Постанова № 31782951, 07.06.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.06.2013
Номер справи
809/990/13-а
Номер документу
31782951
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" червня 2013 р. Справа № 809/990/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Микитин Н.М.

при секретарі судового засідання Жовнірович О.С.

за участю представників позивача - Кічура Г.В., Лелеко А.О.,

представників відповідача - Микитюка А.І., Рибак М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

28.03.2013 року Державна податкова інспекція в місті Івано-Франківську (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1846768,92 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, в порушення податкового обов'язку встановленого підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, статтею 38 Податкового кодексу України не сплатив узгоджені податкові зобов'язання з податку на додану вартість, податоку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, земельного податку, збір за спеціальне використання води, податку з власників транспортних засобів, комунального податку. Всього відповідачем утворено 1846768,92 грн. податкового боргу, із врахуванням пені, який ним не сплачено.

В судовому засіданні представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог, у якій зменшено заборгованість по податку на прибуток до 302 966,91 грн. (346 188,91 грн. - 54 028 грн. податкове повідомлення-рішення №0000342301 від 05.04.2011 року = 302 966,91 грн.). Загальна сума боргу становить 1 792 740,92 грн.

07.06.2013 року ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську до відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" в частині стягнення податкового боргу за податковим повідомленням-рішенням № 0001152302 від 24.06.2009 року, податковими повідомленнями-рішеннями від 31.03.2009 року №№0006151503, 0006161503, 0006171503, за розрахунком по податку з власників транспортних засобів на 2009 рік №14301 від 06.03.2009 року в розмірі 9304,31 грн., по комунальному податку за розрахунками за 01, 02, 03, 04 місяці 2009 року №№59391, 125354, 182584, 240750, та збору за спеціальне використання води по розрахунку за півріччя 2009 року № 126097 від 11.08.2009 року на суму 1276,43 грн.- залишено без розгляду.

Таким чином, за відповідачем числиться борг з податку на додану вартість в сумі 719 603,58 грн., податок на доходи фізичних осіб - 141 292,22 грн., податок з власників транспортних засобів - 11 548,00 грн., збір за спеціальне використання води - 7 905,69 грн., комунальний податок - 3522,40 грн. та земельний податок - 589 915 грн. Загальний борг відповідача становить 1 473 787,07 грн.

Представники позивача заявлені вимоги підтримали з наведених в позові мотивів, просив адміністративний позов задовольнити.

В судовому засіданні представники відповідача позов визнали в повністю.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, враховуючи визнання позову відповідачем, повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.10.1998 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради здійснено державну реєстрацію юридичної особи - відкритого акціонерного товариства "Пресмаш", що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 99-100).

Відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в місті Івано-Франківську та є платником податків.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно пунктів 6.1, 6.2 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу; збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.

Відповідно статті до 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори (пункту 8.1). До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (пункту 8.2). До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад (пункту 8.3).

Пунктом 9.1 статті 9 Податкового кодексу України встановлено, що до загальнодержавних належать такі податки та збори: податок на додану вартість, податок на доходи з найманих працівників, земельний податок, збір за спеціальне використання води.

Відповідно пункту 2 частини 1 статті 15 Закону України "Про систему оподаткування" комунальний податок належить до місцевих податків.

Згідно пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 31.3 статті 31 Податкового кодексу України визначено, що строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.

Судом встановлено, що відповідачем допущено заборгованість перед бюджетом в розмірі 1 473 787,07 гривень в тому числі по платежах:

