ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2013 року
Справа № 803/1256/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ківерцівської міжрайонної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до сільськогосподарського приватно-орендного підприємства “Стохід” про стягнення податкового боргу у сумі 31132,31 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Ківерцівська міжрайонна державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі – Ківерцівська МДПІ, позивач) звернулася з адміністративним позовом до сільськогосподарського приватно-орендного підприємства “Стохід” (далі – СГПОП "Стохід”, відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 31132,31 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є суб’єктом підприємницької діяльності, всупереч вимогам податкового законодавства не сплатив грошові зобов’язання, загальна сума яких, з врахуванням переплати з податку на додану вартість (ПДВ) становить 31132,31 грн. Заборгованість виникла у зв’язку із неповною сплатою відповідачем самостійно визначеного податкового зобов’язання з ПДВ у податкових деклараціях, а також визначених податковим органом у податкових повідомленнях-рішеннях та несплатою пені. Ківерцівською МДПІ вживалися заходи з метою погашення податкового боргу, а саме надсилалася податкова вимога про сплату заборгованості, однак це не спричинило повного погашення податкового боргу, а тому позивач просить стягнути з СГПОП "Стохід” на користь держави податковий борг в сумі 31132,31 грн.
В судове засідання представник позивача не прибула, проте від неї надійшла заява про розгляд справи за її відсутності; позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, адміністративний позов визнає.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Згідно із частиною шостою статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули, при цьому, від них надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 20 березня 2000 року Рожищенською районною державною адміністрацією проведено державну реєстрацію юридичної особи СГПОП "Стохід”, яка має відкриті рахунки в банківських установах. Зазначені обставини підтверджуються свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, про що зроблено запис 20 березня 2000 року у журналі обліку реєстраційних справ за №04051477 Ю 0010160, а також довідкою про відкриті банківські рахунки СГПОП "Стохід”.
Станом на 05.02.2013 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 31132,31 грн., в тому числі пеня – 560,84 грн., що підтверджується довідкою та розрахунком заборгованості по СГПОП "Стохід”..
Податковий борг виник у зв’язку із неповною сплатою підприємством самостійно визначених податкових зобов’язань в податкових деклараціях з ПДВ від 19.01.2011 року №17103 у сумі 307,00 грн., від 18.02.2011 року №1914 у сумі 293,00 грн., від 21.03.2011 року №4751 у сумі 464,00 грн., від 19.04.2011 року №7183 у сумі 189,00 грн., від 20.05.2011 року №8831 у сумі 133,00 грн., від 20.06.2011 року №9300 у сумі 307,00 грн., від 19.07.2011 року №10616 у сумі 193,00 грн., від 19.08.2011 року №12362 у сумі 241,00 грн., від 20.09.2011 року №12901 у сумі 294,00 грн., від 19.10.2011 року №14251 у сумі 247,00 грн., від 20.12.2011 року №912837099 у сумі 152,00 грн., від 20.12.2011 року №9012836027 у сумі 126,00 грн., від 17.01.2012 року №913457368 у сумі 103,00 грн., від 16.02.2012 року №906848850 у сумі 466,00 грн., від 19.03.2012 року №912719945 у сумі 382,00 грн., від 19.04.2012 року №9020280343 у сумі 113,00 грн., від 18.05.2012 року №927519002 у сумі 86,00 грн., від 20.06.2012 року №935078983 у сумі 132,00 грн., від 19.07.2012 року №4964 у сумі 266,00 грн., від 20.08.2012 року №950330570 у сумі 299,00 грн., від 18.09.2012 року №956467062 у сумі 199,00 грн., від 18.10.2012 року №964259517 у сумі 231,00 грн., від 20.11.2012 року №973059481 у сумі 219,00 грн., від 18.12.2012 року №979518638 у сумі 259,00 грн., від 15.01.2013 року №984670515 у сумі 258,00 грн. Також актами про результати камеральних перевірок даних, задекларованих у податкових звітностях з податку на додану вартість від 28.04.202 року №000012601/03736078, від 14.12.2011 року №000052/1601, від 02.12.2011 року №000067/1601-03736078, від 18.11.2011 року №000065/1601-03736078, від 27.12.2010 року №87/16-03736078, від 12.09.2011 року №39/679/16-03736078 встановлено порушення відповідачем податкового законодавства. На їх підставі Ківерцівська МДПІ прийняла податкові повідомлення рішення №0000021601 від 14.01.2011 року, яким СГПОП "Стохід” визначено грошове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 30044,00 грн., де основний платіж – 24035,00 грн., штрафна санкція - 6009,00 грн., №0000241601 від 25.08.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 32,00 грн., №0000251601 від 16.08.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 253,00 грн., №0000311601 від 12.09.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 51,86 грн., №0000481601 від 22.11.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 75,00 грн., №0000491601 від 02.12.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 170,00 грн., №0000521601 від 14.12.2011 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 197,00 грн., №0000121601 від 28.04.2012 року визначено грошове зобов’язання в розмірі 284,20 грн. За час прострочення податкових зобов’язань відповідачу нарахована пеня в розмірі 560,84 грн.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. В свою чергу відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як вбачається з матеріалів справі прийняті Ківерцівською МДПІ податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися.
Відповідно до підпунктів 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов’язання платника податків – сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності; податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, несплачене у встановлені строки узгоджене грошове зобов'язання в загальній сумі 31132,31 грн., визначене як відповідачем самостійно, так і податковим органом, є податковим боргом відповідача.
Позивачем вживалися заходи з метою погашення податкового боргу відповідно до статті 59 ПК України, а саме відповідачу було надіслано податкову вимогу №22 від 10.02.2011 року, проте це не спричинило погашення відповідачем податкового боргу.
Згідно із пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а згідно підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 ПК України податкові органи вправі застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Оскільки податковий борг у сумі 31132,31 грн. відповідачем у добровільному порядку не погашений, відповідач визнає адміністративний позов, то позовні вимоги Ківерцівської МДПІ про стягнення з рахунків СГПОП "Стохід” у банках коштів на суму податкового боргу підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 122, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків сільськогосподарського приватно-орендного підприємства “Стохід” у банках, що його обслуговують, в доход Державного бюджету України кошти у сумі 31132,31 грн. (тридцять одна тисяча сто тридцять дві грн. 31 коп.) для погашення податкового боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук