Постанова № 31726454, 06.06.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2013
Номер справи
820/3273/13-а
Номер документу
31726454
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 820/3273/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2013 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бідонька А.В.,

за участі секретаря - Загребельному В.І.,

за участю :

представника позивача Старостіної О.Ю.

представника відповідача Щербак Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби про визнання дій незаконними ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Кірін" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби, в якому просить суд:

- визнати дії Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби щодо анулювання свідоцтва платника податків на додану вартість за №28764975, дата початку дії свідоцтва 04.01.2005 р. видане Товариству з обмеженою відповідальністю "Кірін" код. (32870953) неправомірними;

- скасувати рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби від 26.03.2013 р. за №16 про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість за №28764975, дата початку дії свідоцтва 04.01.2005 р. видане Товариству з обмеженою відповідальністю "Кірін" код. (32870953);

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо поновлення реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін" код (32870953), юридична адреса: 61070, м.Харків, вул. Ак. Проскури,1) платником податку на додану вартість з дня скасування реєстрації;

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо внесення до реєстру платників податків на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін" код (32870953), юридична адреса: 61070, м.Харків, вул. Ак. Проскури,1) платником податку на додану вартість з дня скасування реєстрації.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив , що він подавав декларації з ПДВ кожного місяця з зазначенням в них сум податкового кредиту та ПДВ, тому анулювання його реєстрації як платника податку на додану вартість є неправомірним .

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та зазначив, що оскаржуване в даній справі рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є цілком обґрунтованим та законним у зв'язку з тим, що відповідно до рішення №16 платник податків ТОВ "Кірін" протягом послідовних податкових місяців не подає органу ДПС декларації з ПДВ та /або подає таку декларацію , яка свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов"язання чи податкового кредиту, що підтверджується довідкою галузевого підрозділу.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд ухвалити рішення про задоволення позову.

Представник відповідача в судове засідання прибув, підтримав доводи, викладені в запереченні, просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кірін» зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію. Як платник податків перебуває на обліку в ДПІ у Київському районі міста Харкова Харківської області ДПС , про підтверджується довідкою ДПІ № 799 від 16.07.2012 р. (а.с. 37).

ТОВ «Кірін» відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснює наступні види діяльності: діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, неспеціалізована оптова торгівля, вантажний автомобільний транспорт, надання інших інформаційних послуг, консультування з питань комерційної діяльності й керування, дослідження кон"юнктури ринку та виявлення громадської думки.(а.с.38-39)

04.10.2005р. позивачу видано свідоцтво № 28764975 НБ №171743 про реєстрацію платника податку на додану вартість (а.с.12).

26.03.2013 р. ДПІ у Київському районі міста Харкова Харківської області ДПС прийнято рішення №16 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Кірін».

Як встановлено судом та підтверджено у судовому засіданні представником відповідача, підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ в оскаржуваному рішенні про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість зазначено п.п. "г" п. 184.1 ст.184 Податкового кодексу України, який передбачає, що таке свідоцтво анулюється в разі коли особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Однак суд з такими висновками відповідача не погоджується та зазначає, що анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість здійснюється за наявності підстав передбачених статтею 184 розділу V Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., та в порядку, визначеному розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010р. № 978.

Анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись безпосередньо за заявою платника податку на додану вартість на підставах, визначених у підпунктах "а"-"и" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України, та за ініціативою відповідного податкового органу на підставах, визначених у підпунктах "б" "и" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу.

Відповідно до положень абзацу "г" пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: особа зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.

Рішення про анулювання реєстрації особи як платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу приймається за наявності відповідних документів, які зазначені у підпункті 5.2 пункту 5 розділу V Положення № 978.

Так, згідно з пп. 5.2.3 п. 5.2. розділу V Положення № 978 такими документами, якщо підставою анулювання є підпункт "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України, є: акт або довідка підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців. Також складаються відповідні реєстри. У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до податкового органу, загальні обсяги поставок звітного періоду , вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку), обсяги постачання товарів/послуг та їх відсоток платникам ПДВ.

Відповідачем надано до суду копію довідки підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців .

Так у зазначеній довідці головним державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Борисовою В.А. вказано, що платником було подано податкові декларації з ПДВ до ДПІ у Київському районі м. Харкова.

Також у довідці зазначено, що згідно акту про неможливість проведення документальної перевірки від 26.03.2013 р. №1133/22-5/32870953 за період 01.01.2010 р. -31.12.2012 р. ТОВ "Кірін" встановлено: неможливість реального здійснення фінансово-господарських операцій ТОВ "Кірін" та ведення господарської діяльності у порядку, передбаченому приписами діючого законодавства України у перевіряємому періоді.

На вимогу суду відповідач не зміг надати докази , які підтверджують наступні висновки, викладені в акті про неможливість проведення зустрічної звірки від 26.03.2013 р. №1133/22-5/32870953: відсутність факту реального здійснення господарської діяльності позивача за період 01.01.2010 р. -31.12.2012 р.

