Господарський суд Чернігівської області
_________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 67-28-47, факс 77-44-62
Іменем України
РІШЕННЯ
„28" травня 2013 року Справа № 927/418/13
Позивач: Державне спеціалізоване підприємство „Чорнобильська АЕС",
вул. 77-ї Гвардійської дивізії, б. 7/1. а/с 10, 11, м. Славутич, Київська область, 07100
Відповідач: Публічне акціонерне товариство „Чернігівобленерго",
вул. Горького, 40, м. Чернігів, 14000
Предмет спору: про зобов"язання прийняти зміни до договору
Суддя І.Г.Мурашко
Представники сторін:
позивач: Борисов О.О., довіреність № 61-ЮВ від 10.10.2012р., провідний юрисконсульт
Степаненко К.В., довіреність № 59 ЮВ від 10.10.12р., начальник юридичного відділу
відповідач: Костенкова О.П., довіреність № 28/1775 від 10.04.2013р., юрисконсульт
Пономар Ю.В., довіреність № 28/2011 від 22.04.2013р., начальник відділу,
Куценко В.В., довіреність № 28/2012 від 22.04.2013р., гол.бухгалтер
Рішення оголошується після оголошених 16.04.2013р., 25.04.2013р. перерв на підставі ст.77 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні 28.05.2013р., на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Державним спеціалізованим підприємством „Чорнобильська АЕС" подано позов до Публічного акціонерного товариства „Чернігівобленерго" про зобов"язання прийняти п. 1 додатку № 13 „Порядок визначення вартості електричної енергії споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти" до Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13 в редакції позивача. Позовні вимоги обґрунтовані посиланням позивача на ст.ст. 179, 181 Господарського кодексу України та ст.ст. 154.4, 211.1 Податкового кодексу України..
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідачем на виконання вимог ухвали суду був наданий до матеріалів справи відзив на позов, який судом залучений до матеріалів справи (а.с. 54-57). Згідно відзиву на позов відповідач не визнав позовні вимоги повністю та просив суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог з посиланням на позицію Державної податкової інспекції у м. Чернігові , викладеній у листі № 11444/10/06-010 від 05.11.2012р.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, господарський суд , -
ВСТАНОВИВ:
15 лютого 2013 року Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС" направило на адресу Публічного акціонерного товариства "Чернігівобленерго" проект договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13, що підтверджується належним чином завіреною копією листа за № 03/14-88/1 від 15.02.13р. в матеріалах справи (а.с. 27).
Відповідно до ч. 1, ч.3 ст. 179 Господарського кодексу України, майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями. Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Частина 6 ст. 179 Господарського кодексу України визначає, що суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів, зазначених в частині першій цієї статті, електроенергією, зв'язком, послугами залізничного та інших видів транспорту, а у випадках, передбачених законом, також інші суб'єкти повинні укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг).
Відповідно до п. 5.1 Правил користування електричною енергією затверджених Постановою НКРЕ 31.07.1996 № 28 у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 № 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2005 р за № 1399/11679, договір на постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
Таким чином, укладення договору про постачання електричної енергії між позивачем та відповідачем є обов'язковим в силу закону.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Згідно ч. 3, ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України, сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
У зв'язку з тим, що ПАТ „Чернігівобленерго" не погодилось з умовами п. 9.4 Договору та пунктами 2, 3 Додатку № 13 до Договору «Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти», що є істотними умовами Договору, він був підписаний з протоколом розбіжностей та направлений позивачу листом № 23/1229 від 06.03.13р. та отриманий позивачем 07.03.13р., що підтверджується позивачем (а.с. 28, 29).
Відповідно до ч. 5, ч. 6, ч. 7 ст. 181 Господарського кодексу України, сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони. У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо). Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
18 березня 2013 року була проведена спільна нарада за участю представників сторін щодо пільгового оподаткування, про що складений протокол від 18.03.13р. (а.с. 31).
За результатами наради сторонами було погоджено п. 9.4 Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13 та п.п. 2-3 Додатку № 13 до Договору № 39/3-Т/13 «Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти», виклавши їх в редакції відповідача, про що зазначено в протоколі врегулювання розбіжностей до Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13, який підписаний та скріплений печатками двох сторін (а.с. 24-26), щодо умов пункту 1 Додатку № 13 до Договору «Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти», то сторони не дійшли згоди щодо єдиної редакції та на спільній нараді за участю представників сторін вирішили розглянути дане питання у судовому порядку (а.с. 24-26, 31).
