Постанова № 31498133, 24.05.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.05.2013
Номер справи
826/1663/13-а
Номер документу
31498133
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 травня 2013 року № 826/1663/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., розглянувши у письмовому провадження адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства "Дагпром-союз" до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва Державної податкової служби про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Дагпром-союз", (далі - позивач), звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби, (далі - відповідач), про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити дії.

З урахуванням заяви про уточнення позовних вимог позивач просив суд:

1) визнати неправомірними дії Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва ДПС щодо неприйняття звітності ПП "Дагпром-Союз" в електронній формі;

2) зобов'язати ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС прийняти та зареєструвати:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за вересень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за вересень 2012 року;

- податкову декларацію з ПДВ за жовтень 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за жовтень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за жовтень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за жовтень 2012 року;

- податкову накладну № 57 від 19.11.2012 року на загальну суму 97609,94 (дев'яносто сім тисяч шістсот дев'ять) грн. 94 коп.;

- податкову накладну № 61 від 23.11.2012 року на загальну суму 80000 (вісімдесят тисяч) грн. 00 коп. та Розрахунок № 69 від 26.11.2012 р. коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 61 від 23.11.2012 року у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- податкову декларацію з ПДВ за листопад 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за листопад 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за листопад 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за листопад 2012 року, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2012 року звітний (податковий період), за який виправляються помилки вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), уточнюючий за листопад 2012 року звітний (податковий період) за який виправляються помилки вересень 2012 року;

- податкову декларацію з ПДВ за грудень 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за грудень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за грудень 2012 року та реєстр отриманих та виданих податкових накладних за грудень 2012 року;

- податкову накладну №16 від 10.12.2012 року на загальну суму 12542,40 (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дві) грн. 40 коп.;

- податкову накладну №33 від 26.12.2012 року на загальну суму 12542,40 (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дві) грн. 40 коп.;

- податкову декларацію з податку на прибуток підприємства з додатками за 2012 рік;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2012 року;

- податкову декларацію з ПДВ за січень 2013 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за січень 2013 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за січень 2013 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за січень 2013 року.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивачем було направлено електронною поштою податкові накладні, декларації та відповідні додатки, проте, відповідачем не було прийнято дані накладні та не надано вмотивованої відповіді про відмову у їх прийнятті.

Відповідач позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки діяв в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством України.

В судове засідання 20.03.2013 р. не прибув належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи представник відповідача.

Необхідність у заслуховуванні свідка чи експерта у справі відсутня, так само, як і відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Приймаючи до уваги викладене, розгляд справи здійснюється у письмовому провадженні.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Приватне підприємство "Дагпром-союз" зареєстровано Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією 24.05.2007 р., взято на податковий облік у ДПІ у Дарницькому районі м. Києва 31.05.2007 р., зареєстровано як платник податку на додану вартість 21.06.2007 р.

Між Приватним підприємством "Дагпром-союз" та Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва 20.02.2012 р. було укладено Договір №170220121 про визнання електронних документів.

У відповідності до п. 1 вищезазначеного Договору, предметом Договору є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів), поданих Платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу.

Згідно п. 2 Договору, Договір надає Платнику податків можливість, а не зобов'язує його подавати до органу ДПС податкові документи у електронному вигляді, якщо інше не передбачено законом.

Судом встановлено, що державним реєстратором, на підставі положень ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" було направлено на адресу Позивача запит та зобов'язано у місячний строк до 31 серпня 2012 року подати заповнену реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу (далі за текстом - форма 6).

Підставою для такого звернення державного реєстратора стало повідомлення Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва ДПС про відсутність підприємства за місцем реєстрації (форма № 18-ОПП).

Директором ПП "Дагпром - Союз" Целіковим Владіленом Володимировичем 03 серпня 2012 року було подано реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу, про що було зроблено відповідну відмітку у реєстраційній справі № 1 065 01560808.

Позивач зазначав, а відповідач не заперечував, що 18 липня 2012 року в офіс Позивача, який розташований за місцем державної реєстрації в м. Києві по вул. Сормовська, 3 прибула особа, яка пред"явила посвідчення працівника податкової міліції на ім'я ОСОБА_2, а також лист ДПІ у Дарницькому районі м. Києва № 7826/10/15-224 від 13 липня 2012 (бланк № 009488) ДПС щодо надання інформації. Позивачем було надіслано лист № 12-00057 від 06 серпня 2012 року, в якому надано інформацію щодо причини відмови Дарницької ДПІ приймати податкову звітність, ким саме надано розпорядження щодо неприйняття податкової звітності, а також ким з посадових осіб Відповідача було встановлено факт відсутності позивача за місцем реєстрації, проте відповідь на цей лист від відповідача з невідомих позивачу причин не надійшла.

