УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" травня 2013 р. справа № 1170/2а-3499/11
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Малиш Н.І.
суддів: Щербака А.А. Дурасової Ю.В.
за участю секретаря судового засідання: Стельмашової Я.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровськ апеляційну скаргу Кіровоградської митниці Державної митної служби України на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2011 року, ухвалену в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроресурс" до Кіровоградської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ „Агроресурс" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровоградської митниці Кіровоградської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 08.09.2011р. №31 в сумі 01,0грн., від 08.09.2011р. №32 в сумі 01,0грн.
Позовні вимоги обгрунтовані незгодою з рішенням відповідача прийнятими за результатами перевірки, відповідно до якої встановлна невірна класифікація товарів, оскільки при митному оформленні товару позивач виконав всі дії, передбачені чинним законодавством України, що було підтверджено і працівниками відповідача, які виконали всі процедури, передбачені чинним законодавством, закінчивши митне оформлення товарів, як це передбачено ч. 2 ст.78 Митного кодексу України, зауваження щодо визначення правильності коду митного товару у відповідача були відсутні. Перевіркою не зазначено а ні причин зміни класифікації, а ні нових виявлених відомостей про запчастини, які б могли вплинути на правильність класифікації.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2011р. позов задоволено.
Відповідачем на вказане рішення суду подана апеляційна скарга в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, ставить питання про скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій та прийняття нового рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
У судовому засіданні представники позивача щодо апеляційної скарги заперечили, просили суд апеляційної інстанції залишити без змін оскаржене рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача до суду не з'явився. Про день, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є належний доказ, що дає судові підстави для застосування положень частини 4 статті 196 КАС України.
Заслухавши представників позивача, доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлені такі фактичні обставини справи.
Так перевірка позивача проводилась на підставі наказу відповідачаі № 222 від 19.05.2011р. з урахуванням вимог листа Державної Митної Служби України від 21.04.2011р. № 11.1/2-15.4/6491-ЕП „Про проведення перевірки", за результатами якої складено акт.
Перевіркою встановлено, що машина для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11 повинна класифікуватися у товарній підкатегорії 8716 31 00 00. Оскільки, при митному оформленні даного товару рішення про його класифікацію не приймались, дії передбачені п. 16 розділу III (стосовно скасування рішення), та п. 17 розділу III (про інформування декларанта у трьохденний термін) не проводились, що і не передбачено чинним законодавством.
Стосовно застосування режиму вільної торгівлі до машин для внесення органічних добрив МЖТ-Ф-11, ввезених із Республіки Білорусь, слід відмітити, що з шести митних оформлень даного товару, тільки два оформлення були заявлені з преференцією « 065», яка на момент, митного оформлення давала право на відповідну пільгу, з інших чотирьох оформлень, по трьом було заявлено країну походження Білорусь без надання преференційного режиму-оподаткування зі сплатою ввізного мита за пільговими ставками Митного тарифу України, а по одному - країна походження „невідома" з оподаткуванням за повними ставками мита. При митному оформленні товарів за ВМД №901000008/2010/002535 від 22.04.2010р. та 901000008/2010/001363 від 10.03.2010р. акти експертизи ТПП Республіки Білорусь у митницю для підтвердження виконання критерію достатньої переробки «Д8432» не надавались і в справах митниці відсутні.
На теперішній час, надання режиму вільної торгівлі на товар „машина для внесення органічних добрив МЖТ-Ф-11" (ВМД №901000008/2010/002535 від 22.04.2010р. №9.01000008/2010/001363 від 10.03.2010р.) після зміни його класифікаційного коду неможливе, оскільки відповідно до п.21 Правил визначення країни походження товарів, походження яких не визначено або походження яких визначено, але при цьому щодо них не може бути застосований режим вільної торгівлі у зв'язку з відсутністю необхідних для таких цілей документів, може застосовуватися (відновлюватися) режим вільної торгівлі за умови отримання належним чином оформленого посвідчення про походження (за формою СТ-1) або інших необхідних документів протягом одного року з дати митного оформлення.
Таким чином було встановлено порушення правил 1 та 6 Основних Правил Інтерпретації класифікації товарів, затверджених Законом України від 05.04.01 №2371-111 „Про митний тариф України" (в редакції на момент митного оформлення), що призвело до класифікації товарів:
-„машина для внесення рідких органічних добрив", „розкидачі мінеральних добрив" за кодом 8432 40 90 00 замість кодів згідно УКТ ЗЕД 8716 31 00 00 та 8716 20 00 00 і, як наслідок, до оподаткування товарів за ставкою ввізного мита 0%, замість - 10% та несплати митних платежів на суму 227 585,85 грн. (мито 189 654,88 грн., ПДВ 37 930,97 грн.),
-„запасні частини до зернозбирального комбайну - щітка екрану" за кодом 9603 90 99 00 замість коду 9603 50 00 00 згідно УКТ ЗЕД і, як наслідок, до оподаткування товарів за ставкою ввізного мита 5%, замість - 10% та несплати митних платежів на суму 103,73 грн. (мито 86,44 грн., ПДВ 17,29 грн.),
„датчик для зчитування обертів", „датчик контролю висіву" за кодом 9031 49 00 90 замість коду 9029 10 90.00 згідно з УКТ ЗЕД і, як наслідок, до оподаткування товарів за ставкою ввізного мита 0%, замість - 5% та несплати митних платежів на суму 10 995,62 грн.- (мито 9163,03 грн., ПДВ 1832,59 грн.).
Як вбачається з матеріалів справи згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 20.11.2009р. № 18551 та додатків до нього від 20.11.2009 №1 від 06.08.2010 №6 від 13.10.2010 №7 , укладеного між Фірмою AGREX S.p.A. (АГРЕКС.С.п.А.), Італія та Товариством з обмеженою відповідальністю „Агроресурс" (надалі по тексту ТОВ „Агроресурс" , позивач придбав у Фірми сільськогосподарську техніку розкидачі добрив AGREX MAXI 4000, AGREX MAXI 4000ХОМ, AGREX MAXI 8000ХОМ.
У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій (надалі по тексту - ВМД), а саме: ВМД 901000002/9/007451 від 26.12.09 року AGREX MAXI 4000ХОМ в кількості5 одиниць, серійні номери №№38773, 38774, 38775, 38776, 38777, відправник AGREX S.p.A., Італія, митна вартість 614572,50 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2011/000016 від 04.01.2011 року AGREX MAXI 4000 в кількості 4 одиниць, серійні номери №№40959, 40960, 40961, 40962, відправник AGREX S.p.A., Італія, митна вартість 562409,59 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2010/006043 від 10.09.2010 року AGREX MAXI 8000ХОМ в кількості 1 одиниці, серійний номер №39758, відправник AGREX S.p.A., Італія, митна вартість 199511,55 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов Контракту від 17.04.2009 року № 395 та Специфікацій до нього від 28.08.2009 року № 8, укладеного між ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь та ТОВ „Агроресурс" позивач придбав у Підприємства сільськогосподарську техніку машину для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11.
У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій, а саме: ВМД 901000002/9/004978 від 10.09.2010 року МЖТ-Ф-11 в кількості 1 одиниці, заводський (серійний) номер №251, ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 98280,29 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов Контракту від 01.02.2010 року № 117/10 та додатків до нього від 31.03.2010 року № 1, від 19.04.2010 року №2 , від 20.04.2010 року №3 , від 15.05.2010 року №4 , укладеного між ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Підприємства сільськогосподарську техніку машину для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11, прес-підбирач рулонний ПР-Ф-145 Б, прес-підбирач рулонний ПР-Ф-180. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій, а саме: ВМД 901000008/0/002535 від 23.04.2010 року прес-підбирач рулонний ПР-Ф-145 Б в кількості 2 одиниць, серійний (заводський) номери №№246, 273, ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 230030,21 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/0/001363 від 11.03.2010 року прес-підбирач рулонний ПР-Ф-145Б в кількості 2 одиниць, серійний (заводський) номери №№138,167, ВАТ„Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 226611,22 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов Контракту від 23.02.2010 року № 132-10, укладеного між ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Підприємства сільськогосподарську техніку машину для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11, прес-підбирач рулонний ПР-Ф-145. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій а саме: ВМД 901000008/0/000968 від 24.02.2010 року машина для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11 в кількості 1 одиниці, заводський (серійний) номер №354, ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 91122,36 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов Контракту від 20.05.2010 року № 500 та Специфікації до нього від 29.10.2010 року № 5, укладеного між ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь та ТОВ „Агроресурс" позивач придбав у Підприємства сільськогосподарську техніку машину для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/2010/007636 від 05.11.2010 року машина для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11 в кількості 2 одиниць, заводські (серійні) номери №№726, 742 ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 179690,78 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов Контракту від 05.01.2011 року № 2001 та Специфікації до нього від 06.01.2011 року № 1, укладеного між ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Підприємства сільськогосподарську техніку машину для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 84324090, згідно вантажних митних декларацій, а саме: ВМД 901000008/2011/000552 від 27.01.2011 року машина для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11 в кількості 2 одиниці, заводські (серійні) номери №№02,05, ВАТ „Бобруйскагромаш", Республіка Білорусь, митна вартість 203377,79 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 01.01.2009 року №АТО101/2009/UA-CAN_AGRS та додатків до нього від 01.04.2009 №2 , укладеного між Фірмою CNH Canada LTD групи CNH, Канада та ТОВ „Агроресурс" позивач придбав у Фірми запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції - датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій, а саме: ВМД 901000002/9/002091 від 29.04.2009 року митна вартість 31623,43 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 01.01.2009 року №АТО2/AGR/2009/UA CNHІFR та додатків до нього від 16.10.2009 №75, від 02.10.2009 №73, від 29.06.2009 №24, від 02.04.2009 №1, від 23.06.2009 №22 , від 01.07.2009 №23, укладеного між Фірмою CNH Canada LTD групи CNH, Канада та „Агроресурс" позивач придбав у Фірми запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції - датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій, а саме: ВМД 901000002/9/006084 від 29.10.2009 року митна вартість 35015,02 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000002/9/005901 від 21.10.2009 року митна вартість 143641,85 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000002/9/003814 від 24.07.2009 року митна вартість 644963,88 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000002/9/001878 від 17.04.2009 року митна вартість 278948,07 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000002/9/003365 від 01.07.2009 року митна вартість 3857,54 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000002/9/003488 від 08.07.2009 року митна вартість 118205,95 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 01.01.2010 року №АТО2/AGR/2010/UA CNHІFR та додатків до нього від 03.03.2010 №1, від 20.08.2010 №2, укладеного між Фірмою CNH Canada LTD групи CNH, Канада (надалі по тексту Фірма - Продавець) та ТОВ „Агроресурс" позивач придбав у Фірми запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки. У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції - датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/0/002393 від 20.04.2010 року митна вартість 98902,76 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2010/006618 від 04.10.2010 року митна вартість 13858,11 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 01.01.2010 року №АТО3/AGR/2010/UA CNHІFR та додатків до нього від 18.05.2010 №7, від 18.05.2010 №8, від 03.03.2010 №1, від 29.04.2010 №5, від 21.06.2010 №9, від 18.05.2010, від 07.07.2010 №1, від 25.07.2010 №15, укладеного між Фірмою CNH Canada LTD групи CNH, Канада (надалі по тексту Фірма - Продавець) та ТОВ „Агроресурс" позивач придбав у Фірми запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції щітка екрану та датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9603909900, 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/2010/004076 від 21.06.2010 року митна вартість 76514,38 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн); ВМД 901000008/2010/004521 від 08.07.2010 року митна вартість 178175,03 