Постанова № 318928, 20.12.2006, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
20.12.2006
Номер справи
а32/449-06
Номер документу
318928
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.12.06р.

Справа № А32/449-06

За заявою: Управління Пенсійного Фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська

До: Закритого акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк»в особі Дніпродзержинської філії ЗАТ КБ «Приватбанк», м. Дніпродзержинськ

Про: стягнення 114,81 грн.

Суддя Васильєв О.Ю.

ПРЕДСТАВНИКИ :

Від позивача : Альошина Я.М. ( дов. № 3311/01-37 від 13.09.06 р.),Орлова О.А. ( дов. № 3174/01-33 від 06.09.06 р.);

Від відповідача : Мариненко Ю.А. ( дов. № 3977-П-0 від 01.09.05 р. )

СУТЬ СПОРУ :

Управління Пенсійного Фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська звернулося до господарського суду із позовною заявою до Закритого акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк»в особі Дніпродзержинської філії ЗАТ КБ «Приватбанк» про стягнення 114,81 грн. заборгованості ( з яких 68,17 грн. – донарахована сума ; 46,64 грн. –штрафна санкція ). Позовні вимоги обґрунтовані посиланням позивача на порушення відповідачем вимог п.6 ст.20; п.п. 3 пункту 8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,а саме –невірне обчислення та сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .у тому числі й тих, які є інвалідами, та відповідно до ст.11 цього Закону підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню за період з 01.01.05 р. до 31.12.05 р.; а розмір мінімального страхового внеску по таким особам визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати , установленою законом на той час .за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків , на 32% за період з 01.01.05 р. до 30.05.05 р., на 32.3 % - за період з 31.03.05 р. до 31.12.05 р. Проте у порушення вищезазначених вимог відповідач своєчасно не обчислив і не сплатив у повному обсязі страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Загальна сума коштів , донарахована актом перевірки за відповідних осіб, складає 68,17 грн. .а саме : донараховано за гр. Коваленко М.А. –0,30 грн., за гр.Сарічеву О.М. –1,79 грн., за гр.Головченко О.В. – 0,97 грн., за гр.Сергієву А.В. –4,15 грн.; зайво нараховані: за гр.Сафуліну І.Х. –6,79 грн., за гр.Михайленко О.М. –5,80 грн. –пенсійні внески за вищевказаних осіб відповідачем розраховано непропорційно календарним дням місяця, за який вони повинні сплачуватися; донараховано за гр.Бажутіну Т.М. ( яка є інвалідом ): 73,55 грн. –відповідач невірно розрахував розмір мінімального страхового внеску ,а саме , шляхом множення мінімального розміру заробітної плати. установленої законом на той час , на 4 % , замість 32% за період до 30.03.05 р. , на 32,3 % - за період з 31.03.05 р. до 01.10.05 р.

Відповідач позов визнав частково ,проти задоволення позовних вимог в частині донарахування страхового внеску у сумі 73,55 грн. по фізичній особі-інваліду Бажутіній Т.М. заперечував ; зазначаючи наступне: розбіжності в розрахунках у відношенні до гр. Бажутіній Т.М. виникли у зв’язку з тим, що на думку УПФУ, банк невірно розрахував розмір мінімального страхового внеску,а саме –шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленого законом на той час, на 4 %, замість 32 % ,32,3 % за відповідні періоди. На думку відповідача, відповідно до приписів п.1 ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»збір для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, повинен визначатися за ставкою 4 % лише від об’єкта оподаткування , яким є фактичні витрати на оплату праці працівників. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ,у тому числі і тих, які є інвалідами, не обкладається податком з доходів, тобто не є об’єктом оподаткування. Позивач посилається на Інструкцію про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України .Але відповідно до глави 4 цієї Інструкції, розміри страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески розраховуються за ставками, що визначаються у цьому Законі для об’єкта оподаткування . в абзаці 5 п.1 ст.4 цього Закону встановлена окрема ставка 4 % для працюючих працівників ,які є інвалідами. Враховуючи вищезазначене .на думку відповідача , в розрахунках розміру страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для працівниці –інваліда , яка отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, слід застосовувати саме ставку 4 % .

