Справа № 101/2643/13-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2013 року
Суддя Алуштинського міського суду Автономної республіки Крим Прищепа А.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Алуштинського міського відділу Головного управління МВС України в АР Крим відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м.Фергана, громадянка України, не працює, прописана: с.Рибаче, вул..Шкільна,15, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно до протоколу № 005768 від 06.06.2013 року, ОСОБА_1 06.06.2013 року в 13:00 годин біля бара «Крим» у ротонди по вул..Леніна м.Алушта торгувала з рук у невстановленому місці сільськогосподарчою продукцією креветками.
Відповідно до протоколу огляду та вилучення від 06.06.2013 року предмети торгівлі, а саме креветки 200 грамів були вилучені та передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1
ОСОБА_1 у судове засідання не зявилася, про день та час розгляду справи сповіщена належним чином, причини неявки суду не надала.
Вина ОСОБА_1 в здійсненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, складеною правомочною посадовою особою з дотриманням вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення № 005768 від 06.06.2013 року (а.с.1), протоколом огляду від 06.06.2013 (а.с. 4), рапортом дільничного інспектора сектору УІМ Алуштинського МВ ОСОБА_2 (а.с.5).
Дії правопорушника слід кваліфікувати по ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
Санкція даної статті передбачає накладання штрафу з конфіскацією предмету торгівлі, або без такої.
При вирішенні питання про вид та розмір стягнення до уваги приймаються характер скоєного, дані про особу правопорушника, ступінь його провини, майнове положення.
Відповідно до ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, пом'якшувальних відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
Відповідно до ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин обтяжливих відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
Отже суд вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення доведена, тому суд вважає призначити їй стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.5 ст. 41 Конституції України - конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Адміністративно правова конфіскація завжди є спеціальною. Це означає, що конфіскація проводиться тільки щодо речей, безпосередньо повязаних із адміністративним правопорушенням і прямо зазначені у законі. Адміністративне законодавство допускає конфіскацію лише предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім обєктом адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення Конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Вирішуючи питання щодо додаткового стягнення у вигляді конфіскації, передбаченою ст.. 160 ч.1 КУпАП суд враховує фактичний стан вилученої продукції, та вважає, що оскільки продукція є швидкопсувним продуктом та такою що не є пригідним до реалізації після застосування конфіскації, тому в даному випадку суд вважає не застосовувати додаткову міру у вигляді конфіскації предмету торгівлі.
Також суд враховує і те, що правопорушення скоєне 06 червня 2013 року, вилучені у ОСОБА_1 морепродукти (креветка) передані їй на відповідальне зберігання та на день розгляду справи конфіскація предмету торгівлі не є можливим.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 160 ч.1 , 283, 284 Кодекси України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення за ст. 160 ч.1 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу на користь держави (Отримувач: державний бюджет м. Алушти, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», банк одержувача: ГУ державного казначейства України в АР Крим, ОКПО 34740913, МФО 824026, р/р 31117106700007 вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції у сумі 17 (сімнадцять) гривень без конфіскації предмету торгівлі.
Постанова може бути оскаржена в суд в порядку та строки передбачені ст. 288, 289 КУпАП.
Строк предявлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою чинності.
СУДДЯ: