Постанова № 31713720, 04.06.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
04.06.2013
Номер справи
827/1088/13-а
Номер документу
31713720
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 червня 2013 рокуСправа №827/1088/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Гавури О.В.,

секретар судового засідання - Плаксіна О.С.,

за участю: представника позивача- Шкарлет Надії Володимирівни, довіреність № 07-04/10 від 03.01.13, Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного підприємства "Конструкторське бюро радіозв'язку" про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної підприємства "Конструкторське бюро радіозв'язку" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені у загальному розмірі 7646,26 грн.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, що виразилося у недотриманні нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Ухвалою від 19 квітня 2013 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 19 квітня 2013 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.

У ході судового засідання представник позивача на позовних вимогах наполягав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилися, про час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, причин неприбуття до суду не повідомили, пояснень, заперечень по суті позовних вимог не надали.

Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб?єктом владних повноважень.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Державне підприємство "Конструкторське бюро радіозв'язку" зареєстровано у Севастопольському міському відділенні Фонду соціального захисту інвалідів.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про охорону праці" № 2694 від 14.10.1992 року (далі - Закон № 2694), Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; встановлення єдиних вимог з охорони праці для всіх підприємств та суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності.

Відповідно статті 19 Закону № 875, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих

місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Згідно статті 20 Закону № 875, підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим часткою 1 статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону № 875, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Обчислення середньооблікової чисельності працюючих здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за № 1442/11722.

Про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів роботодавці щороку до 01 березня подають звіт, форма якого затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.02.2007 за № 42, зареєстрованого Міністерстві юстиції України 13.02.2007 за № 117/13384.

Отже, обов'язок по працевлаштуванню інвалідів відповідно до встановленого Законом № 875 нормативу покладається як на роботодавців, так і на державну службу зайнятості. Вказаний висновок підтверджується рекомендаціями президії Вищого адміністративного суду України від 14.04.2008 року № 07.2-10/2, в яких, судам, при розгляді зазначеної категорії справ рекомендовано враховувати наступні обставини:- створення робочих місць відповідно до встановленого нормативу; - інформування центру зайнятості про наявність вільних робочих місць; - спрямування центрами зайнятості інвалідів до роботодавців та випадки безпосереднього звернення інвалідів до роботодавців з питань працевлаштування; - причини не працевлаштування роботодавцями інвалідів.

З дослідженого у судовому засіданні Звіту форми 10-ПІ за 2012 рік наданого ДП «Конструкторське бюро радіозв'язку» середньооблікова чисельність штатних працівників обліково го складу у 2012 році складала 24 чоловіка. Норматив для працевлаштування інвалі дів складає 1 робоче місце. Фактично у 2012 році у відповідача інвалідів не працю вало. Таким чином, враховуючи вищевказані вимоги Законодавства України, відпо відач, за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів, зобов'язаний сплатити Севастопольському міському відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 7641,67 грн. та пені в сумі 4,59 грн.

Як стало відомо з відповіді Севастопольського міського центра зайнятості № 1759/03 від 24.05.2013 ДП «Конструкторське бюро радіозв'язку» (код ЄДРПОУ 14309020) в 2012 році, інформацію про наявність робочих місць для працевлаштування інвалідів за формою 3-ПН (наявність вакансій) не надавало.

Таким чином, суд дійшов висновку, що з Державного підприємства "Конструкторське бюро радіозв'язку" підлягає стягненню сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 7646, 26 грн.

Враховує викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, сума адміністративно-господарських санкцій - стягненню з відповідача.

Постанова складена та підписана 06 червня 2013 року.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Державної підприємства "Конструкторське бюро радіозв'язку" (99053, м. Севастополь, вул. Руднева, буд. 41, МФО 384812, ЄДРПОУ 14309020) на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (99011, м. Севастополь, вул. Гоголя, 20-а, р/р 31213230700007 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24694007) суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 7641,67 грн. та пеню в сумі 4,59 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Гавура