2/289/295/13
289/400/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.05.2013 м.Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого Свінцицький Леонід Валентинович
при секретарі- Розпутенко І.В.
з участю прокурора-Козачука В.Б.
представника відповідачів-ОСОБА_5.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в Радомишльському районному суді Житомирської області цивільну справу за позовом прокурора Радомишльського району до Радомишльської районної державної адміністрації, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,про визнання нечинними та скасування розпоряджень голови Радомишльської РДА, та визнання недійсним державних актів на право власності на земельні ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Радомишльського району звернувся в суд з зазначеним позовом,в якому просить визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 15.05.2009 року №132,визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 25.12.2009 року №384,визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 18.12.2009 року №377,а також визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268776 від 12.03.2010 року,виданого ОСОБА_2 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га.,розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області,визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268774 від 12.03.2010 року,виданого ОСОБА_1 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га, розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області,та визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268775 від 12.03.2010 року, виданого ОСОБА_3 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га, розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області. В обґрунтування своїх вимог прокурор зазначив,що проекти землеустрою щодо нових та впорядкованих існуючих землеволодінь і землекористувань підлягають обов»язковій державній експертизі, тому вважає,що земельні ділянки передані їм незаконно.
В судовому засіданні прокурор Радомишльського району,свої позовні вимоги підтримав.
Представник Радомишльської РДА в судове засідання не з»явився,про день та час слухання справи був належним чином повідомлений,надіслав до суду клопотання,в якому позовні вимоги прокурора визнають в повному обсязі.
Представник відповідачів,в судовому засіданні позовні вимоги прокурора не визнав,вважає,що земельні ділянки відповідачам були надані на законних підставах,і відповідачами були отримані всі передбачені законом дозволи на отримання земельних ділянок.
Суд,вислухавши пояснення прокурора,представника відповідачів, вивчивши матеріали справи, та оцінивши зібрані по справі докази, вважає позов підставним та таким, що підлягає до задоволення із наступних підстав .
Як вбачається із матеріалів справи, що Радомишльська районна державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить в систему виконавчої влади. Відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу має законне право розпоряджатися землями, які знаходяться за межами населених пунктів. В межах зазначених повноважень Радомишльська районна державна адміністрація 15.05.2009 року видала розпорядження №132 "Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення громадянці ОСОБА_2,у власність земельної ділянки площею 2.00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, яким затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради ( а.с.17),18.12.2009 року видала розпорядження №377 "Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення громадянці ОСОБА_1,у власність земельної ділянки площею 2.00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, яким затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_1для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради ( а.с.31),та 25.12.2009 року видала розпорядження №377 "Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення громадянці ОСОБА_3Р.у власність земельної ділянки площею 2.00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області, яким затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель запасу Кримоцької сільської ради ( а.с.87).
В судовому засіданні ОСОБА_4викликаний і опитаний в судовому засіданні як провідний спеціаліст сектору державного земельного кадастру відділу Держземагенства у Радомишльському районі,пояснив суду,що проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань підлягають обовязковій державній експертизі,яка проводиться до отримання особою Державного акту на земельну ділянку,і відповідачі документацію для проходження державної експертизи.
На підставі розпоряджень голови Радомишльської РДА,відповідачам були видані державні акти на право власності на земельну ділянку кожному пллощею по 2 гектари.
У відповідності до ст.8 ЗУ «Про землеустрій» регулювання у сфері землеустрою здійснюють Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, а також центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у межах повноважень, встановлених законом.
Землеустрій, у відповідності до ст.22 вказаного Закону, здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою; укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою; судових рішень.
Статтею 25 визначаються види документації із землеустрою серед яких може бути проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та проект землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань.
Згідно ст.51 ЗУ «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються з метою обґрунтування розмірів і меж земельних ділянок з урахуванням вимог щодо раціонального використання та охорони земель. Проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються на основі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень і територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення з урахуванням матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта землеустрою.
Приписами ст.62 вказаного Закону визначено, що документація із землеустрою підлягає державній експертизі з метою забезпечення її відповідності даним та технічним умовам, вимогам законів України, іншим нормативно-правовим актам. Порядок здійснення держаної експертизи документації із землеустрою визначається законом.
Таким законом є ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації». Статтею 9 цього Закону визначено, що проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань підлягають обовязковій державній експертизі.
З огляду на викладене, проекти землеустрою щодо виділення із земель запасу Кримоцької сільської ради громадянам ОСОБА_1,ОСОБА_2та ОСОБА_3земельних ділянок для створення нових землеволодінь і землекористування (для ведення особистого селянського господарства) підлягають обов'язковій державній експертизі,тому позов прокурора району підлягає до задоволення.
У відповідності до ст.88 ЦПК України судовий збір по справі суд стягує з відповідачів в солідарному порядку.
На підставі наведенного,та керуючись ст.ст.61,88,212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов прокурора Радомишльського району задоволити.
Визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 15.05.2009 року №132.
Визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 25.12.2009 року №384.
Визнати нечинним та скасувати Розпорядження голови Радомишльської районної державної адміністрації ві 18.12.2009 року №377.
Визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268776 від 12.03.2010 року,виданого ОСОБА_2 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га.,розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області.
Визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268774 від 12.03.2010 року,виданого ОСОБА_1 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га.,розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області.
Визнати недійсним Державний акт серії ЯИ №268775 від 12.03.2010 року,виданого ОСОБА_3 на право власності на земельну ділянку площею 2.0000 га.,розташованої на території Кримоцької сільської ради Радомишльського району Житомирської області.
Стягнути з ОСОБА_1,ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в солідарному порядку судовий збір на користь держави в сумі 229 гривень 40 коп.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суду протягом десяти днів з часу виготовлення повного тексту рішення.
Суддя Свінцицький Леонід Валентинович