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2010/005049 від 29.07.2010 року митна вартість 232202,88 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2010/005173 від 04.08.2010 року митна вартість 10451,20 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/2010/004317 від 29.06.2010 року митна вартість 1021184,78 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 15.02.2010 року №UKR/АR/CNHІ-FS/2010 та додатків до нього від 15.02.2010 №1 від 18.02.2010 №2, укладеного між Компанією CNH International SA (надалі по тексту СІЕнЕйч Інтернешил СА Компанія - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Компанії запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/2010/004608 від 13.07.2010 року митна вартість 88570,15 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 26.08.2010 року № UKR/АR-FLS2/2010 та додатків до нього від 26.08.2010 №1, від 26.08.2010 №2, укладеного між Компанією CNH International SA (надалі по тексту СІЕнЕйч Інтернешил СА Компанія - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Компанії запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/2010/006617 від 04.10.2010 року митна вартість 44162,91 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 23.10.2008 року № K-Agroresurs 2008 та додатків до нього від 18.03.2009 №3, від 27.11.2009 №15, від 10.12.2009 №16, укладеного між Компанією KUHN S.A. (надалі по тексту КУН С.А. Компанія - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Компанії запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000002/9/001622 від 06.04.2009 року митна вартість 102863,00 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.); ВМД 901000008/0/000868 від 19.02.2010 року митна вартість 149628,16 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 01.10.2009 року №Agroresurs-1 та Специфікації до нього від 15.01.2010 №3, укладеного між Компанією „Great Plains Manufacturing, Inc." (надалі по тексту Компанія - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Компанії запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/0/002589 від 27.04.2010 року митна вартість 110065,66 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 16.11.2009 року №1 та додатку до нього від 09.03.2010 №1, укладеного між Підприємством „PlA S.A." (надалі по тексту Підприємство - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Підприємства запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. Позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції датчики для зчитування обертів у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 9031490090, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000008/0/002912 від 07.05.2010 року митна вартість 66410,77 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Згідно умов зовнішньоекономічного контракту від 21.12.2007 року №01/1012/07 та додатку до нього від 17.04.2008 №4, укладеного між Підприємством „TECNOMA Technologies" (надалі по тексту Текнома Текноложіс - Підприємство - Продавець) та ТОВ „Агроресурс", позивач придбав у Підприємства запасні частини для технічного обслуговування та ремонту зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.У період з 23.05.2008р. по 01.05.2011р. позивачем оформлено частину вищевказаної Продукції кінцеву заглушку із пластика у митному режимі імпорт за кодом згідно УКТЗЕД 39269099, згідно вантажних митних декларацій: ВМД 901000002/8/3466 від 30.05.2008 року митна вартість 148644,66 грн. (сплачено ввізного мита 0,00 грн.).
Так протягом зазначеного в акті перевірки періоду - з 23 травня 2008р. до 01 травня 2011р. контроль правильності класифікації розкидачів твердих і рідкоподібних добрив, в тому числі машин для внесення рідких органічних добрив МЖТ-Ф-11 та розкидачів мінеральних добрив виробництва компанії AGREX, а також датчиків для зчитування обертів й контролю висіву, проводився на запит відділу митного оформлення спеціальним уповноваженим підрозділом Кіровоградської митниці, а саме Відділом контролю митної вартості та номенклатури з витребуванням додаткових документів, вивченням інформації з сайтів виробників товару, розміщених в мережі Internet та оглядами товарів та на підставі чого й приймав рішення про відповідність класифікації, визначеної декларантом. Згідно п.12 Наказу ДМСУ від 07.08.2007 року №667 „Про затвердження Порядку роботи вiддiлу номенклатури та класифiкацiї товарiв регiональної митницi, митницi, вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури регiональної митницi, митницi при вирiшеннi питань класифiкацiї товарiв, що перемiщуються через митний кордон України" (далі за текстом - Порядок), якщо за результатами розгляду запиту з питань класифiкацiї товару у ВНКТ (ВКМВН) установлено, що опис товару, зазначений у графi 31 вантажної митної декларацiї (далi за текстом - ВМД), вiдповiдає опису товару в наданих до розгляду документах i коду товару згiдно з УКТЗЕД, заявленому в графi 33 ВМД, то посадовою особою ВНКТ (ВКМВН) на вiльному мiсцi запиту або на його зворотному боцi проставляються дата, прiзвище, iнiцiали, пiдпис, вiдбиток номерного штампа „Правильнiсть класифiкацiї перевiрено", реєстрацiйний номер запиту в Журналi вiдповiдно до пункту 7 роздiлу III цього Порядку, пiсля чого запит пiдписується начальником ВНКТ (ВКМВН) або особою, що його замiщує. Рiшення в такому разi за встановленою формою не оформлюється.Занесення iнформацiї до бази даних здiйснюється вiдповiдно до пункту 2 роздiлу V цього Порядку. Відсутність будь - яких рішень щодо невірного визначення коду товарів перевіряємих 32 штук ВМД, підтверджено Листом Кіровоградської митниці від 10.06.2011 року №04-1/01-23/2236 Рішення про визначення коду товару - документ установленої форми, який оформлюється посадовими особами відділу контролю митної вартості та класифікації товарів на запит підрозділу митного оформлення у разі вирішення питань з класифікації товарів. Під час митного оформлення товарів за вантажними митними деклараціями, відібраними до перевірки, класифікаційні рішення не приймалися.
Вищезазначені розкидачі мінеральних добрив AGREX MAXI 4000, AGREX MAXI 4000ХОМ, AGREX MAXI 8000ХОМ віднесено до УКТЗЕД 84324090, на підставі того, що зазначені розкидачі оснащені спеціальним тягово-зачіпним пристроєм та колесами. Вони також обладнані великим бункером (у порівнянні з іншими розкидачами модельного ряду) ємністю 6000,00 кг та 10000,00 кг, що унеможливлює їх навішування на трактор та вимагає використання колісної осі, двома розкидуючими дисками з радіальними лопатями, гумовою конвеєрною стрічкою на дні бункера для подачі суміші добрив на диски, при цьому сама стрічка приводиться у рух зубчатим колесом напряму від транспортних коліс розкидача. Сфера застосування, визначена виробником розкидування добрив з шириною захвату від 12 до 24 метрів. Завантаження здійснюється в ручну або окремими пристроями (кран-балка, навантажувач мішків, тощо). Саморозвантаження в розумінні перевезення вантажів - неможливе; внесення добрив під час руху за трактором за рахунок відкривання отвору дна чи зміщення донних пластин неможливе, так як бункер виготовлено герметично для запобігання висипанню сухих мінеральних добрив.
Враховуючи відповідні характеристики розкидачів мінеральних добрив AGREX MAXI 4000, AGREX MAXI 4000ХОМ, AGREX MAXI 8000ХОМ, виробником не передбачено перевезення ними вантажів, оскільки попри інше, бункери оснащені решітчастим ситом для запобігання потрапляння крупних предметів на стрічку. Перевезення перегною, компосту, силосу чи коренеплодів призведе до псування стрічки, яка рухається під час руху розкидача від механічного приводу зубчатого колеса, що передає обертовий момент від транспортного колеса. Тому розкидування мінеральних добрив по ширині поля від 12 до 24 метрів не є само розвантаження у розумінні перевезення вантажів наземними транспортними засобами, віднесених до групи 87 УКТЗЕД, а твердження працівників Кіровоградської митниці, викладених в акті перевірки стосовно віднесення цих товарів за кодом УКТЗЕД 8716310000 не відповідає дійсності.
Ті обставини, що вищеназвані ВМД TOB «Агроресурс» за період з 23 травня 2008 року до 01 травня 2011 року оформлені повністю і належним чином, підтверджується наявністю на всіх аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митниці, що здійснила митне оформлення товару. Окрім того, статтею 86 МКУ встановлено, що митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом та приймається митним органом, якщо встановлено. -;о в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Митна деклараиія приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні віоомік ті і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу.
У відповідності до Наказу Держмитслужби України від 20.04.2005 року №314 «Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації» встановлено, що працівники митної служби здійснюють вичерпний перелік дії щодо прийняття ВМД до оформлення, та здійснення митного контролю. При цьому, у пункті 17 розділу 3 «Здійснення митних процедур» вказано, що при митному контролі здійснюється перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами). Пункт 25 Порядку містить норму, за якою посадова особа митного органу ініціює проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються або результати перевірки правильності класифікації та кодування товарів, визначення країни походження тощо, потребуються проведення такого огляду. Таким чином, митний орган самостійно класифікує товар, а відповідно, і визначає суму мита, збору, податку на додану вартість.
