Постанова № 31539915, 22.05.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2013
Номер справи
812/3441/13-а
Номер документу
31539915
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

3.6

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 травня 2013 року Справа № 812/3441/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Матвєєвої В.В.

при секретарі Захаровій Ю.О.

за участю сторін:

представників позивача Полторак К.А., Гадаєва С.М.

представника відповідача Акбєрова А.Е.

за участю прокурора Бутенко Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області відокремлений структурний підрозділ Луганське міське управління про визнання протиправною та скасування постанови №1 від 25.03.13 про застосування фінансової санкції,-

ВСТАНОВИВ:

17 квітня 2013 року відкрито провадження у адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області відокремлений структурний підрозділ Луганське міське управління, яким позивач просив визнати протиправною та скасувати постанову про застосування фінансової санкції від 25 березня 2013 року №1.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем спільно з ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» 27.02.2013 року з 12:00 до 14:00 було проведено інструментальні виміри шуму від працюючого обладнання ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ», за адресою АДРЕСА_1.

За результатами проведених замірів згідно протоколу №11 та №12 від 27.02.2013 року встановлено, що еквівалентний рівень звуку від технологічного обладнання ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» в житловій кімнаті кв.НОМЕР_2 перевищує гранично допустимий рівень на 1 Дб, а в кв.НОМЕР_1 перевищує гранично допустимий рівень на 4 Дб, що не відповідає вимогам санітарних норм №3077-84 «Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і суспільних будівель і на території житлової забудови», п.2.4. Таблиці 1, п.4 - для денного часу доби, що є порушенням Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» №4004-ХІІ від 24.02.1994 року ст.24 п.1., п.3 (1), п.4, ст.46 п."е"; СН №3077-84 "Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і суспільних будівель і на території житлової забудови», п.2.4. таблиця 1, п.4.

За вказане порушення позивач був притягнутий до відповідальності, а саме 25 березня 2013 року була винесена постанов №1, якою на позивача накладено штраф у розмірі 7 650,00грн.

Позивач не згоден із зазначеною постановою із наступних підстав.

Позивач вважає, що було порушено порядок проведення перевірок, а саме підприємство не отримало копії направлення на проведення перевірки, чітко не було ознайомлено з підставами для здійснення цього заходу. Позивачу не було пред'явлено посвідчення та наказ про проведення перевірки.

Позивач вважає протоколи проведення дослідження шумового навантаження та інфразвуку №№11,12 від 27.02.2013 необґрунтованими і неправомірними, тому, що ДП «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» не дотримав умови проведення вимірювань, а саме час проведення дослідження, зазначений у протоках, і в першому і в другому випадку становить 30 хвилин, що є значно меншим, чим передбачено ГОСТом 23337-78; виміри проводилися в одній точці, замість як мінімум трьох; вікна і двері повинні бути закриті, а кватирки і фрамуги - відкриті, ця умова також була не дотримана відповідачем. Двері в суміжні приміщення були відкриті.

Виходячи з вище викладеного, ТОВ "ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ" вважає, що вимірювання шуму проводилися з грубими порушеннями ГОСТ 23337-78 (СТ СЭВ 2600-80) (1984) і не можуть бути доказом при винесенні постанови про застосування адміністративних заходів за порушення санітарного законодавства.

За таких обставин позивач вважає, що постанова №1 від 25.03.13 про накладення на ТОВ "ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ" стягнення у вигляді штрафу є незаконною та просить її скасувати.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, надали пояснення, аналогічні викладеному у позові, просили позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав, надав заперечення, в яких зазначив, що 27.02.2013р. прокуратурою Артемівського району М.Луганська була здійснена перевірка ТОВ «ЛК Втормет». На вимогу Прокуратури Артемівського району м. Луганська №116в-13 від 26.02.2013р. ВСП ЛМУ ГУ ДСЕС у Луганській області було надано для проведення сумісної перевірки фахівця Держсанепідслужби для констатації фактів порушення санітарного законодавства та проведення вимірів шуму у найближчих до ТОВ «ЛК Втормет» житлових будинків.

Після проведення досліджень та складання протоколу шумового навантаження № 11 та №12 від 27.02.2013р., з висновками про перевищення гранично допустимих рівнів шуму від робіт технологічного обладнання ТОВ «ЛК Втормет», і невідповідність вимогам Санітарних норм №3077-84, п.2.4, таблиця 1, п.4. Прокуратурою Артемівського району м. Луганська було надано подання №2475 вих-13 від 14.03.2013р. до ВСП ЛМУ ГУ ДСЕС у Луганській області для негайного прийняття заходів, щодо усунення порушень санітарного законодавства. З цих підстав Держсанепідслужбою було накладено фінансову санкцію на ТОВ «ЛК Втормет» та винесено постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства у вигляді тимчасової (на період виконання архітектурно-будівельних заходів щодо зменшення шуму) заборони діяльності підприємства пов'язаному з користуванням машин і механізмів, технологічних ліній, виконання окремих технологічних операцій які супроводжуються шумом.

В протоколі вимірів шумового навантаження від 27.02.13 представник ТОВ «ЛК Втормет» ОСОБА_5 відмовився від підпису та не висловив ні в якій формі свої зауваження стосовно тих порушень, які нібито мали місце та перелічені у позові.

Щодо несвоєчасного отримання позивачем всіх необхідних документів, відповідач зазначив, що при складанні документів перевірки директор ТОВ «ЛК Втормет» відмовився від надання пояснень та отримання акту, про що в акті наявний відповідний запис.

В протоколі порушення санітарних норм наявний запис, що директор ТОВ «ЛК Втормет» ОСОБА_6 відмовився від пояснень та отримання протоколу. Також при складанні протоколу ОСОБА_6 не надав необхідну документацію, надаючи при цьому опір, що стало підставою для звернення представника Держсанепідслужби до міліції.

Згідно з п. 6.1 розділу 6 «Оцінка результатів вимірювання» ГОСТу 23337-78 з нормативними значеннями повинні порівнюватись результати вимірювання шуму у тій точці, де було отримано найбільше значення визначаємих рівнів звуку. Найбільше значення рівня звуку в квартирах № 70 і 92 в будинку 95 по вул. А. Ліньова визначалось під час роботи технологічного обладнання ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ». Вимірювання шуму згідно з п. 2.1 ГОСТу 23337-78 здійснюють у найбільш гучні періоди доби.

Шумомір 00026 виробництва фірми «РОБОТРОН» Германія є інтегруючим і має цифрову індикацію показників рівнів звуку.

Пункти 2.6 і 4.4 ГОСТу 23337-78 встановлюють порядок вимірювання рівнів звуку шумомірами, що мають стрілочну індикацію рівнів звуку.

Оскільки джерело шуму розташоване поза приміщенням будівлі, двері в квартиру були зачинені, а вікно відкрито на провітрювання, згідно п. 2.9 ГОСТу 23337-78 для забезпечення необхідного гігієнічного повітрообміну.

Враховуючи наведені факти, відповідач вважає, що постанова про застосування фінансової санкції була винесена обґрунтовано і правомірно.

Представник відповідача у судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеному у запереченнях, у задоволенні позову просив відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні та не заперечується сторонами 27.02.2013 року заступником начальника відділу санітарного нагляду Акберовим А.Е. в присутності директора ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» спільно з ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» було проведено позапланову перевірку дотримання санітарного законодавства зазначеного підприємства та інструментальні виміри шуму від працюючого обладнання ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» за адресою АДРЕСА_1 в присутності мешканців квартир гр. ОСОБА_8, гр. ОСОБА_9, що підтверджується актом перевірки від 27.02.2013 (а.с. 48).

