Постанова № 31923229, 17.06.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2013
Номер справи
821/2037/13-а
Номер документу
31923229
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2013 р.

Справа № 821/2037/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Василяки Д.К.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до Громадської організації ветеранів війни та праці про припинення юридичної особи,

встановив:

Каховська об'єднана державна податкова інспекція Херсонської області Державної податкової служби (далі - позивач або ОДПІ) звернулась до суду з позовом про припинення юридичної особи – Громадської організації ветеранів війни та праці (далі - відповідач).

Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступними обставинами: Громадська організація ветеранів війни та праці зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Каховської міської ради 28.10.2003 р. У ОДПІ підприємство взято на облік як платник податків з 09.01.2004 р. Згідно акту перевірки №395/10/15-112 від 09.04.2013 року відповідач з 06.10.2011 року та на час складання позову не надає бухгалтерську звітність та податкові декларації до ОДПІ. Заборгованість станом на час складання позову відсутня.

Також, відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, записів за кодом 26472759 не знайдено, що свідчить про невиконання вимог Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та неподання у визначений строк документів державному реєстратору.

Позивач посилаючись на ч.2 ст.38 Закону України від 15.05.2003 року № 755-1У "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" (далі Закон № 755-1У) просить припинити юридичну особу відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 28.05.2013 направлена відповідачеві рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу, яка вказана в адміністративному позові. До суду повернувся конверт з неврученням його адресату у зв'язку з тим, що за зазначеною адресою отримувач не проживає. Статтею 35 КАС України передбачено, що судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Отже, строки для надання заперечень відповідачем, передбачені ч.3 ст.183-2 КАС України, закінчились. Оскільки заперечень з боку відповідача не надходило, суд, згідно п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України, розглядає справу у порядку скороченого провадження.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини: згідно довідки №214/28-101 від 09.01.2004 р. відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ з 09.01.2004 року.

Відповідно п. п. 16.1.3 п. 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно із п. п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, зокрема, у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про об'єднання громадян", громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про об'єднання громадян", об'єднання громадян України утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим та міжнародним статусом. До всеукраїнських об'єднань громадян належать об'єднання, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві осередки у більшості її областей. До місцевих об'єднань належать об'єднання, діяльність яких поширюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або регіону. Територія діяльності самостійно визначається об'єднанням громадян.

Згідно ст. 19 Закону України "Про об'єднання громадян", припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України "Про об'єднання громадян", об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

За порушення законодавства до об'єднання громадян відповідно до ст. 28 Закону України "Про об'єднання громадян" можуть бути застосовані такі стягнення:

- попередження;

- штраф;

- тимчасова заборона (зупинення) окремих видів діяльності;

- тимчасова заборона (зупинення) діяльності;

- примусовий розпуск (ліквідація).

З метою припинення незаконної діяльності об'єднання громадян за поданням легалізуючого органу або прокурора суд може тимчасово заборонити окремі види діяльності або тимчасово заборонити діяльність об'єднання громадян на строк до трьох місяців.

Стаття 31 Закону України "Про об'єднання громадян" говорить про те, що тимчасова заборона окремих видів діяльності об'єднання громадян може здійснюватись шляхом встановлення заборони на проведення масових заходів (зборів, мітингів, демонстрацій тощо), здійснення видавничої діяльності, проведення банківських операцій, операцій з матеріальними цінностями тощо.

За поданням органу, який звертався до суду щодо тимчасової заборони окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян, суд може продовжити цей термін. При цьому загальний термін тимчасової заборони не повинен перевищувати шість місяців.

При усуненні причин, що стали підставою для тимчасової заборони, за клопотанням об'єднання громадян його діяльність може бути відновлена судом в повному обсязі.

Як зазначено в ст. 32 Закону України "Про об'єднання громадян" за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках:

1) вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону;

2) систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону;

3) продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;

4) зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Статус Державної податкової служби України, її функції та правові основи діяльності визначено Податковим кодексом України.

Однак, вищезазначеним кодексом, або іншими законами України не встановлено право органів податкової служби на звернення до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності громадських організацій.

Припинення діяльності відповідача з підстав, визначених позивачем, призведе до порушення прав громадян - членів громадської організації на свободу своєї діяльності та обмежить можливість реалізації ними такого права, що зважаючи на приписи ст. 36 Конституції України - є не припустимим.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що стосовно громадської організації передбачено інший порядок припинення діяльності, зокрема, не за позовом органів державної податкової служби.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги податкової інспекції є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 17, 18, 19, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 8.3.2