Також зазначений акт про неможливість проведення документальної перевірки від 26.03.2013 р. №1133/22-5/32870953 не може бути прийняти судом до уваги, оскільки в акті не визначено про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів чи про те, що подана податкова звітність позивача до ДПІ не була визнана податковим органом як податкова звітність.

Натомість, позивачем до матеріалів справи надано податкові декларації з ПДВ за період з січня 2012 р. по грудень 2012р., які було подано також до податкового органу в електронному вигляді, які спростовують твердження податкового органу щодо подання податкових декларацій з податку на додану вартість з нульовими показниками об"єкта оподаткування.

А саме, відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 2000 грн. ( сума ПДВ 310 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 451 грн. (сума ПДВ 90 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 1500 грн. ( сума ПДВ 250 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 250 грн. (сума ПДВ 50 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 1500 грн. ( сума ПДВ 250 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 251 грн. (сума ПДВ 50 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 1042 грн. ( сума ПДВ 158 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 251 грн. (сума ПДВ 50 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 1850442 грн. ( сума ПДВ 1379 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 1838466 грн. (сума ПДВ 367693 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 1181461 грн. ( сума ПДВ 0 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 1181460 грн. (сума ПДВ 236292 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 953676 грн. ( сума ПДВ 157 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 952892 грн. (сума ПДВ 190578 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 2510937 грн. ( сума ПДВ 55 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 2510660 грн. (сума ПДВ 502132 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 3007004 грн. ( сума ПДВ 1589 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 2954053 грн. (сума ПДВ 590811 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 689290 грн. ( сума ПДВ 0 грн.), у розділі податковий кредит обсяги придбання складають 689292 грн. (сума ПДВ 137858 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 0грн. ( сума ПДВ 0 грн.); відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 р. в розділі податкові зобов'язання обсяги постачання складають 0 грн. ( сума ПДВ 0 грн.).

Суд оглянувши вказані податкові декларації з податку на додану вартість встановив , що всі зазначені вище податкові накладні були складені відповідно до вимог діючого законодавства України та свідчить про наявність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання та податкового кредиту, а також містять докази отримання податковим органом, що підтверджується печаткою ДПІ у Київському районі міста Харкова Харківської області ДПС, підписом та датою отримання уповноваженої особи.

Відповідачем під час судових засідань не заперечувався факт подання позивачем зазначених вище декларацій до податкового органу.

Як встановлено з податкових декларацій з податку на додану вартість з січня 2012 року по грудень 2012 року ТОВ «Кірін» подавались податкові декларації з податку на додану вартість не з нульовими показниками об'єкта оподаткування.

Згідно п.5.6. Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу може бути оскаржене в адміністративному порядку відповідно до вимог ст. 56 Податкового кодексу України або до суду.

Таким чином, враховуючи те, що позивачем протягом 12 послідовних податкових місяців з січня 2012 року по грудень 2012 року декларувалися податкові зобов'язання з податку на додану вартість, обсяги поставок та обсяги оподатковуваних операцій, а також те, що відповідачам не прийнято жодного рішення за вказаний період щодо невизнання будь-якої із податкових декларацій, у відповідача були відсутні підстави для вчинення дій та прийняття рішення щодо анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість з підстав, визначених у пп. "г" п.184.1. ст.184 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач по справі, як суб'єкт владних повноважень, не виконав покладеного на нього обов'язку щодо доказування правомірності прийнятого ним оскаржуваного рішення та вчинених дій.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94,159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби про визнання дій незаконними - задовольнити .

Визнати дії Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби щодо анулювання свідоцтва платника податків на додану вартість за №28764975, дата початку дії свідоцтва 04.01.2005 р. видане Товариству з обмеженою відповідальністю "Кірін" (код 32870953) неправомірними

Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби від 26.03.2013 р. за №16 про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість за №28764975, дата початку дії свідоцтва 04.01.2005 р. видане Товариству з обмеженою відповідальністю "Кірін"(код 32870953) .

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо поновлення реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін" (код 32870953, юридична адреса: 61070, м.Харків, вул. Ак. Проскури,1) платником податку на додану вартість з дня скасування реєстрації.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м.Харкова Харківської області Державної податкової служби вчинити дії щодо внесення до реєстру платників податків на додану вартість запис про відміну анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін"(код 32870953, юридична адреса: 61070, м.Харків, вул. Ак. Проскури,1) платником податку на додану вартість з дня скасування реєстрації.

Стягнути з Державного бюджету (р/р 31217206784011, отримувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області, код 37999628, МФО 851011, банк ГУДКСУ у Харківській області) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кірін"(код 32870953, юридична адреса: 61070, м.Харків, вул. Ак. Проскури,1) судовий збір у розмірі 34,41 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Бідонько А.В.

Повний текст постанови виготовлений 10.06.2013 року.