За результатами проведених замірів згідно протоколу №11 та №12 від 27.02.2013 року встановлено, що еквівалентний рівень звуку від технологічного обладнання ТОВ "ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ" в житловій кімнаті кв.НОМЕР_2 перевищує гранично допустимий рівень на 1Дб, а в кв.НОМЕР_1 перевищує гранично допустимий рівень на 4 Дб, що не відповідає вимогам СН №3077-84 "Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і суспільних будівель і на території житлової забудови", п.2.4. Таблиці 1, п.4 - для денного часу доби (а.с. 49-50).

14.03.2013 року за результатами перевірки був складений протокол про порушення санітарних норм із якого вбачається що серед інших порушень 27.02.2013 року при проведенні інструментальних вимірів шуму від працюючого обладнання ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» було виявлено перевищення допустимого граничного рівня шуму в денний час в житловій кімнаті квартири АДРЕСА_1 на 1ДБ, а в квартирі НОМЕР_1 за тою ж адресою - на 4Дб, що є порушенням Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а саме ст.. 24 п.1, п.3(1), п.4, ст.. 46 п. «е»; СН №3077-84 «Саниатарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки», п.2.4, таблиця 1, п.4 (а.с. 14-15).

У цей же день 14.03.2013 за № 2475 вих-13 прокуратурою Артемівського району міста Луганська на ім'я начальника Луганського міського управління головного управління Держсанепідслужби у Луганській області було спрямоване подання про усунення порушень Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», відповідно до якого встановлено, що підприємство ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» здійснює свою діяльність по переробці металобрухту на дільницях з високим рівнем шуму цілодобово. При проведенні інструментальних вимірів рівня шуму від працюючого обладнання зазначеного підприємства було встановлено перевищення його граничного рівня в житлових квартирах, розташованих за адресою вул. Ліньова,95 на 1Дб в квартирі НОМЕР_2 та на 4Дб в квартирі НОМЕР_1. Зазначеним поданням покладено обов'язок на начальника управління Держсанепідслужби прийняти заходи щодо усунення порушень законодавства, умов та причин, що їм сприяють (а.с.62-63).

25.03.2013 року начальником ВСП Луганське управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області, головним державним санітарним лікарем міста Луганська була винесена постанова №1 про застосування фінансової санкції у розмірі 7650,00грн. до ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» за порушення, ст. 24 п.1, п.3(1), п.4, ст.. 46 п. «е» Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; СН №3077-84 «Саниатарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки», п.2.4, таблиця 1, п.4 (а.с.22).

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку. Стаття 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» встановлює, що шкідливий вплив на здоров'я людини - вплив факторів середовища життєдіяльності, що створює загрозу здоров'ю, життю або працездатності людини чи здоров'ю майбутніх поколінь.

Згідно ст.1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» № 4004 від 24.02.94р., санітарні норми - обов'язкові для виконання нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади в галузі охорони здоров'я, що встановлюють медичні вимоги безпеки щодо середовища життєдіяльності та окремих його факторів, недотримання яких створює загрозу здоров'ю і життю людини та майбутніх поколінь, а також загрозу виникнення і розповсюдження інфекційних хвороб та масових неінфекційних захворювань (отруєнь) серед населення.

У частині 4 ст.14 вказаного Закону зазначається, що нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах та інших нормативно-технічних документах, відповідністю продукції вимогам безпеки для здоров'я і життя населення здійснюють виключно органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.

Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Передбачені частинами другою, третьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

У відповідності до ч.1 ст.33 вказаного Закону одним із основних напрямів діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби є здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Відповідно до ст. 39 Закону України № 4004 від 24.02.94р. «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» Державний санітарно-епідеміологічний нагляд - це діяльність органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби по контролю за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та по застосуванню заходів правового характеру щодо порушників.

Основними завданнями цієї діяльності є: нагляд за організацією і проведенням органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами санітарних і протиепідемічних заходів; нагляд за реалізацією державної політики з питань профілактики захворювань населення, участь у розробці та контроль за виконанням програм, що стосуються запобігання шкідливому впливу факторів навколишнього середовища на здоров'я населення; нагляд за дотриманням санітарного законодавства; проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, гігієнічної регламентації небезпечних факторів і видача дозволів на їх використання.

