Постанова № 31943581, 12.06.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2013
Номер справи
803/1075/13-а
Номер документу
31943581
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2013 року Справа № 803/1075/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі Кравчик В.В.,

за участю представника позивача Ворон Я.П.,

представника відповідача Івчика М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за за адміністративним позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до Луцького підприємства електротранспорту про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі - Луцька ОДПІ, позивач) звернулася з адміністративним позовом до Луцького підприємства електротранспорту (далі - Луцьке ПЕ, відповідач) про стягнення податкового боргу у сумі 1040722,49 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ та зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України). За відповідачем рахується податковий борг на суму 1040722 грн. 49 коп., а саме: з податку на додану вартість на суму 406669 грн. 00 коп., з податку на прибуток на суму 244862 грн. 10 коп., з податку на доходи фізичних осіб на суму 367762 грн. 53 коп., з земельного податку з юридичних осіб на суму 21428 грн. 86 коп., тому Луцькою ОДПІ відповідно до статті 59 ПК України була направлена податкова вимога № 1/1856 від 05.12.2010 року, проте відповідач податковий борг не сплатив. Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України органи податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві. Просить позов задовольнити з урахуванням поданої у судовому засіданні заяви про уточнення позовних вимог, та стягнути з відповідача на користь держави податковий борг на загальну суму 769764,81 грн., який складається з податку на додану вартість в сумі 402002,28 грн. та податку на доходи фізичних осіб в сумі 367762,53 грн. даний борг рахується станом на 07.05.2013 року (час подання позову).

Представник відповідача в судовому засіданні вимоги первинного позову не визнав, а вимоги адміністративного позову, відповідно до заяви про уточнення позовних вимог, визнав повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному об'ємі з наступних підстав.

Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Таким чином, даний публічно-правовий спір підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Судом встановлено, що 16 квітня 1992 року проведено реєстрацію юридичної особи ЛПЕ за адресою: Волинська область, місто Луцьк, вул. Даньшина, 1/52, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА № 033885/1076 (а.с. 40).

Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

З матеріалів справи вбачається, що за ЛПЕ рахується податковий борг з податку на додану вартість та з податку на доходи фізичних осіб, який виник через несплату відповідачем узгоджених сум грошових зобов'язань визначених Луцькою ОДПІ. Зокрема, податковим органом визначено такі грошові зобов'язання:

1. Податок на додану вартість:

На підставі акту перевірки № 158/23-99/03327931 від 05.05.20109 року Луцькою ОДПІ прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000822399/0 від 18.05.2009 року, яким застосовано фінансові санкції на суму 406338,00 грн. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 21.11.2009 року у справі № 18256/09/0370 дане податкове повідомлення-рішення скасовано. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.11.2012 року у справі № 60103/09/9104 постанову Волинського окружного адміністративного суду про скасування податкового повідомлення рішення № 0000822399/0 від 18.05.2009 року скасовано, та прийнято нову якою відмовлено в задоволенні позову про скасування податкового повідомлення рішення. Дана постанова набрала законної сили.

Тому, податкове повідомлення-рішення № 0000822399/0 від 18.05.2009 року про застосування фінансових санкцій на суму 406338,00 грн. на час розгляду даної справи про стягнення податкового боргу є чинним.

13.09.2012 нараховано ПДВ в сумі - 12475,00 грн., податкове повідомлення - рішення № 0003702301 від 14.05.2012 року. На момент виникнення боргу існувала переплата в сумі - 738,06 грн., таким чином сума боргу склала 11736,94 грн.

13.09.2012 нараховано ПДВ в сумі - 2427,75 грн., податкове повідомлення - рішення № 0003702301 від 14.05.2012 року.

28.09.2012 сплачено в сумі - 5992,00 грн.

30.09.2012 нараховано ПДВ в сумі - 5992,00 грн., декларація № 9057090320 від 19.09.2012 року.

30.10.2012 сплачено в сумі - 3568,00 грн.

30.10.2012 нараховано ПДВ в сумі - 3568,00 грн., декларація № 9064317320 від 18.10.2012

30.11.2012 сплачено в сумі - 5145,00 грн.

