Справа № 815/3732/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2013 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Кипаренко Н.Ю.
За участю представників сторін:
Від прокуратури: Пшенічко С.О. (посвідчення №012370 від 01.11.2012р.).
Від позивача: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Недбал А.В. - за довіреністю від 18.12.2012р. №41/5-552п.
Від відповідача: Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Чорноморської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» про стягнення фінансових санкцій у загальному розмірі 4080грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Чорноморської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в якому позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» заборгованість по сплаті фінансових санкцій у загальному розмірі 4080грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» заборгованості у загальному розмірі 4080грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем сум штрафу, визначених Постановами Територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області, зокрема, від 12.12.2012р. №156650, №156649, та від 05.12.2012р. №150630 про застосування фінансових санкцій.
Відповідач у судове засідання 13.06.2013р. не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, проте наявна у матеріалах справи судова кореспонденція, яка надсилалася на зазначену в реєстраційних документах адресу відповідача, повернулась до суду з відповідним поштовим повідомленням з відміткою органу зв'язку - «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, з огляду на відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача на адміністративний позов, справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до приписів ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності та системно проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 30.10.2012р. фахівцями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів транспортним засобом марки БАЗ-А079.19, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3, за результатами якої складено Акт від 30.10.2012р. №059459 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, який підписано перевіряючими, та в якому встановлено порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів перелік яких визначений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: неоформлений (відсутній) витяг з паспорта маршруту, який виготовляється як фотокопія, засвідчена печаткою організатора перевезень, а також не оформлена реєстраційна картка відповідно до тимчасового реєстраційного талону НОМЕР_2, скінчився термін дії. Водій означеного транспортного засобу - ОСОБА_3 з актом від 30.10.2012р. №059459 ознайомився, про що свідчить його особистий підпис на означеному акті.
04.12.2012р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на адресу відповідача було надіслано запрошення (вихід.№4884/02) на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі вказаного Акта перевірки від 30.10.2012р. №059459 Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Одеській області 12.12.2012р. прийнято постанову №156650 про застосування до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» фінансових санкцій у розмірі 1700грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Вказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 12.12.2012р. №156650 про застосування фінансових санкцій, своєчасно було надіслано на адресу відповідача 12.12.2012р. супровідним листом за вихід.№5005/02.
Також, судом встановлено, що 13.11.2012р. фахівцями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів транспортним засобом марки БАЗ-А079.19, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3, за результатами якої складено Акт від 13.11.2012р. №074032 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, який підписано перевіряючими, та в якому встановлено порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутня ліцензійна картка, надана до тимчасового реєстраційного талону реєстраційна картка недійсна (термін дії до 21.08.2012р.), а також відсутній витяг з паспорта маршруту. Водій означеного транспортного засобу - ОСОБА_3 з актом від 13.11.2012р. №074032 ознайомився, про що свідчить його особистий підпис на означеному акті.
04.12.2012р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на адресу відповідача було надіслано запрошення (вихід.№4884/02) на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі означеного Акта перевірки від 13.11.2012р. №074032 Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Одеській області 12.12.2012р. прийнято постанову №156649 про застосування до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» фінансових санкцій у розмірі 1700грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Вищевказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 12.12.2012р. №156649 про застосування фінансових санкцій, було надіслано на адресу відповідача 12.12.2012р. супровідним листом за вихід.№5005/02.
Такж, у період з 26.11.2012р. по 28.11.2012р. фахівцями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у присутності директора Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» ОСОБА_4, була проведена перевірка вимог виконання припису №11-1376 від 07.11.2012р., за результатами якої Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області складено Акт від 28.11.2012р. №027159 перевірки дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, який підписано перевіряючими, та в якому встановлено, що суб'єкт господарювання не перераховує фінансові санкції на зазначений у Постановах №140548 від 09.11.2011р., №150513 від 05.09.2012р.; №140813 від 25.07.2012р., №140548 від 09.11.2011р., №150513 від 05.09.2012р., №140813 від 25.07.2012р. рахунок, чим порушені вимоги п.28 Порядоку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567. Директор Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» ОСОБА_4 з актом від 28.11.2012р. №027159 ознайомився, про що свідчить його особистий підпис на означеному акті.
На підставі означеного Акта перевірки 28.11.2012р. №027159 Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Одеській області 05.12.2012р. прийнято постанову №150630 про застосування до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» фінансових санкцій у розмірі 680грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.13 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Вищевказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 05.12.2012р. №150630 про застосування фінансових санкцій, було надіслано на адресу відповідача 05.12.2012р. супровідним листом за вихід.№4963/02.
Згідно з п.п.1,3,8 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004р. №1190 (зі змінами та доповненнями) Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завдання Головавтотрансінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом; здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
Відповідно до п.п.1 п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005р. за №1573/11853 (зі змінами та доповненнями), територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567 (зі змінами та доповненнями), відповідно до п.4 якого державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно зі ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05 квітня 2001року №2344-III (зі змінами та доповненнями) автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
Відповідно до абз.3, 13 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників, серед іншого, застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вищевказаного Закону від імені центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п.п.25-29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Таким чином, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті визначених Постановами Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Одеській області від 12.12.2012р. №156650, №156649, та від 05.12.2012р. №150630 сум фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у загальному розмірі 4080,00грн.
Відповідних належних доказів на підтвердження сплати Приватним підприємством «Науково-виробнича фірма «Сінай» вказаної суми штрафних санкцій у загальному розмірі 4080,00грн., чи оскарження Постанов Територіального правління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 12.12.2012р. №156650, №156649, та від 05.12.2012р. №150630, суду не надано.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Чорноморської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у загальному розмірі 4080,00грн.
Керуючись ч.4 ст.128, ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Чорноморської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» про стягнення фінансових санкцій у загальному розмірі 4080грн., задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Науково-виробнича фірма «Сінай» (65000, м.Одеса, просп.Маршала Жукова,2) до бюджету (р/р 31114106700005. Банк ГУК в Одеській області, Київський район, МФО 828011, отримувач ГУДКСУ в Одеській області, код 37607526, код платежу 21081100) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у загальному розмірі 4080(чотири тисячі вісімдесят)грн. 00коп.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано судом 18 червня 2013 року.
Суддя Харченко Ю.В.