03.06.2013
Справа № 1522/13669/13-а
Провадження №2-а/522/1207/13
У Х В А Л А
03 червня 2013 року суддя Приморського районного суду м.Одеси Єршова Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування свідоцтва про право власності на дачні будівлі від 06.09.2012 року, виданого виконавчим комітетом Одеської міської ради ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 з позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування свідоцтва про право власності на дачні будівлі від 06.09.2012 року, виданого виконавчим комітетом Одеської міської ради ОСОБА_2
Згідно зі ст.ст.2, 17 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства; компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
У відповідності до п.10 ч.2 ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів є визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Крім того, способом захисту цивільного права є визнання незаконним правового акту органу держаної влади або органу місцевого самоврядування індивідуальної дії якщо він порушує цивільні права та інтереси (ст. 21 ЦК України).
Критеріями розмежування справи цивільного судочинства від справи адміністративного судочинства є одночасно суб'єктний склад учасників процесу та характер спірних правовідносин.
Як вбачається з матеріалів позову, позивач звернулась до суду за захистом свого порушеного, на його думку, права власності шляхом оспорення права власності ОСОБА_2 на об'єкти, самочинно ними збудовані.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що спір у зазначеному позові, не стосується захисту прав, свобод і інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, тому такий спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає, що у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування свідоцтва про право власності на дачні будівлі від 06.09.2012 року, виданого виконавчим комітетом Одеської міської ради ОСОБА_2, слід відмовити, оскільки зазначений спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 4, 17, 109 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування свідоцтва про право власності на дачні будівлі від 06.09.2012 року, виданого виконавчим комітетом Одеської міської ради ОСОБА_2, відмовити.
Зобов'язати Головне Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ 38016923, адреса: м. Одеса, вул. Черняховського, 6, повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 34,41 грн. (тридцять чотири гривні 41 коп.), який було сплачено на рахунок 31215206700008 по квитанції НОМЕР_1 від 29.05.2013 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її отримання.
СуддяЛ.С. Єршова