача Василенко Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
12.04.2013 р. ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці про визнання дій щодо зменшення розміру щомісячної премії за грудень 2012 року, січень, лютий та по 13 березня 2013 року неправомірними; зобов'язання перерахувати та сплатити премію за грудень 2012 року, січень, лютий та по 13 березня 2013 року в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів, та економії фонду грошового забезпечення, в розмірі, що визначено в підпункті 3.1 Положення про преміювання осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15.05.2013 адміністративний позов в частині позовних вимог про визнання протиправними дій щодо нарахування премії за грудень 2012 року та січень 2013 року, зобов'язання перерахувати та сплатити премію за грудень 2012 року та січень 2013 року залишено без розгляду.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.05.2013р. у задоволені позовних вимог відмовлено.
Суд першої інстанції виходив з того, що премія, яка сплачується працівникам УМВС України на Донецькій залізниці, не має постійного характеру, її розмір визначається в залежності від особистого вкладу працівника в загальний результат служби та в межах визначеного фонду преміювання, отже, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені законом.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15.05.2013р., як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального права, та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що премія є складовою частиною грошового забезпечення і віднесена до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, отже, відповідач протиправно зменшив йому розмір щомісячної премії.
В судовому засіданні позивач підтримав доводи апеляційної скарги, представник відповідача заперечував проти задоволення скарги.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_2 за наказом Управління Міністерства внутрішніх справ на Донецькій залізниці від 13.07.2010р. № 219о/с призначено на посаду начальника лінійного відділу на станції Попасна Управління МВС України на Донецькій залізниці (а.с. 24).
У період з 15.01.2013 р. по 13.03.2013р. ОСОБА_2 перебував у відпустці, що підтверджується наказом від 15.01.2013 № 28о/с, витягом зі стройової записки виходу на службу (а.с. 13, 45-47).
Наказами відповідача від 04.03.2013р. № 115о/с та № 116о/с ОСОБА_2 встановлено премію з урахуванням особистих показників у службовій діяльності за лютий та березень 2013 року в розмірі 0,5 відсотків (а.с. 27, 28). Премія виплачена позивачу, що підтверджується довідками про розмір грошового забезпечення, витягами з реєстру перерахувань на особисті вклади за лютий та березень 2013 року (а.с.40-43).
Вищенаведені обставини підтверджені відповідними доказами і не є спірними.
Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Суть спірних правовідносин полягає у правомірності дій відповідача щодо преміювання позивача під час проходження ним публічної служби.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правовідносини, пов'язані з проходженням публічної служби в органах внутрішніх справ, регулюються Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114, іншими нормативними актами, прийнятими на його підставі.
Згідно п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 1294) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Згідно з положенням пункту 2 Постанови № 1294 виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ. Пунктом 5 Постанови № 1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007 № 499 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896 (далі - Інструкція). Згідно з абз. 1 п. 2.15.1 преміювання осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ здійснюється відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів, та економії фонду грошового забезпечення. Відповідно до п. 2.15.2 Інструкції преміювання осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого з метою визначення порядку матеріального заохочення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, з урахуванням специфіки та особливостей виконання покладених на них службових обов'язків, своєчасності і точності виконання рішень державних органів та розпоряджень і вказівок керівників підрозділів. Пунктом 2.15.3 Інструкції встановлено, що зменшення розміру премії, позбавлення її проводяться відповідно до положення про преміювання.
З матеріалів справи вбачається, що наказом Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці від 08.10.2009 № 20 затверджено Положення про преміювання в структурних підрозділах УМВС України на Донецькій залізниці осіб рядового і начальницького складу (а.с.29-32). Згідно п. 3.1 Положення за результатами роботи за місяць розмір премії визначається за такими показниками: виконання заходів, передбачених планами роботи УМВС України на Донецькій залізниці, відповідного структурного підрозділу, тощо; виконавська дисципліна; своєчасність та якість підготовки довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності органів внутрішніх справ; стан забезпечення безпеки громадян і громадського порядку, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів; службова дисципліна.
В п. 3.2 вказаного Положення зазначено, що розмір премії визначається за показниками, зазначеними в підпункті 3.1 Положення та залежно від особистого вкладу осіб рядового і начальницького складу у загальні результати роботи.
Наказом Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці від 31.01.2013 № 73 затверджено Положення про преміювання осіб рядового і начальницького складу Управління МВС України на Донецькій залізниці (а.с. 33-37). Згідно п. 3.1. цього Положення преміювання осіб рядового і начальницького складу Управління здійснюється відповідно до їх особистого вкладу за загальними результатами роботи за місяць і визначається такими показниками: виконання заходів, передбачених планами роботи Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС), Управління та підпорядкованого йому органу; виконавська дисципліна (виконання доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівництва МВС, Управління тощо); своєчасність та якість підготовки довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності органів внутрішніх справ; стан забезпечення безпеки громадян і громадського порядку, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів; службова дисципліна.
Таким чином, з урахуванням вказаних норм закону, положень нормативно-правових актів, та встановлених обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач діяв в межах повноважень, та у спосіб визначений законом, оскільки зазначеними нормами визначено право керівників державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальних результат служби.
Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доводи апелянта не спростовують правильних висновків суду першої інстанції.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови суду.
Повний текс ухвали виготовлено 20.06.2013року.
Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2013 року, залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2013 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Міністерства внутрішніх справ України на Донецькій залізниці про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без змін.
Ухвалу суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
М.М. Гімон М.Г. Сухарьок