Як вбачається з матеріалів справи при митному оформленні вказаного товару відповідачем було перевірено правильність правильність та достовірність заповнених ВМД у тому числі і правильності коду товару, будь-яких порушень митних правил не встановила.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що при митному оформленні товару митний орган засвідчив відповідність відомостей, зазначених позивачем у вантажних митних деклараціях, та відсутність неправомірних дій позивача, спрямованих на заниження ставки ввізного мита та суми податку на додану вартість. Відповідність товару, який декларується, встановленій класифікаційній категорії, є фактом, що має юридичне значення, адже від коду товару залежить ставка ввізного мита та сума податку на додану вартість, яку імпортер має сплатити при митному оформленні товару. Отже прийняття митним органом митної декларації з зазначенням у неї коду товару означає засвідчення митним органом факту, що має юридичне значення.
У відповідності до ст. 311 МКУ, Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), здійсненої на основі Гармонізованої системи опису на кодування товарів та Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби України від 09.07.2007 року №307, опис товарів, зазначених в Акті перевірки наведено в графах 31 кожної із вищезазначених ВМД у відповідності та базуючись на Контрактах (зовнішньоекономічних контрактах), Додатках та Специфікаціях до Контрактів (зовнішньоекономічних контрактів), де зазначено головні технічні характеристики пристроїв, інструкціях з експлуатації, що були наявні з кожною одиницею товару, технічних довідках, наданих TOB «Агроресурс».
Відповідно до статті 17 Закону України «Про єдиний митний тариф» мито нараховується митним органом України відповідно до цього Закону і ставок Єдиного митного тарифу України, чинним на день подання митної декларації. Крім того, згідно Порядку справляння митним органом ввізного (вивізного) та особливих видів мита під час митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженного наказом Державної митної служби України №30 від 23.01.2006 року, ввізне мито підлягає сплаті до або на момент здійснення митного оформлення.
Так відповідач за результатами перевірки не взначив норму податкового законодавства, що став підставою для постійного визначення Кіровоградською митницею податкових зобов'язань та нарахування штрафних санкцій, так як за вищевказаними вантажними митними деклараціями ввізне мито було розраховано відповідно до заявленого коду УКТЗЕД та перевірено посадовими особами Кіровоградської митниці. Також відповідачем не визначено та не встановлено, яким субєктом допущено порушення при здійсненні митного оформлення Товарів
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції товариством було додано всі необхідні документи до митного оформлення, будь-яких зауважень до даних документів від митниці не надходило, подача додаткових документів не вимагалася.
Відповідно до статті 69 Митного кодексу України незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи.
Порушеннями законодавства України, про які йде мова у наведеній нормі, можуть бути контрабанда, порушення митних правил, кримінально-переслідувані дії суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та що митний орган має право здійснювати митний контроль після завершення митного оформлення товару тільки у разі наявності достатніх підстав вважати, що такі порушення мали місце з боку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності.
Таким чином, якщо митні органи, приймаючи вантажні митні декларації, віднесли товар до певного коду товарної номенклатури та пропустили товар на митну територію України (після сплати імпортером передбачених законом податків і зборів), то в подальшому вони не мали правових підстав для прийняття податкових повідомлень про донарахування податкових зобов'язань у зв'язку з виявленням помилки стосовно класифікації товару.
Враховуючи вищевикладене, доводи, які викладені в апеляційній скарзі, спростовуються дослідженими по справі доказами, а тому не можуть бути підставою для скасування постанови суду, тому колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Кіровоградської митниці Державної митної служби України залишити без задоволення.
Постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2011 року, ухвалену в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроресурс" до Кіровоградської митниці Державної митної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Головуючий: Н.І. Малиш
Суддя: А.А. Щербак
Суддя: Ю.В. Дурасова