КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-5691/12/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Щавінський В.Р. Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бужак Н.П,
суддів: Костюк Л.О. Твердохліб В.А.
за участю секретаря: Савін І.В.
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Отваг Газ 3» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2013 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Отваг Газ 3» до Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Отваг Газ 3» звернулось до суду з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя про застосування фінансових санкцій від 01.03.2012 року №0004771503, від 09.04.2012 року №0004771503 та визначення товариству податкового зобов'язання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій за платежем: орендна плата у розмірі 194571,96 грн з яких: основний платіж 129714,64 грн, штрафні (фінансові) санкції 64 857,32 грн..
Відповідно до постанови Київського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2013 року позовні вимоги залишено без задоволення.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Отваг Газ 3» подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Київського окружного адміністративного суду та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
13 лютого 2012 року ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «Отваг Газ 3» з питань повноти на своєчасності нарахування та сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за період липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2011 року.
За наслідками перевірки податковим органом складено акт № 13/83/1503/30700437 у якому зазначені порушення, виявлені під час перевірки, зокрема:
-порушення ст.13, 21 Закону України «Про оренду землі», п.288.1 ст.288 ПК України, що призвело до заниження ТОВ «Отваг Газ 3» орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 129714,64 грн.
На підставі акта перевірки ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя прийняло податкове повідомлення-рішення від 01.03.2012 року №00047771503 про донарахування орендної плати за землю в розмірі 129714,64 грн та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 97285,98 грн.
За результатами оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення, рішенням ДПС у м. Севастополі від 09.04.2012 року скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя від 01.03.2012 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 32428,66 грн, в іншій частині залишено без змін.
У зв'язку із зазначеним, ДПС у м. Севастополі прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.04.2012 року №0005041503 про донарахування грошового зобов'язання з орендної плати за землю державної та комунальної власності в розмірі 129714,64 грн та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 64857,32 грн.
Згідно статті 14 Закону України «Про плату за землю» платник земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
За змістом ст. 17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Як встановлено судом першої інстанції, 17.11.2004 року між Севастопольською міською радою та ТОВ «Отваг Газ 3» укладено договір оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування ресторану з готелем, яка знаходиться в районі 34,5 км автодороги «Севастополь-Ялта» площею 2,0 га в т.ч. 1,5811 га із земель лісового фонду строком на 25 років.
Відповідно до п.2.4 договору (зміни внесено 09.07.2007р) нормативна грошова оцінка земельної ділянки на період будівництва до здачі об'єкта в експлуатацію складає 1379070 грн, що підтверджується витягом з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки №2006/1, виданим Севастопольським міським головним управлінням земельних ресурсів 13.02.20006 року, на наступний період 6895350 грн, що підтверджується витягом з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки №2007/1, виданого Севастопольським міським головним управлінням земельних ресурсів 13.02.2006 року.
Пунктом 4.2 договору визначено розрахунок орендної плати на період будівництва та на наступні періоди у сумарному вираженні відповідно 34476,75 грн та 172383,75 грн. При цьому грошова оцінка земельної ділянки на період будівництва приймається до уваги на строк не довше ніж 4 роки від дати прийому-передачі земельної ділянки.
У випадку порушення, передбачених договором строків освоєння земельної ділянки, розмір річної орендної плати підлягає коригуванню шляхом збільшення орендної ставки на поправочний коофіцієнт 2, визначений відповідно до Методики визначення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди землі, затвердженої рішенням Севастопольської міської ради від 14.10.2003 року №1348 та застосовується до моменту введення в експлуатацію об'єкта капітального будівництва, передбаченого договором, але не більше 10 % нормативної грошової оцінки (з 19.11.2008 р для розрахунку орендної плати за землю застосовується нормативна грошова оцінка на наступний період (після закінчення будівництва) із застосуванням корегувального коефіцієнту 2).
Проте, позивач для розрахунку орендної плати за землю не застосував нормативної грошової оцінки на наступний період (після закінчення періоду будівництва) із застосуванням корегувального коефіцієнту 2.
Відповідно до статті 25 за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом. Розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати передбачається у договорі оренди, проте він не може перевищувати ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку.
Зокрема, спеціальним Законом у даному випадку є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Таким чином, суд першої інстанції вірно надав оцінку встановленим у справі обставинам та дійшов правильного висновку про правомірність дій податкового органу по винесенню податкових повідомлень-рішень відносно позивача щодо визначення податкового зобов'язання.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою , ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.
Викладені в апеляційній скарзі апелянтом доводи, висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до ст. 198,200 КАС України, суд апеляційної інстанції має право за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 41,160,197,198,200,205,206,212,254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Отваг Газ 3» залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2013 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: Бужак Н.П.
судді: Костюк Л.О.
Твердохліб В.А.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді: Костюк Л.О.
Твердохліб В.А.