ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2013 року Справа № 823/1723/13-а
09год. 45хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Паламар П.Г.,
при секретарі Овсієнко О.І.,
за участю прокурора Шкрьобки О.В. - за посвідченням, представника позивача Новак О.І. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство» про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В :
17 травня 2013 року Смілянський міжрайонний прокурор звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство», в якому просить стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700 грн. 00 коп.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволенню, з огляду на таке.
Спеціальним законом, який регулює відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку є Закон України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.03.2006 року № 3480 (далі - Закон №3480).
Згідно ч.2 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Зокрема, пунктом 1 Глави 3 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, передбачено, що опублікування в офіційному друкованому виданні здійснюється протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії.
Законом який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (надалі за текстом - «Закон № 448/96-ВР»).
Статтею 8 цього Закону визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до пункту 10 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
07 листопада 2012 року заступником директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №2849 - ЦД-1-Е про порушення відповідачем статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 1, глави 7, розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме: не опублікування ПрАТ «Смілянське племпідприємство» регулярної річної інформації за 2011 рік в офіційному друкованому виданні, з терміном опублікування регулярної річної інформації до 03.05.2012 року.
08 листопада 2012 року винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
До розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем письмових пояснень, клопотань та заперечень на надано.
На підставі вищезазначеного акту директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №2819-ЦД-1-Е від 21 листопада 2012 року, відповідно до якої за неопублікування регулярної річної інформації за 2011 рік у офіційному друкованому виданні на ПрАТ «Смілянське племпідприємство» накладено штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень .
Постанову №2819-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 21.11.2012 року надіслано на адресу відповідача рекомендованим повідомленням, про що свідчить реєстр рекомендованих поштових відправлень №711 від 23.11.2012 року.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.97 № 2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.02.2001 № 27) (далі - Правила) визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та її територіальними органами справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.
Отже, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних санкцій з відповідача за порушення законодавства та не опублікування інформації в офіційному друкованому виданні.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, зокрема за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Як вбачається з матеріалів справи, постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідачем в 10-ти денний термін, не оскаржувалася, штраф в добровільному порядку не сплачено.
Отже, суд дійшов висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних санкцій.
Приймаючи до уваги, що на момент розгляду справи в суді відповідачем не сплачений штраф у сумі 1700 грн. 00 коп., суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Частиною 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в адміністративному позові доводи представника позивача підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 72, 94, 159 - 163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство» (ідентифікаційний код 00709537, місцезнаходження: 20732, Черкаська область, Смілянський район, с. Миколаївка, вул. Гагаріна, 2а) на користь бюджету через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ідентифікаційний код 38039715, місцезнаходження: 03680, м. Київ, вул. Горького, 51) штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку визначеному ст. ст. 185 - 187 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар
Повний текст постанови виготовлений 03 червня 2013 року