ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2013 року , о 16-15 годині,
Справа № 808/2992/13-а
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,
за участю секретаря Передерій А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя
справу за адміністративним позовом приватного підприємства "Марокон"
до Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся до суду із вказаним позовом, зазначивши в заяві, що 18.02.2013 за результатами перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0000032200, яким ПП «Марокон» додатково нараховано платежів з податку на додану вартість на загальну суму 175 947,48 гривень.
Позивач не згоден з додатково нарахованими платежами та штрафними санкціями, оскільки, по-перше, в зазначеному рішенні не зрозумілий порядок обчислення податкового зобов'язання та штрафних санкцій. По – друге, акт перевірки складено з помилками та з порушенням норм Податкового кодексу України, тому висновки акту не можуть бути підставою для нарахування додаткових грошових зобов'язань. Окрім того, до рішення не було додано розрахунку штрафних санкцій. Тому просить дане рішення скасувати та стягнути на його користь судові витрати.
26.03.2013 та 07.05.2013 позивачем були надані уточнені позови, в яких було викладено фактичні обставини та норми законодавства, якими позивач обгрунтовує свої позовні вимоги.
З урахуванням уточнень позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №00000322000 від 18.02.2013.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримує з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач позов не визнає, зазначивши в запереченнях, що відповідач направляв позивачу оскаржуване рішення з розрахунком штрафних санкцій поштою. Позивач недосконало користується нормами податкового кодексу України, ним не враховано, що за податковими зобов’язаннями за платежем: податок на додану вартість, що виникли з 01.01.2011 до 31.12.2013 включно, ставка податку становить 20 відсотків, а лише з 01.01.2014 – 17%.
Таким чином, позивач безпідставно та необґрунтовано посилається на порушення та повне ігнорування відповідачем норм Податкового кодексу.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнає з підстав, викладених у запереченнях, та просить відмовити у позові.
Вислухавши представників сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд не знаходить підстав для задоволення позову з огляду на таке.
Судом встановлено, що з 21.01.2013 по 29.01.2013 Токмацькою ОДПІ Запорізької області було проведено позапланову документальну невиїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 02.09.2011 по 14.10.2012, про що складено акт № 130/22/37786594 від 05.02.2013.
В акті зазначено, що на порушення п.п. 183.2-183.4 ст. 183, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України за період з 13.03.2012 по 30.11.2012 позивачем занижено податок на додану вартість на суму 140 213,98. Окрім того, на порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 , п. 203.1 ст. 203 кодексу, позивачем не надано до ДПІ декларації по податку на додану вартість за липень – жовтень 2012 року.
18.02.2013 відповідачем на підставі даного акту було винесено податкове повідомлення-рішення №0000032200, яким збільшено суму грошового зобов’язання за платежем:податок на додану вартість на загальну суму 175 947,48 гривень, в т.ч. 140 213,98 гривень основного платежу та 25 733,5 гривні штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України, до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Відповідно до п.п. 2.4, 37 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової служби України № 985 від 22.12.2010, «до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) з наведенням в ньому дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку), звітного періоду, а також іншої інформації, необхідної для визначення грошового зобов'язання.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків - юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.»
Судом встановлено, що супровідним листом №839/7/22-25 від 18.02.2013 відповідач надсилав позивачу оскаржуване рішення з розрахунком штрафних санкцій.
Згідно з абз. 1 п. 23.1. ст. 23 Податкового кодексу України, «база оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання.»
Відповідно до п. 24.1 ст. 24 кодексу, «одиницею виміру бази оподаткування визнається конкретна вартісна, фізична або інша характеристика бази оподаткування або її частини, щодо якої застосовується ставка податку.»
Таким чином, базою оподаткування є кошти, які позивач отримав від здійснення своєї підприємницької діяльності, а одиницею виміру – вартість наданих послуг та виконаних робіт. В акті перевірки зазначено й базу оподаткування, й одиницю її виміру, наведено розрахунок та нормативне обґрунтування.
Відповідно до пп. «а» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, ставки податку встановлюються від бази оподаткування в розмірі 17 відсотків.
Згідно з п. 10 підрозділу 2 (особливості справляння податку на додану вартість) розділу ХХ перехідних положень Податкового кодексу України, «за податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість, що виникли: з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року включно ставка податку становить 20 відсотків; з 1 січня 2014 року - 17 відсотків.»
Оскільки податковий орган проводив перевірку за період з 02.09.2011 по 14.10.2012, то до податкових зобов’язань ПП «Марокон» застосовується 20-відсоткова ставка податку, а не 17-відсоткова, як стверджує позивач.
Під час судового розгляду представник відповідача надав докази, які свідчать про правомірність оскаржуваного рішення, обґрунтував порядок обчислення податкового зобов’язання.
За результатами розгляду справи суд дійшов висновку, що позивачем не доведено неправомірність рішення №0000032200 від 18.02.2013, тому позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.17,158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
у позові відмовити.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання постанови у повному обсязі шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Матяш