Пункт 1 Додатку №13 до Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13 "Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти" запропонований позивачем в наступній редакції:
"1.Вартість поставленої на період січень - грудень 2013р. електричної енергії згідно проведеної процедури закупівлі становить 170400 грн. 00 коп. (Сто сімдесят тисяч чотириста грн. 00 коп.) у тому числі: (ПДВ 0%).
Договір укладений в рамках виконання програми міжнародної технічної допомоги «План здійснення заходів на об'єкті "Укриття" згідно з Рамковою Угодою між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р. Фінансування послуг з постачання електроенергії за цим Договором здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття".
Електроенергія, що постачається згідно цього договору, підлягає пільговому оподаткуванню відповідно до п. 154.4 ст. 154 та ст. 211 Податкового кодексу України.
Протягом 20 днів з моменту укладання Договору Споживач повинен надати Постачальнику в якості підтвердження права постачальника на зазначені податкові пільги оригінал "Реєстру договорів про закупівлю, укладених в 2013 році державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС", фінансування яких здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р.", погодженого Державним агентством з управління зоною відчуження разом із копією цього Договору, засвідченою уповноваженою посадовою особою і печаткою Споживача.
Вартість електричної енергії розраховується, як добуток обсягу очікуваного споживання електричної енергії на період січень-грудень 2013р., визначеного Споживачем, на прогнозовану величину роздрібного тарифу та є орієнтовною.
Фактична вартість буде визначатися виходячи з роздрібних тарифів, які щомісячно встановлюються НКРЕ та фактичного обсягу спожитої електричної енергії Споживачем, визначеного відповідно до умов Договору".
Пункт 1 Додатку №13 до Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13 "Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти" запропонований відповідачем в наступній редакції:
"1.Вартість поставленої на період січень - грудень 2013р. електричної енергії згідно проведеної процедури закупівлі становить 170400 грн. 00 коп. (Сто сімдесят тисяч чотириста грн. 00 коп.) у тому числі: (ПДВ 20%).
Даний Договір укладений в рамках виконання програми міжнародної технічної допомоги «План здійснення заходів на об'єкті "Укриття" згідно з Рамковою Угодою між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р. Фінансування послуг з постачання електроенергії за цим Договором здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття".
Електроенергія, що постачається згідно цього договору, підлягає пільговому оподаткуванню відповідно до п. 154.4 ст. 154 Податкового кодексу України.
Протягом 20 днів з моменту укладання Договору Споживач повинен надати Постачальнику в якості підтвердження права постачальника на зазначену податкову пільгу оригінал "Реєстру договорів про закупівлю, укладених в 2013 році державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС", фінансування яких здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р.", погодженого Державним агентством з управління зоною відчуження разом із копією цього Договору, засвідченою уповноваженою посадовою особою і печаткою Споживача.
Вартість електричної енергії розраховується, як добуток обсягу очікуваного споживання електричної енергії на період січень-грудень 2013р., визначеного Споживачем, на прогнозовану величину роздрібного тарифу та є орієнтовною.
Фактична вартість буде визначатися виходячи з роздрібних тарифів, які щомісячно встановлюються НКРЕ та фактичного обсягу спожитої електричної енергії Споживачем, визначеного відповідно до умов Договору".
Вирішуючи спір суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 154.4 ст. 154 Податкового кодексу України передбачено, що звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий за рахунок міжнародної технічної допомоги або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалізації міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку, для подальшої експлуатації, підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС.
Згідно ст. 211.1 Податкового кодексу України, на період виконання робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, які виконуються за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, або за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні та Угоди про грант (проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку, Урядом України і Чорнобильською атомною електростанцією:
- звільняються від оподаткування операції з імпорту товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання);
-.оподатковуються за нульовою ставкою операції з постачання товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та постачання послуг на митній території України, що здійснюються в рамках міжнародної технічної допомоги. Суми податку, сплачені платником податку - виконавцем робіт, послуг за контрактом, укладеним з особою-нерезидентом, яка уклала контракт з реципієнтом, відшкодовуються з бюджету протягом місяця, що настає після місяця, в якому подається податкова декларація, за умови наявності належним чином оформлених документів та підтвердження їх матеріалами документальної перевірки.
20 листопада 1997 року був підписаний міжнародний договір, а саме Рамкова угода між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду „Укриття" в Україні, яка ратифікована Законом України від 04.02.1998р. № 80/98-ВР. На промисловому майданчику державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" виконуються програми та проекти міжнародної технічної допомоги, спрямовані на підготовку до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" (зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС) на екологічно безпечну систему, зокрема програма міжнародної технічної допомоги "План здійснення заходів на об'єкті "Укриття" (надалі -ПЗУ).