По справі оголошувалась перерва з 21.11.06 р. до 05.12.06 р.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд , -

ВСТАНОВИВ :

За результатами проведеною УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська перевірки фінансово - господарської діяльності Дніпродзержинської філії ЗАТ КБ «Приватбанк»було виявлені порушення відповідачем вимог п.6 ст.20; п.п. 3 пункту 8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме –невірне обчислення та сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку .у тому числі й тих, які є інвалідами, та відповідно до ст.11 цього Закону підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню за період з 01.01.05 р. до 31.12.05 р.; а розмір мінімального страхового внеску по таким особам визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленою законом на той час. за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків, на 32% за період з 01.01.05 р. до 30.05.05 р., на 32.3 % - за період з 31.03.05 р. до 31.12.05 р. Проте у порушення вищезазначених вимог відповідач своєчасно не обчислив і не сплатив у повному обсязі страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Загальна сума коштів, донарахована актом перевірки за відповідних осіб, складає 68,17 грн. .а саме: донараховано за гр. Коваленко М.А. –0,30 грн., за гр.Сарічеву О.М. –1,79 грн., за гр.Головченко О.В. –0,97 грн., за гр.Сергієву А.В. –4,15 грн.; зайво нараховані: за гр.Сафуліну І.Х. –6,79 грн., за гр.Михайленко О.М. –5,80 грн. –пенсійні внески за вищевказаних осіб відповідачем розраховано непропорційно календарним дням місяця ,за який вони повинні сплачуватися; донараховано за гр. Бажутіну Т.М. ( яка є інвалідом ): 73,55 грн. –відповідач невірно розрахував розмір мінімального страхового внеску, а саме, шляхом множення мінімального розміру заробітної плати, установленої законом на той час, на 4 % , замість 32% за період до 30.03.05 р., на 32,3 % - за період з 31.03.05 р. до 01.10.05 р. Зазначені обставини було відображені у акті перевірки від 20.07.06 р. № 96 та були покладені в основу відповідного рішення № 213 від 20.07.06 р. про застосування фінансових санкцій та донарахування органом ПФУ страхових сум, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків; відповідно до якого відповідачу було донараховано 68,17 грн. та накладено фінансові санкції у розмірі 46,64 грн.

Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до приписів якого: платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є ( поміж-іншим ): 1) суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; 2) філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади ( ст.1 ); об'єктом оподаткування є: 1) для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці»(крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру. ( Пункт 1 статті 2 в редакції Закону N 64-XIV ( 64-14 ) від 24.07.98; із змінами, внесеними згідно із Законом N 539-XIV ( 539-14 ) від 23.03.99 );

На обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: 1) для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону: ( Абзац перший пункту 1 статті 4 в редакції Закону N 1222-XIV ( 1222-14 ) від 17.11.99 )

32 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного абзацами першим і другим пункту 1 статті 2 цього Закону; ( Абзац другий пункту 1 статті 4 в редакції Закону N 1222-XIV ( 1222-14 ) від 17.11.99 )

Для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 32 відсотки від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства ( ст.4 ).

Враховуючи вищезазначене,суд вважає заперечення відповідача обґрунтованими, а тому позовні вимоги УПФУ підлягають задоволенню лише частково –за виключенням донарахованих за гр. Бажутіну Т.М. ( яка є інвалідом ) 73,55 грн.

На підставі вищезазначеного ,керуючись вимогами ст.ст.159-163 КАС України, господарський суд , -

ПОСТАНОВИВ :

1. Задовольнити позовні вимоги УПФУ частково.

2.Стягнути з відповідача – Закритого акціонерного товариства Комерційного банку «Приватбанк»в особі Дніпродзержинської філії ЗАТ КБ «Приватбанк»( 51900, м. Дніпродзержинськ, пр. Леніна, 43; пот./рах. № 37393827903201, МФО 305965;код ЄДРПОУ 24607712 ) на користь позивача - Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська ( 51925, м. Дніпродзержинськ, вул.Інститутська, 4; пот./рах. № 2560031132003 в Дніпродзержинському відділенні № 3293 ВАТ „Державний ощадний банк України”, МФО 306083, код ЄДРПОУ 24615321 ): 41,26 грн. заборгованості.

3. В іншій частині позовних вимог відмовити .

Ця постанова може бути оскаржена в порядку розділу ІV КАС України та набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАСУ.

Суддя О.Ю.Васильєв