- з податку на додану вартість заборгованість становить в сумі 719603,58 грн., який виник внаслідок несплати узгоджених сум податкового зобов'язання згідно поданих декларацій №9006747292 від 20.02.2012 року на суму 43303 грн., у зв'язку з частковою сплатою сума боргу становить 26065,95 грн., податкова декларація №9020379293 від 19.04.2012 року на суму 174 191 грн., декларація №9027799384 від 18.05.2012 року задекларовано 18 297 грн., декларація №9034845161 від 18.05.2012 року - 69542 грн., декларація №9041465663 від 17.07.2012 року - 18404 грн., декларація №9050309283 від 20.08.2012 року - 111978 грн., декларація №9057389343 від 20.09.2012 року - 12486 грн., декларація №9065076570 від 22.10.2012 року - 92735 грн., декларація №9073255687 від 20.11.2012 року - 94901 грн., декларація №9080646354 від 20.12.2012 року - 59720 грн., декларація №9085027596 від 17.01.2013 року - 37607 грн., також за результатами перевірки винесено податкові повідомлення-рішення №00067711592 від 11.12.2012 року на суму 1500 грн. та №0006761592 від 11.12.2012 року на суму 1600 грн., пеня - 576,63 грн.

- по земельному податку заборгованість ВАТ «Пресмаш» 589 915,18 грн., яка виникла внаслідок несплати сум визначених в самостійно поданій декларації №9006902527 на 2012 рік загальною сумою 487213,21 грн. із місячним платежем 40601,10 грн. за період з серпня по грудень 2012 року включно, та за результатами перевірок винесено податкові повідомлення-рішення №0000021593 від 09.01.2013 року на суму 32160,57 грн., №0000011593 від 09.01.2013 року на суму 6841,01 грн. також нараховано пеню в сумі 10940,58 грн.;

- збір за спеціальне використання води та у зв'язку з частковою сплатою борг становить 7 905,69 грн., який виник внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно поданих податкових розрахунків: №43990 від 22.04.2010 року - 680,93 грн., №107313 від 09.08.2010 року - 454,19 грн., № 107312 від 09.08.2010 року - 267,33 грн., № 143840 від 21.10.2010 року - 728,27 грн., №9006593082 від 28.01.2011 року - 688,72 грн., №9002726560 від 21.04.2011 року - 875,23 грн., №90047443121 від 15.07.2011 року - 875,23 грн., №9009506347 від 26.10.2011 року - 666,28 грн., №9014735998 від 01.02.2012 року - 580,79 грн., №9021239487 від 23.04.2012 року - 731,26 грн., №9043624935 від 25.07.2012 року - 775,55 грн., №9067240439 від 23.10.2012 року - 604,11 грн., у зв'язку з частковою сплатою, борг по розрахунках становить 8997,05 грн., та за результатами перевірок винесено податкові повідомлення-рішення №0000041593 від 09.01.2013 року на суму 115,22 грн., №0000051593 від 09.01.2013 року на суму 60,41 грн. та пеня в сумі 9,44 грн.;

- з податку на доходи з фізичних осіб заборгованість становить 141292,22 грн., яка виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання відповідно до поданої дкларації №9001031360 від 16.03.2011 року сума податку, яка підлягає перерахуванні в бюджет за підсумками поточного звітного пероду становить 33778,98 грн. також в даній декларації зазначено суму заборгованості по податку на доходи з фізичних осіб станом на 01.01.2011 року в розмірі 374322,26 грн. Як вбачається з облікової картки платника, відповідача з 19.01.2011 року по 27.12.2011 року частково сплачував борг, відповідно, по заборгованості яку визначив платник залишився боргв сумі 91576,16 грн., оскільки часткові проплати були зараховані в попередню заборгованість, декларація №9001030380 від 16.03.2011 року сума податку, яка підлягає перерахуванні в бюджет становить 1646,62 грн. та декларація №9001948679 від 16.03.2011 року сума податку становить 14290,46 грн.;

- заборгованість по податку з власників транспортних засобів становить 11 548,00 грн., яка виникла внаслідок несплати узгоджених сум податкових зобов'язань згідно поданих податкових розрахунків сум податку з власників транспортних засобів та самохідних машин: розрахунок на 2010 рік №12195 від 26.02.2010 року на суму 11548,00 грн.