Крім того, 03 серпня 2012 року директором позивача Целіковим Владіленом Володимировичем повторно було подано форму 6 до державного реєстратора Дарницької в м. Києві державної адміністрації Недбайло О.А., для того, щоб відповідач усунув перешкоди у прийнятті та реєстрації податкових накладних, проте прийом звітності після надання вказаних відомостей не здійснювався.

Відповідачем процес прийняття електронної звітності відновлено не було, й реєстрація податкових накладних, податкових декларацій та додатків до неї не відбувалась. Позивач направляв листи до відповідача та ГВПМ ДПІ у Дарницькому районі м. Києва з проханням надати пояснення щодо порядку встановлення факту відсутності ПП "Дагпром - Союз" за місцем державної реєстрації, але відповідь на звернення не надійшла.

Як стверджує позивач, незважаючи на неодноразові звернення до відповідача з проханнями увімкнути прийняття звітності в електронному вигляді та подачі підтвердження форми 6 до державного реєстратора, звітність не приймалась в зв'язку із відсутністю підприємства за місцем реєстрації.

Позивач стверджував, а відповідач не заперечував, що 23 серпня 2012 року, оперуповноваженим лейтенантом податкової міліції Кузнєцовим Д.І. та начальником ППФП ВОВІП ГВПМ ДПІ у Дарницькому районі м. Києва ДПС було складено Акт обстеження місцезнаходження юридичної особи, внаслідок чого засвідчено те, що в результаті обстеження приміщення, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Сормовська 3, що є місцезнаходження юридичної особи ПП "Дагпром - Союз"(код ЄДРПОУ 35132771), встановлено, що зазначена вище юридична особа за вказаною адресою знаходиться.

19 жовтня 2012 року позивачем було подано до канцелярії відповідача лист № 12-00112 з проханням прийняти та зареєструвати податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за вересень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за вересень 2012 року. Відповідь на це звернення позивач не отримав, податкова звітність зареєстрована не була.

20 листопада 2012 року позивачем до канцелярії відповідача було подано лист № 12-00139 з вимогою прийняти та зареєструвати податкову декларацію з ПДВ за жовтень 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за жовтень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за жовтень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за жовтень 2012 року - відповідь на це звернення позивач не отримав, податкова звітність зареєстрована не була.

05 грудня 2012 року позивач направив лист № 12-00152, який було отримано відповідачем 11 грудня 2012 року з вимогою зареєструвати податкову накладну № 57 від 19.11.2012 року на загальну суму 97609,94 (дев'яносто сім тисяч шістсот дев'ять ) грн. 94 коп., у відповідь на це звернення на адресу позивача надійшов від відповідача лист №1239/10/18-308 від 12.12.2012 року, в якому відповідач повідомляє, що подання податкової накладної здійснюється відповідно Постанови КМУ №1246 від 29.12.2010 р. засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженого ДПС.

10 грудня 2012 року позивач направив лист № 12-00156, який було отримано відповідачем 14 грудня 2012 року з вимогою зареєструвати податкову накладну № 61 від 23.11.2012 року на загальну суму 80000 (вісімдесят тисяч) грн. 00 коп. та Розрахунок № 69 від 26.11.2012 р. коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 61 від 23.11.2012 року у Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідь на це звернення позивач не отримав, податкова звітність зареєстрована не була.

20 грудня 2012 року позивач подав до канцелярії відповідача лист № 12-00163 з вимогою прийняти податкову декларацію з ПДВ за листопад 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за листопад 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за листопад 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за листопад 2012 року, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2012 року звітний податковий період, за який виправляються помилки вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), уточнюючий за листопад 2012 року звітний (податковий період) за який виправляються помилки вересень 2012 року - відповідь на це звернення позивач не отримав, податкова звітність зареєстрована не була.

21 січня 2013 року позивач подав відповідачу лист № 13-00008 з вимогою прийняти податкову декларацію з ПДВ за грудень 2012 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за грудень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за грудень 2012 року та реєстр отриманих та виданих податкових накладних за грудень 2012 року - відповідь на це звернення позивач не отримав, податкова звітність зареєстрована не була.

21 січня 2013 року позивачем також було направлено поштою лист № 13-00009 з вимогою виконати умови договору № 170220121 від 20.02.2012 року та прийняти й зареєструвати податкову накладну № 33 від 26.12.2012 року.

13 лютого 2013 року позивачем було відправлено поштою лист №13-00019 від 11 лютого 2013 року, який було отримано відповідачем 20 лютого 2013 року з вимогою прийняти податкову декларацію з податку на прибуток підприємства з додатками за 2012 рік та податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2012 року, відповідь на це звернення позивач не отримав.

