Ухвала суду № 31587963, 23.05.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2013
Номер справи
2а-11949/12/2670
Номер документу
31587963
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-11949/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Іщук І.О. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

23 травня 2013 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Кучми А.Ю.

суддів: Аліменка В.О., Безименної Н.В.

при секретарі: Козловій І.І.

розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ст. 41 КАС України у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Окружної державної податкової інспекції - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.10.2012 у справі за адміністративним позовом Українського державного підприємства «Укрхімтрансаміак» до Окружної державної податкової інспекції - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби України про скасування податкового повідомлення-рішення від 21.05.2012 №0000204030, -

В С Т А Н О В И Л А:

Українське державне підприємство «Укрхімтрансаміак» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Окружної державної податкової інспекції - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби України про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000204030 від 21.05.2012.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.10.2012 вищевказаний адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено неправомірність винесення податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0000204030 від 21.05.2012.

Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Києві проведено камеральну перевірку податкової звітності розрахунку з частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об єднаннями за 2011 рік Українського державного підприємства «Укрхімтрансаміак».

За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт № 374/40-30/31517060 від 24.04.2012, яким встановлено порушення позивачем п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено податкове зобов'язання з частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами за звітний період 2011 рік, а саме із затримкою на 1 календарний день

На підставі виявленого порушення відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000204030 від 21.05.2012, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 424 350,00 грн.

Відповідно до статті 1 Податковим кодексом України регулюються відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначають вичерпний перелік, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями визначений постановою Кабінету міністрів України від 23.02.2011 N 138 (далі - Порядок N 138).

Наказом ДПА України від 16.05.2011 N 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.05.2011 за N 346/19381, затверджено форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Частина чистого прибутку визначається за результатами фінансово-господарської діяльності та розраховується за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно пункту 4 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87 (далі - Положення №87), прибуток - це сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати. Чистий прибуток (збиток) розраховується як сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку (пункт 37 Положення № 87). Зазначена сума зазначається у рядку 220 «Чистий прибуток» або рядку 225 «Чистий збиток» Звіту про фінансові результати.

Порядок виправлення помилок у фінансовій звітності підприємства визначений Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.05.99 N 137 (далі-Положення №137).

Виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності (пункт 5 Положення №137).

Підпунктом 20.2 пункту 20 Положення №137 визначено, що у примітках до фінансових звітів слід розкривати інформацію щодо виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах, зокрема, статті фінансової звітності минулих періодів, які були переобраховані з метою повторного подання порівняльної інформації.

Отже, державні унітарні підприємства та їх об'єднання, у разі якщо вони допустили помилки при складанні фінансової звітності, мають право виправити помилки за допомогою відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності.

На підставі пункту 3 Порядку № 318 та відповідно до пункту 49.18.2 статті 49 Кодексу, розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

На підставі пункту 2 Порядку № 318 та відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, частина чистого прибутку (доходу), сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

Судом першої інстанції встановлено, що 24.10.2011 позивач подав розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за три квартали 2011 року.

Чистий прибуток (дохід) позивача за три квартали 2011 року (код рядка 05) склав 16 896 000 грн. Частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету (код рядка 07) склала 2 530 350 грн. Частина чистого прибутку (доходу), нарахована за попередній звітний період поточного року, тобто за перше півріччя 2011 року (код рядка 08), склала 4 947 900 грн. Розмір частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті за поточний період (код рядка 09) розраховується як різниця між сумою у рядку 07 та у рядку 08. Таким чином, для позивача за результатами розрахунку трьох кварталів 2011 року, розмір частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті за поточний період (код рядка 09) був від'ємною величиною та становив «-» 2417 550грн.

За результатами першого півріччя 2011 року, позивач виконав грошові зобов'язання зі сплати частини чистого прибутку (доходу) у розмірі 4 947 900 грн. Так, з скасуванням дебіторської заборгованості за попередні періоди, позивач здійснив оплату в мірі 2 834 400 грн. - платіжне доручення № 1017 від 11.08.2011.

Таким чином, за результатами трьох кварталів 2011 року, позичав отримав дебіторську заборгованість перед бюджетом у розмірі 2 417 550 грн. Проте, позивач до 09 рядка розрахунку за три квартали 2011 року замість «-2 417 550» помилково вніс запис «-».

Зазначена помилка була самостійно виявлена позивачем, у зв'язку з чим 21.02.2012 позивач надав уточнений розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за три квартали 2011 року, де в рядку 09 зазначив «- 2 417 550».

30.01.2012 позивач подав розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за 2011 рік, де частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті (код рядка 09) становить 424 350 грн.

Таким чином, станом на 10.02.2012 фактична дебіторська заборгованість позивача становила 2417550 грн., кредиторська - 424 350 грн. Сальдо станом на 10.02.2012 становило «-1 993 200,00 грн.», що свідчить про виконання позивачем зобов'язань зі сплати частини чистого прибутку (доходу) у розмірі 424 350,00 грн. та своєчасне виконання зобов'язання відповідно до пункту 2 Порядку № 318 та пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

Про факт своєчасного перерахування коштів в розмірі 434 350,00 грн. та наявності дебіторської заборгованості, відповідач не заперечував.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення дійшов помилкового висновку про порушення позивачем п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, що свідчить про неправомірність винесення податковим органом податкового повідомлення-рішення № 0000204030 від 21.05.2012.

З урахуванням вище викладеного та приписів ст. 159 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 159, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Окружної державної податкової інспекції - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби України - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.10.2012 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали виготовлено: 28.05.2013.

Головуючий-суддя: А.Ю. Кучма

Судді: В.О. Аліменко

Н.В. Безименна

.

Головуючий суддя Кучма А.Ю.

Судді: Аліменко В.О.

Безименна Н.В.