30.11.2012 нараховано пені в сумі - 540,31 грн.

30.10.2012 нараховано ПДВ в сумі - 5185,00 грн., декларація № 9072868740 від 19.11.2012 року.

28.12.2012 сплачено в сумі - 5185,00 грн.

28.12.2012 нараховано пені в сумі - 546,29 грн.

30.12.2012 нараховано ПДВ в сумі - 5752,00 грн., декларація № 9079804409 від 19.11.2012 року.

04.01.2013 нараховано ПДВ в сумі - 266728,00 грн., рішення господарського суду № 1361/10/10-009 від 22.12.2012 року.

04.01.2013 нараховано ПДВ в сумі - 139610,00 грн., рішення господарського суду №1361/10/10-009 від 22.12.2012 року.

30.01.2013 сплачено в сумі - 4153,00 грн.

30.01.2013 нараховано ПДВ в сумі - 4153,00 року., декларація № 9085536911 від 21.01.2013 року.

01.03.2013 сплачено в сумі - 5700,00 грн.

01.03.2013 нараховано пені в сумі - 40,36 грн.

02.03.2013 нараховано ПДВ в сумі - 5659,00 року, декларація № 9008376068 від 20.02.2013 року.

29.03.2013 сплачено в сумі - 1932,43 грн.

30.03.2013 нараховано ПДВ в сумі - 2120,00 року.

Нараховано пені в сумі - 306,26 грн.

30.05.2013 нараховано ПДВ в сумі - 7616,00 грн., декларація № 9029212597 від 20.05.2013 року.

Нараховано пені в сумі - 433,32 грн.

Таким чином, податковою інспекцією вірно встановлено суму податкового боргу ПДВ, що вбачається з долученого до матеріалів справи розрахунку станом на 11.06.2013 року загальна сума боргу по ПДВ становить - 402002,28 грн. (а.с. 66-67).

Податковий борг підприємства також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку (а.с. 42-47).

2. Податок на доходи фізичних осіб:

14.05.2012 року Луцькою ОДПІ прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001661701, за яких визначено суму грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб в розмірі 202744,53 грн.

27.12.2012 нараховано пені в сумі - 165018,00 грн.

27.12.2012 нараховано ШС в сумі - 202744,53 грн., податкове повідомлення - рішення №0003861701 від 16.07.2012 року.

Дослідивши в судовому засіданні письмові докази, суд вважає, що податковою інспекцією правильно вирахувано суму податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб становить - 367762,53 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку (а.с. 70-71) та письмовим розрахунком (а.с. 68-69).

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Штрафні санкції не сплачені відповідачем у визначеній статтею 57 ПК України строк.

Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визнається податковим боргом.

Таким чином, визначені податковим органом і узгоджені, однак не сплачені суми штрафних санкцій набули статусу податкового боргу.

Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Станом на день розгляду справи податковий борг у сумі 769764,81 грн. залишається непогашеним. Про наявність суми податкового боргу свідчить облікова картка (зворотній бік) платника.

Згідно з пунктами 95.1, 95.3 статті 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Суд встановив, що Луцькою ОДПІ відповідно до статті 59 ПК України була направлена та вручена податкова вимога від 05 грудня 2010 року № 1/1856, однак вжиті податковим органом заходи не призвели до повного погашення боргу.

Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази та норми законодавства, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Луцької ОДПІ до ЛПЕ про стягнення податкового боргу у сумі 769764,81 грн. в дохід Державного бюджету України є правомірними, а тому їх слід задовольнити.

Керуючись статтями 17, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14, підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 57.3 статті 57, статті 95 Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Луцького підприємства електротранспорту в дохід держбюджету податковий борг на загальну суму 769764 (сімсот шістдесят дев'ять тисяч сімсот шістдесят чотири) гривні 81 копійку з них : 402002,28 грн. ПДВ та 367762,53 податок на доходи фізичних осіб з банківських рахунків платника.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 17 червня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий С.Ф. Костюкевич