Реалізація ПЗУ фінансується з джерел Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником якого є Європейський банк реконструкції та розвитку.
Пунктом (а) Розділу 1 Рамкової угоди передбачено, що Банк має намір надати безвідплатне фінансування із джерел Фонду ("Гранти") на фінансування впровадження компонентів ПЗУ (далі - "Проекти") шляхом надання технічної допомоги, а також придбання, встановлення і введення в експлуатацію обладнання.
Пунктом (d) Розділу 1 Рамкової угоди встановлено, що надання Грантів з ресурсів Фонду буде доповнено ресурсами України. Такі ресурси надаватимуться у вигляді майнових внесків або ж іншим чином на всіх етапах впровадження ПЗУ.
Саме з метою забезпечення виконання Україною міжнародних зобов'язань за умовами Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20 листопада 1997 р. щодо поповнення Чорнобильського фонду "Укриття" ресурсами України (внеском України), Кабінет Міністрів України постановою від 18.12.2002р. № 1927 затвердив Порядок перерахування внеску України до Чорнобильського фонду "Укриття" (програма SIP). Відповідно до цього Порядку, перерахування внеску України до Чорнобильського фонду "Укриття", ресурси України розподіляються на майновий та грошовий внески. Розподіл здійснюється за погодженням з Європейським банком реконструкції та розвитку та зараховується до Фонду щороку відповідно до правил Чорнобильського фонду "Укриття", затверджених 6 листопада 1997 р. Радою директорів ЄБРР.
Згідно статуту ДСП «Чорнобильска АЕС», затвердженого 27.10.08р. МНС України (а.с.33-47), підприємство позивача створено саме з метою забезпечення усіх видів діяльності, пов»язаних зі зняттям з експлуатації енергоблоків атомних електростанцій і перетворенням об»єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему (п.2.1 статуту).
Таким чином, враховуючи все вищевикладене суд доходить висновку, що постачання електроенергії за спірним договором № 39/3-Т/13 ДСП «Чорнобильска АЕС» (позивачу), здійснюється саме в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ПЗУ, за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як майновий внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" (поповнення Фонду згідно умов міжнародної Рамкової угоди, однією із сторін якої є держава Україна), а зарахування вартості постачання такої електроенергії (майнового внеску), що надаються Україною відповідно до Рамкової угоди, здійснюється виключно у розмірі, визначеному з урахуванням пільгового оподаткування, передбаченого законодавством України та Рамковою угодою, отже, позов є обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Посилання відповідача на лист Державної податкової інспекції у м. Чернігові № 11444/10/06-010 від 05.11.2012р. судом не приймається виходячи з наступного.
ДПІ у м.Чернігові посилається на Порядок залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153., згідно якої реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, здійснюється на підставі копії реєстраційної картки проекту, у рамках якого здійснено закупівлю товарів, робіт, послуг, засвідченої печаткою ДСП «ЧАЕС» та засвідченої підписом та печаткою ДСП «ЧАЕС» копії контракту з продавцем на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг, в якому зазначається, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється коштом проекту міжнародної технічної допомоги, а товари, роботи і послуги, що придбаваються у рамках контракту мають відповідати категорії (типу) товарів, робіт і послуг, зазначених у плані закупівлі (а.с. 59-61).
Однак, зазначена Постанова № 153 прийнята урядом України з метою встановлення порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, наданої донорами, тобто, у визначенні постановою цього поняття, донор - іноземна держава, уряд та уповноважені урядом іноземної держави органи, іноземний муніципальний орган або міжнародна організація, що надають міжнародну технічну допомогу відповідно до міжнародних договорів України, а міжнародна технічна допомога, як поняття, що вживається у цьому Порядку- ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України (п.2 Постанови). Отже, суд погоджується з думкою позивача що зазначений порядок не розповсюджується на процедуру реалізації Україною (яка не є донором в розумінні п.2 Постанови № 153), права на податкові пільги, які вона має згідно чинного законодавства та як повноправний сучасник Рамкової угоди щодо діяльності Чорнобильського фонду „Укриття" в Україні , ратифікованої Законом України від 04.02.1998р. № 80/98-ВР.
