ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
03 червня 2013 року Справа № 808/5257/13-а м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Роман Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за заявою: Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Роман Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: ОСОБА_1
до відповідачів:
1. Запорізького обласного військового комісаріату;
2. Міністерства оборони України;
про: про визнання протиправними дій щодо нарахування одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності, про визнання рішення в частині протиправним та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідачів: 1. Запорізького обласного військового комісаріату; 2. Міністерства оборони України, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Міністерства оборони України (відповідний пункт рішення комісії від 21.10.2008 року № 10) в частині визначення та виплати суми одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням III групи інвалідності без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, встановлених ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-XII;
- зобов'язати Міністерство оборони України провести донарахування та виплату ОСОБА_1 суми одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності пов'язаною з проходженням військової служби, у розмірі 36-місячного грошового забезпечення із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, встановлених ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ, з урахуванням виплачених сум;
- визнати протиправними дії Запорізького обласного військового комісаріату щодо подання до Департаменту фінансів Міністерства оборони України документів для призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням III групи інвалідності без врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, встановлених ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 року №2011-XII;
- зобов'язати Запорізький обласний військовий комісаріат подати документи (довідку) до Департаменту фінансів Міністерства оборони України із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, встановлених ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-XII;
- зобов'язати Запорізький обласний військовий комісаріат провести виплату ОСОБА_1 донарахованої суми одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням III групи інвалідності.
Відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу, яка встановлює обов'язкові вимоги до позовної заяви.
Судом встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
У поданій позовній заяві заявлено вимоги про визнання протиправними дій щодо нарахування одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням інвалідності, про визнання рішення в частині протиправним та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 наказом Командувача військами Південного оперативного командування Збройних Сил України від 25.05.2007 № 13-ПМ було звільнено з військової служби у запас відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за пунктом «б» (за станом здоров'я) а з 07.09.2007 наказом Військового комісара Василівсько-Михайлівського об'єднаного районного військового комісаріату Запорізької області № 91 було виключено зі списків особового складу.
Наказом Військового комісара Запорізького обласного військового комісаріату № 269 від 15.12.2008 зобов'язано начальника відділу фінансового забезпечення перерахувати позивачу призначену грошову допомогу та повідомити ОСОБА_1 про перерахунок йому одноразової грошової допомоги.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За приписами ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Вивчивши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів суд встановив неможливість встановлення дати, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, а отже не може встановити чи дотримано позивачем строк звернення до адміністративного суду з позовною заявою.
Також, суд зазначає, що позивачем заявлено вимогу про звільнення його від сплати судового збору, однак до матеріалів справи не надано копії інвалідного посвідчення, або інших документів на підтвердження даного факту.
Крім того, до позову не додано копію паспорта позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк 02 липня 2013 року (з урахуванням строку на пересилання поштою) для усунення недоліків позовної заяви, а саме: надання документів, що підтверджують дату коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, копії паспорта позивача, копії посвідчення інваліда.
3. Роз'яснити позивачу, що відповідно до ст. 108 ч. 1 п. 1 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (у разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Сацький