Відповідно до частин 3 та 4 статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» Державний санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється відповідно до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні вибірковими перевірками дотримання санітарного законодавства за планами органів, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян.

Результати перевірки оформлюються актом, форма і порядок складання якого визначаються головним державним санітарним лікарем України.

Як вбачається із матеріалів справи постанову про застосування фінансової санкції №1 від 25.03.2013 року було винесено на підставі протоколу про порушення санітарних норм від 14.03.2013 року, протоколів досліджень шумового навантаження №11 та №12 від 27.02.2013 року, подання прокуратури Артемівського району міста Луганська від 14.03.2013 року.

Прийняттю зазначених документів передувало складання акту перевірки дотримання санітарного законодавства від 27.02.2013 року.

Як вбачається із зазначених документів, посадові особи ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» відмовились від підписання акту та протоколів, хоча були присутні при проведенні вимірювань рівня шуму, на розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності не з'явились. Проти цього факту представники позивача не заперечували.

Як вбачається із супровідного листа №597 від 18.03.2013 року відповідачем своєчасно на адресу позивача ТОВ «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ВТОРМЕТ» були спрямовані наступні документи: протокол про порушення санітарних норм від 14.03.2013 року; акт перевірки від 27.02.2013; копії протоколів проведення досліджень шумового навантаження №11 та №12 від 27.02.2013 року; повідомлення про розгляд справи від 18.03.2013 року, постанова про застосування адміністративно-запобіжних заходів №1 від 18.03.2013 року. Зазначені документи позивач отримав 19.03.2013 року, про що свідчить відбиток штепмелю на супровідному листі (а.с.53).

Таким чином, суд не приймає доводи представників позивача про необізнаність підприємства про наявність перелічених документів.

Вимог щодо визнання протиправними дій посадових осіб відповідача позивачем не заявлено.

Наявність шуму від виробничого процесу підприємства представники позивача не спростовували та додатково пояснили, що у теперішній час підприємством вживаються заходи щодо встановлення шумозахисного обладнання, але роботи на завершені, рівень шуму від виробничого процесу не знижений.

Суть спору полягає у правильності проведення вимірювання рівня шуму в квартирах НОМЕР_2 та НОМЕР_1, розташованих за адресою АДРЕСА_1

Як вбачається із матеріалів справи на виконання ст.39 вказаного Закону відповідачем було складено Акт перевірки дотримання санітарного законодавства від 27.02.2013 року відповідно до якого встановлено, що проведені замірювання рівня шуму на території жилої забудови, а саме в житлових квартирах перевищують гранично допустимий рівень на 1 та 4 ДБ, що є порушенням норм чинного законодавства.

Вказаний акт було складено на підставі протоколів №11 та №12 від 27.02.2013 року про проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку.

Суд звертає увагу на те, що перелічені протоколи складені за формою 297/0, наведеною у додатку 14 до Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров'я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21 квітня 1999р. №91 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1999р. за №686/3979).

Відповідно до вказаного Положення в протоколах було зазначено наступне:

- дата складання протоколу;

- засоби вимірювальної техніки (найменування, тип, заводський номер) та відомості про повірку (номер свідоцтва, термін дії), а саме: інтегруючий прецізійний шумомір 00026 №32046 та відомості про його повірку;

- присутні від підприємства особи.

У вказаних протоколах зазначається, що нормативним документом, у відповідності з яким проводились дослідження є (мовою оригіналу) ГОСТ 23337-78 Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий, МУ 4283-87, Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой настройки, утвержденные Главным государственным санитарным врачом СССР ОСОБА_10 от 3 августа 1984 г. N 3077-84.

Відповідно до п. 2.1 ГОСТ 23337-78 (мовою оригіналу) время оценки шума в помещениях жилых и общественных зданий и на селитебной территории следует принимать днем - непрерывно в течение 8 ч, ночью - непрерывно в течение 0,5 ч (в наиболее шумные периоды суток).

