Ухвала суду № 31515400, 03.04.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2013
Номер справи
2-а-9515/09/1570
Номер документу
31515400
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 квітня 2013 р.Справа № 2-а-9515/09/1570

Категорія: 9.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю. В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: судді Домусчі С.Д.

суддів: Кравця О.О., Шеметенко Л.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року по справі за адміністративним позовом «Компанія АСК» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції в Малиновському районі м. Одеси про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси подала апеляційну скаргу на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року, в якій просить скасувати оскаржену постанову та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Постановою від 28 липня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов «Компанія АСК» у вигляді ТОВ до Державної податкової інспекції в Малиновському районі м. Одеси, визнав неправомірним та скасував рішення відповідача № 0013872301 від 01 грудня 2008 року про застосування штрафних (фінансоивх) санкцій в загальному розмірі 4 760 грн.

Вимоги апеляційної скарги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального права.

«Компанія АСК» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю письмових заперечень на апеляційну скаргу не надала.

Ухвалюючи постанову про задоволення позовних вимог суд першої інстанції встановив, що 28 листопада 2008 року ДПА в Одеській області проведена планова перевірка залу гральних автоматів, що належить «Компанія «АСК» у вигляді ТОВ, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Стовпова, 17-а, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

За наслідками перевірки ДПА в Одеській області складений акт «Перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій» №0986/15/32/23/31094811 від 01 грудня 2008 року, в якому зафіксовано порушення позивачем п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» оскільки у гральному залі встановлено 14 гральних автоматів, які вводяться в дію за допомогою ключа і, як автомати з продажу послуг, відносяться до РРО, однак в органах ДПІ не зареєстровані та не опломбовані у законодавчо визначеному порядку. Всі гральні автомати підключені до електромережі, знаходяться у робочому стані, на всіх проводиться гра та розрахунки, але зазначені автомати не переведені у фіскальний режим роботи.

На підставі акта перевірки №0986/15/32/23/31094811 від 01 грудня 2008 року ДПІ у Малиновському районі м. Одеси прийнято рішення №0013872301 від 10 грудня 2008р. про застосування до «Компанія «АСК» у вигляді ТОВ штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 760 грн., у зв'язку з порушенням п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Суд першої інстанції встановив, що оскаржене позивачем рішення №0013872301 від 10 грудня 2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 760 грн., є таким, що не відповідає вимогам діючого законодавства України та не правомірно визначає суму штрафних (фінансових) санкцій позивача, оскільки фактично до позивача застосовані санкції за використання 14 гральних автоматів, які знаходяться у робочому стані, але не переведені у фіскальний режим роботи, тоді як п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає обов'язок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій.

Заслухавши суддю доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не може бути задоволена.

Апеляційний суд встановив, що 28 листопада 2008 року працівниками ДПА в Одеській області здійснена перевірка залу гральних автоматів, розташованого за адресою: м. Одеса , вул. Стовпова, 17-а, який належить «Компанії АСК» у вигляді ТОВ щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої 28 листопада 2008 року складений акт перевірки за реєстраційним №0986/15/32/23/31094811(а.с. 26-29)

З урахуванням положень ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України №327 від 10.08.2005 року, ДПА в Одеській області здійснило перевірку на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України,

В акті перевірки зафіксовано, що під час перевірки в залі гральних автоматів знаходиться 14 гральних автоматів. Внесення або зняття ставки (виграшу) виконує оператор-касир за допомогою спеціальних ключів - кредитів.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР (із змінами та доповненнями) гральні автомати відносяться до реєстраторів розрахункових операцій. Вказані РРО не опломбовані, не зареєстровані згідно встановленого порядку. На всіх гральних автоматах проводяться азартні ігри та розрахунки. Відповідно до висновку акту позивачем порушено п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі акту перевірки ДПІ в Малиновському районі м. Одеси прийняло рішення від 10 грудня 2008 року № 0013872301 яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 760 гривень за порушення п.1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Штрафна санкція застосована згідно п. 1 ст. 17 вказаного Закону.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена відповідальність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» гральний автомат є реєстратором розрахункових операцій.

Внесення ставки (придбання кредиту) через РРО, не є розрахунковою операцією проведеною на гральному автоматі. В акті перевірки зафіксовано покупку кредитів, здійснену через РРО (а.с. 270).

Розрахункова операції (розрахунок за послугу) здійснюється саме в момент використання кредиту (опускання жетону) в гральному автоматі.

Таким чином, при застосуванні РРО в залі гральних автоматів при обміну коштів на гральні замінники (електронний кредит, жетони) споживачем придбавається право на отримання послуги.

В акті перевірки зафіксований факт наявності в залі гральних автоматів, які перебувають у робочому стані та підключені до електромережі, на яких здійснюються азартні ігри.

Акт перевірки не містить відомостей про проведення розрахункових операцій на гральних автоматах (на скількох та на яких саме гральних автоматах проведена розрахункова операція, на яку суму проведена розрахункова операція), тобто відсутній факт надання ними послуг.

Зафіксований в акті перевірки факт не відповідає змісту порушення передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність правових підстав для скасування оскаржуваного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Таким чином, апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 200 КАС України, апеляційна скарга має бути залишена без задоволення, а оскаржена постанова - без змін.

Керуючись ст. 195, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, 1 ст. 200, ст. ст. 206, 212, ч. 5 ст. 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя С.Д.Домусчі

суддя О.О.Кравець

суддя Л.П.Шеметенко