Крім того, на лист - звернення Державного агентства України з управління зоною відчуження від 07.12.2012 № 01-3825/1.4.3 до Державної податкової служби України щодо оподаткування операцій з постачання товарів, виконання робіт та послуг, шо виконуються за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду «Укриття»Державна, ДПС України листом № 7550/0/51-12/15-8116 від 25.12.12р.(а.с.32) повідомила, що 28 листопада 2012 року відбулася робоча нарада, основним питанням якої було необхідність підтвердження права на податкові пільги при виконанні договорів на постачання товарів, робіт та послуг, що виконуються за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття". Державна податкова служба України розглянула надісланий Державним агентством України з управління зоною відчуження проект документу (Реєстр договорів про закупівлю, укладених держаним підприємством «Чорнобильська АЕС», фінансування яких здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття"), і підтримує пропозицію (варіант 1), що підтвердженням права на податкові пільги, передбачені пунктом 154.4 статті 154 та статті 211 Податкового кодексу України, є оригінал Реєстру разом із копією 'укладеного договору про закупівлю, засвідченою уповноваженою особою і печаткою державного підприємства «Чорнобильська АЕС (а.с. 32).
В судовому засіданні 28.05.2013р. позивачем було додатково надано до матеріалів справи лист -відповідь Міністерства доходів і зборів України від 22.05.2013р.№ 3258/6/99-99-19-04-02-15 на звернення ЄБРР, в якому Міністерство доходів і зборів України з посиланням на ту ж саму робочу нараду, проведену 28 листопада 2012 року повідомляє ЄБРР про підтримання пропозиції Державного агентства України з управління зоною відчуження щодо підтвердження права на податкові пільги, які визначені ст..211 Податкового кодексу України, оригіналом реєстру договорів про закупівлю товарів/послуг, укладених ДСП «ЧАЕС» та фінансування яких здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чернобильського фонду «Укриття» (а.с.108). Таким чином, позиція ДПІ у м.Чернігові, на яку посилається відповідач не співпадає з вищезазначеною позицією Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову судом, з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в розмірі 1147,00 грн.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 49, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
Публічному акціонерному товариству „Чернігівобленерго" (14000, м. Чернігів, вул. Горького, 40, код ЄДРПОУ 22815333) змінити пункт 1 Додатку № 13 до Договору про постачання електричної енергії № 39/3-Т/13 "Порядок визначення вартості електричної енергії Споживачам, які здійснюють закупівлю за державні кошти" та прийняти його в наступній редакції позивача:
"1.Вартість поставленої на період січень - грудень 2013р. електричної енергії згідно проведеної процедури закупівлі становить 170400 грн. 00 коп. (Сто сімдесят тисяч чотириста грн. 00 коп.) у тому числі: (ПДВ 0%).
Договір укладений в рамках виконання програми міжнародної технічної допомоги «План здійснення заходів на об'єкті "Укриття" згідно з Рамковою Угодою між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р. Фінансування послуг з постачання електроенергії за цим Договором здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття".
Електроенергія, що постачається згідно цього договору, підлягає пільговому оподаткуванню відповідно до п. 154.4 ст. 154 та ст. 211 Податкового кодексу України.
Протягом 20 днів з моменту укладання Договору Споживач повинен надати Постачальнику в якості підтвердження права постачальника на зазначені податкові пільги оригінал "Реєстру договорів про закупівлю, укладених в 2013 році державним спеціалізованим підприємством "Чорнобильська АЕС", фінансування яких здійснюється за рахунок коштів, які передбачаються в Державному бюджеті України як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для виконання міжнародної програми - Плану здійснення заходів на об'єкти "Укриття" відповідно до положень рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20.11.1997р.", погодженого Державним агентством з управління зоною відчуження разом із копією цього Договору, засвідченою уповноваженою посадовою особою і печаткою Споживача.
Вартість електричної енергії розраховується, як добуток обсягу очікуваного споживання електричної енергії на період січень-грудень 2013р., визначеного Споживачем, на прогнозовану величину роздрібного тарифу та є орієнтовною.
Фактична вартість буде визначатися виходячи з роздрібних тарифів, які щомісячно встановлюються НКРЕ та фактичного обсягу спожитої електричної енергії Споживачем, визначеного відповідно до умов Договору".
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства „Чернігівобленерго" (14000, м. Чернігів, вул. Горького, 40, код ЄДРПОУ 22815333) на користь Державного спеціалізованого підприємства „Чорнобильська АЕС" (07100, Київська область, м. Славутич, вул. 77-ї Гвардійської дивізії, б. 7/1, а/с 10, 11, п/р 260018978 в Чернігівській обласній дирекції АТ „Райффайзен Банк Аваль" м. Чернігів, МФО 353348, код ЄДРПОУ 14310862) - 1147,00 грн. судового збору.
3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення оформлено відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 03.06.2013р.
Суддя Мурашко І.Г.