- заборгованість по комунальному податку становить 3522,40 грн., яка виникла внаслідок несплати узгоджених сум податкових зобов'язань згідно поданих податкових розрахунків по комунальному податку: №33198 від 13.04.2010 року - 799 грн., №83323 від 09.07.2010 року - 850 грн., №137010 від 14.10.2010 року - 850 грн., №9006569645 від 27.01.2011 року - 831,30 грн. та на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0000031593 від 09.01.2013 року на суму 177,42 грн. та пені 14,68 грн.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків і зборів зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в порядку оскарження, але несплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В пункті 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську було подано податкові декларації з податку на додану вартість №9006747292 від 20.02.2012 року, №9020379293 від 19.04.2012 року, № 9027799384 від 18.05.2012 року, №9034845161 від 18.05.2012 року, №9041465663 від 17.07.2012 року, №9050309283 від 20.08.2012, №9057389343 від 20.09.2012 року, №9065076570 від 22.10.2012, №9073255687 від 20.11.2012 року, №9080646354 від 20.12.2012 року, №9085027596 від 17.01.2013, відповідно до яких сума податкових зобов'язань, визначена відповідачем самостійно становить 715 926,95 грн.(а.с. 11).

Крім того, податковими повідомленнями-рішеннями за №00067711592 від 11.12.2012 року, відповідачу визначено суму штрафу по податку на додану вартість в розмірі 1500 грн. та за №0006761592 від 11.12.2012 року визначено суму штрафу 1600 грн. Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою відповідача 11.12.2012 року та не оскаржено відповідачем (а.с. 54).

Відповідно до підпункту 14.1.180. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Згідно вимог підпункту 168.1.1. пункту 168.1 статті 168 коментованого Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Судом встановлено, що відповідачем до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську було подано податкові декларації з податку на доходи фізичних осіб №9001031360 від 16.03.2011 року, в якій розраховано суму, яка підлягає сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного періоду та становить 33778,98 грн. В даній декларації ВАТ ''Пресмаш'' зазначено наявну станом на 01.01.2011 року заборгованість в сумі 374322,26 грн. Як вбачається з облікової картки платника податку, відповідач частково сплачував борг, тому по даному виду податку, яку визначив платник станом на 01.01.2011 року залишився борг в сумі 91576,16 грн. Борг погашався в порядку встановленому п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України, тобто в порядчу черговості його виникнення.

ВАТ ''Пресмаш'' подано до ДПІ в м. Івано-Франківську податкові декларації з податку на доходи фізичних осіб: №9001032380 від 16.03.2011 року сума податку, яка підлягає перерахунку в бюджет за підсумками поточного пероду становить 1646,62 грн. та декларація №9001948679 від 16.03.2011 року, в якій задекларовано до сплати з податку на доходи фізичних осіб 14290,46 грн.

Загальна заборгованість ВАТ «Пресмаш» з податку на доходи фізичних осіб становить 141 292,22 грн.

Також, відповідачем до Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську 22.04.2010 року, 09.08.2010 року, 09.08.2010 року, 21.10.2010 року, 28.01.2011 року, 21.04.2011 року, 15.07.2011 року, 26.10.2011 року, 01.02.2012 року, 23.04.2012 року, 25.07.2012 року, 23.10.2012 року подано податкові декларації за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 1 квартал 2010 року, за півріччя 2010 року, 9 місяція 2010 року, за 2010 рік, 1 квартал 2011 року, півріччя 2011 року, 3 квартал 2011 року, 2011 рік, та ІІІ квартали 2011 року, 1 квартал 2012 року, півріччя 2012 року, 3 квартали 2012 року, якими самостійно задекларовано суми податку, що підлягає сплаті в розмірі 1276,43 грн., 680,93 грн., 454,19 грн., 267,33 грн., 728,27 грн., 688,72 грн., 875,23 грн., 875,23 грн., 666,28 грн., 580,79 грн., 731,26 грн., 775,55 грн., 604,11 грн. відповідно (а.с.27-46).

За результатами камеральної перевірки працівниками ДПІ в м. Івано-Франківську складено акт перевірки №13973/15-03, в якому зафіксовано порушення правил сплати податків. На підставі даного акту винесено податкові повідомлення-рішення №№0000041593 від 09.01.2013 року на суму 115,22 грн. та №0000051593 від 09.01.2013 року на суму 60,41 грн. (а.с. 50).