Як вбачається із п.2.4 ГОСТ 23337-78 (мовою оригіналу) измерение непостоянного шума следует проводить в периоды времени оценки шума , которые охватывают все типичные изменения шумового режима в точке оценки. Продолжительность каждого измерения непостоянного шума в каждой точке должна составлять не менее 30 мин.

Із протоколів №11 та №12 вбачається, що вимірювання шуму було проведено у житлових кімнатах житлової квартири протягом 30 хвилин у кожній у денний час доби.

Як пояснив допитаний у якості свідка ОСОБА_11 - біолог ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» вимірювання проводились саме відповідно до вимог п. 2.4 ГОСТ 23337-78 на протязі 30 хвилин, який стосується вимірювання рівня шуму, що є відмінним від поняття «дата оценки шума» (п.2.1 ГОСТ 23337-78 ) де зазначено, що приймати термін оцінки необхідно на протязі 8 годин. Суд вважає зазначені пояснення такими, що заслуговують на увагу, оскільки відповідно до протоколів №11 та №12 та ГОСТ 23337-78 проводилось саме вимірювання рівня шуму, а не його оцінка.

Суд не приймає до уваги посилання представників позивача на п. 2.12 ГОСТ 23337-78 відповідно до яких (мова оригіналу) Измерение шума на селитебной территории следует проводить: на площадках отдыха микрорайонов и групп жилых домов, площадках детских дошкольных учреждений и участках школ, территориях больниц и санаториев - не менее чем в трех точках, расположенных на ближайшей к источнику шума границе площадок (вне звуковой тени) на высоте 1,2-1,5 м от уровня поверхности площадок; на территории, непосредственно прилегающей к жилым домам и зданиям больниц, санаториев, детских дошкольных учреждений и школ - не менее чем в трех точках, расположенных на расстоянии 2 м от ограждающих конструкций зданий на высоте 1,2-1,5 м от уровня поверхности территории и, при необходимости, на уровне середины окон. Окна зданий в этом случае должны быть закрыты. Оскільки як вбачається із змісту зазначеного пункту, він не стосується вимірювання рівня шуму у житлових кімнатах.

Суд також не приймає доводи представників позивача щодо необхідності вимірювання рівня шуму у декількох точках відліку, оскільки вимірювання проводилось приладом «Інтегруючий прецізійний шумомір 00026», який є новітнім приладом та не потребує додаткових показників вимірювання, що підтверджується дослідженою у судовому засіданні інструкцією цього приладу.

Суд також звертає увагу, що вказаний прилад вимірювання шуму сертифікований відповідно до свідоцтва №Рb 41/А-19-12 (а.с.65-66).

Таким чином, суд прийшов до висновку, що вимірювання рівня шуму у житлових приміщеннях, а саме квартирах НОМЕР_2 та НОМЕР_1 будинка АДРЕСА_1, були проведені відповідно до вимог ГОСТ 23337-78 Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий та з урахуванням СН №307784. У суду немає підстав для неприйняття висновків проведення шумового навантаження, викладених у протоколах №11 та №12. Інших доказів, які б свідчили про порушення законодавства при проведенні виміру шуму позивач не надав.

На підставі викладеного суд вважає, що при прийнятті рішення - постанови про застосування фінансової санкції від 25.03.2013 року №1 у вигляді штрафу у розмірі 7 650,00грн. за перевищення допустимого рівня шуму відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства, а тому підстав для скасування зазначеної постанови немає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158, 159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «ЛУГАНСЬКИЙ КОМБІТНАТ ВТОРМЕТ» до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області відокремлений структурний підрозділ Луганське міське управління про визнання протиправною та скасування постанови №1 від 25.03.13 про застосування фінансової санкції у розмірі 7650,00грн.

відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 24 травня 2013 року.

Суддя В.В. Матвєєва