21 лютого 2013 року позивачем до канцелярії відповідача було надано лист №13-000024 від 21 лютого 2013 року з вимогою прийняти податкову декларацію з ПДВ за січень 2013 року, розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д1) за січень 2013 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за січень 2013 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за січень 2013 року, відповідь на це звернення позивач не отримав.

Відповідно до пп. 16.1.2., пп. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно пункту 49.2. статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до пункту 48.1 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Згідно з пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

При цьому, відповідно до п. 1 ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Форма податкової декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" № 41 від 25.01.2011 р. (далі Наказ ДПА України № 41 від 25.01.2011 р.).

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість декларація подається платником у визначений у пункті 5 розділу II цього Порядку строк до підрозділу органу державної податкової служби, яким здійснюється приймання податкової звітності, за формою, встановленою на дату подання.

Відповідно до п. 49.8. ст. 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

У відповідності до п. 49.9. ст. 49 Податкового кодексу України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.

Згідно п.п. 49.11. ст. 49 Податкового кодексу України у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3. та 48.4. статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

У разі отримання такої декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання (п. п. 49.11.1. п. 49.11. ст. 49 Податкового кодексу України); у разі отримання такої декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання (п.п. 49.11.2. п. 49.11. ст. 49 Податкового кодексу України).

В пункті 49.12. статті 49 Податкового кодексу України визначено, що у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення органу у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.

Як передбачено пунктом 49.10. статті 49 Податкового кодексу України, відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висування будь-яких невизначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.

Відповідно до пункту 49.13. ст. 49 Податкового кодексу України у разі, якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.

Згідно з абзацом 1 та підпунктом "ґ" абзацу 2 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, зокрема, місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку.

Абзацом 2 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, в якій, зокрема, має бути зазначено місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до абзаців 3 та 4 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно з абзацом 5 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Пунктом 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, встановлено, що причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: наявність помилок; відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.

Відповідно до квитанцій №1 причиною відмови позивачу у прийнятті поданих ним податкових декларацій та податкових накладних було: "Помилка - для платника податків заборонено прийом звітності по електронній пошті" та "Можливо відсутній договір з ДПСУ".

Враховуючи те, що судом встановлено, що між позивачем та відповідачем був укладений Договір про визнання електронних документів №170220121 від 20.02.2012, а також те, що, подані позивачем податкові декларації з ПДВ за вересень 2012 р. - січень 2013 р., податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2012 р., податкові накладні №57 від 19.11.2012 р., №61 від 23.11.2012 р., №16 від 10.12.2012 р. та №33 від 26.12.2012 р. були оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України, суд приходить до висновку про відсутність у відповідача підстав для відмови позивачу у прийняття поданих ним податкових декларацій та накладних та обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не доведено правомірність дій щодо неприйняття та нереєстрації податкової звітності та податкових накладних, що подавались позивачем.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Приймаючи до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст.ст. 69-71, ч.3 ст.94, ст. 158-163, ст. ст. 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати неправомірними дії Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби щодо неприйняття податкової звітності Приватного підприємства "Дагпром-Союз" в електронній формі.

3. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби прийняти та зареєструвати:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за вересень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за вересень 2012 року;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за жовтень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за жовтень 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за жовтень 2012 року;

- податкову накладну № 57 від 19.11.2012 року на загальну суму 97609,94 (дев'яносто сім тисяч шістсот дев'ять) грн. 94 коп.;

- податкову накладну № 61 від 23.11.2012 року на загальну суму 80000 (вісімдесят тисяч) грн. 00 коп. та Розрахунок № 69 від 26.11.2012 р. коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 61 від 23.11.2012 року у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за листопад 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за листопад 2012 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за листопад 2012 року, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за листопад 2012 року звітний (податковий період), за який виправляються помилки вересень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), уточнюючий за листопад 2012 року звітний (податковий період) за який виправляються помилки вересень 2012 року;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2012 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за грудень 2012 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів (Д5) за грудень 2012 року та реєстр отриманих та виданих податкових накладних за грудень 2012 року;

- податкову накладну №16 від 10.12.2012 року на загальну суму 12542,40 (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дві) грн. 40 коп.;

- податкову накладну №33 від 26.12.2012 року на загальну суму 12542,40 (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дві) грн. 40 коп.;

- податкову декларацію з податку на прибуток підприємства з додатками за 2012 рік;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2012 року;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2013 року, розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) за січень 2013 року, розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) за січень 2013 року, реєстр виданих та отриманих податкових накладних за січень 2013 року.

4. Судові витрати в сумі 34,41 грн. (тридцять чотири гривні сорок одна копійка) присудити на користь Приватного підприємства "Дагпром-союз" (ідентифікаційний код 35132771) за рахунок Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Ю.Т. Шрамко