Платниками збору за спеціальне використання води є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (пункт 323.1 статті 323 Податкового кодексу України).

Пунктом 326.1 статті 326 Податкового кодексу України визначено, що водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Відповідачем свої зобов'язання по сплаті збору за спеціальне використання води не виконано, в зв'язку з чим утворився борг зі сплати такого податку в загальному розмірі 7 905,69 грн.

Підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлює, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно пункту 269.1. статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Згідно пункту 270.1. статті 270 цього Кодексу об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Пунктом 286.2 статті 286 цього Кодексу встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

ВАТ «Пресмаш» подано до ДПІ в м. Івано-Франківську податкову декларацію з земельного податку №9006902527 від 20.02.2012 року та податковий розрахунок №3325. Зоборгованість по декларації №9006902527 становить 197474,73 грн. а по розрахунку №3325 - 342 498,29 грн. Узгоджені податкові зобов'язання відповідачем не сплачено у встановлені законодавством строки.

Судом встановлено, що ДПІ в м. Івано-Франківську 09.01.2013 року винесено податкові повідомлення-рішення №0000011593 і 0000021593, якими визначені суми штрафів у розмірі 10% та 20% від грошового зобов'язання, погашеного з затримкою та становить 6841,01 грн. та 32160,57 грн. за платежем земельний податок (а.с. 49).

Щодо заборгованість ВАТ ''Пресмаш'' з податку з власників транспортних засобів в сумі 11 548,00 грн., то суд зазначає наступне.

Відповідачем 26.02.2010 року подано до ДПІ в м. Івано-Фраанківську розрахунок сум податку з власників транспортних засобів та самохідних машин №12195, в якому самостійно зазначив суму податку 11548,00 грн. що підлягає сплаті (а.с. 48).

За відповідачем також рахується заборгованість по комунальному податку в сумі 3522,40 грн.

Дана заборгованість утворилась у зв'язку з несплатою самостійно задекларованих сум в розрахунках поданих до ДПІ в м. Івано-Франківську: №33198 від 13.04.2010 року за 01 місяць 2010 року - 799,00 грн., №83323 від 09.07.2010 року за 02 місяць - 850,00 грн., №137010 від 14.10.2010 року за 03 місяць 2010 року - 850,00 грн. та №9006569645 від 27.01.2011 року за 04 місяць 2010 року - 831,00 грн. (а.с. 19-26).

Також, ДПІ в м.Івано-Франківську на підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0000031593 від 09.01.2013 року, яким визначено суму штрафу з комунального податку в розмірі 20% від грошового зобов'язання, погашеного з затримкою і становить 177,42 грн. (а.с 51).

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

За змістом пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що позивачем надіслано відповідачу першу податкову вимогу від 03.03.2009 року та другу податкову вимогу від 06.04.2009 року (а.с.98).

Відповідно до Податкового кодексу України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Згідно п.п 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня закінчується нараховуватись у відповідності до п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.

Судом встановлено, що відповідачу нараховано пеню: з податку на додану вартість - 576,63 грн., комунальному податоку - 14,68 грн., збору за спеціальне використання води - 9,44 грн. та по земельному податку 10940,58 грн., що підтверджується зворотнім боком облікових карток платника податків (а.с. 111-119).

Відповідно підпункту 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.4. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума є узгодженою та являється податковим боргом відповідача перед бюджетом, який ним не сплачено та підлягає стягненню з рахунків у банках, що обслуговують відповідача та за рахунок готівки, що йому належить.

Враховуючи викладене, та з врахуванням визнання позову відповідачем суд вважає, що вимоги Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з відповідача - відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" (код ЄДРПОУ 13643567, місцезнаходження - 76495 Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Автоливмашівська, 1) із розрахункових рахунків у банках, що обслуговують дане товариство та за рахунок належної відповідачу готівки в дохід бюджету 1 473 787 (один мільйон чотириста сімдесят три тисячі сімсот вісімдесят сім) гривень 07 копійок податкового боргу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: /підпис/ Микитин Н.М.

Постанова складена в повному обсязі 12.06.2013 року.