Постанова № 31513673, 28.05.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2013
Номер справи
805/6076/13-а
Номер документу
31513673
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2013 р. Справа № 805/6076/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Час прийняття постанови 11 год. 30 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «БУДМАШ» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1530 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «БУДМАШ» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1530 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що під час опрацювання особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента від 31.08.2012 року та від 23.10.2012 року, наданої ПАТ «БУДМАШ», встановлені порушення відповідачем вимог ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 року № 1591. За вказані порушення позивачем були прийняті у відношенні відповідача постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 14 березня 2013 року № 51-ДО-1-Е, № 52-ДО-1-Е та № 53-ДО-1-Е на загальну суму у розмірі 1530,00 грн.

Зазначені постанови згідно з вимогами Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997 року № 2, мали бути виконані відповідачем у строк не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України. Оскільки відповідач у встановлені законом строки штраф не сплатив, позивач просив стягнути з нього в дохід Державного бюджету зазначену суму штрафної санкції у розмірі 1530,00 грн.

Представник відповідача у судове засідання не з,явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, суд встановив наступне.

Відповідач - Публічне акціонерне товариство «БУДМАШ» - перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ 01374381).

13.02.2013 року позивачем була проведена перевірка Публічного акціонерного товариства «БУДМАШ», про що складені акти № 51-ДО-1-Е, № 52-ДО-1-Е, 53-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.

На підставі зазначених актів, 14.03.2013 року Донбаськім територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були винесені постанови № 51-ДО-1-Е, № 52-ДО-1-Е, 53-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії – стрічці новин; за не опублікування інформації та за неподання інформації, у загальній сумі 1530,00 грн.

Вищезазначені документи справ про правопорушення на ринку цінних паперів були надіслані відповідачеві, про що свідчать відповідні списки на відправлення рекомендованої кореспонденції за № № 11, 24, 40.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448 (надалі – Закон N 448) державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до ст. 5 Закону N 448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Таким чином, позивач у справі є органом владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції у сфері державного регулювання на ринку цінних паперів.

Пунктом 14 ст. 8 Закону N 448 передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно ч. 1 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» № 3480-ІУ від 23.02.2006 року (далі – Закон № 3480)особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості про:

- прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;

- прийняття рішення про викуп власних акцій, крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу;

- факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі;

- отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента;

- зміну складу посадових осіб емітента;

- зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій;

- рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;

- рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;

- порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;

- рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

Відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону № 3480 особлива інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом шляхом:

розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

розміщення на власному веб-сайті.

Згідно п. 1 гл. 3 розділу ІІ Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, Обов'язок здійснювати розкриття особливої інформації, передбаченої цим Положенням, поширюється на емітентів цінних паперів з дати, наступної за датою реєстрації Комісією першого випуску цінних паперів.

Відповідно до абз. 1 п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з абз. 1 п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Абз. 1 ч. 3 ст. 11 Закону N 475 юридичним особам надане право оскаржити рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу в суді.

Суду не надано доказів оскарження та скасування рішень позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у судовому порядку.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 11 Закону № 448 у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Оскільки відповідачем суми санкцій у добровільному порядку та у встановлений строк не сплачені, позивач звернувся до адміністративного суду із позовною заявою про стягнення таких сум.

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Таким чином, оскільки відповідачем не надані докази в обґрунтування сплати суми заборгованості, визначеної йому постановами про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у зв’язку з чим, суд, враховуючи приведені норми законодавства, вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Державного бюджету суму санкцій у розмірі 1530,00 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «БУДМАШ» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1530 грн. – задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «БУДМАШ» в дохід Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код за ЄДРПОУ 38033949, банк – Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100) штрафні санкції у розмірі 1530 (одна тисяча п,ятсот тридцять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Бабаш Г.П.