Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2013 р. Справа № 805/5887/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «АРЕНА ТРАНС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «АРЕНА ТРАНС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області, під час перевірки транспортного засобу - марки MERCEDES-BENZ, державний номер АН 0014 ВЕ, який належить відповідачу, встановлено порушення Закону України «Про автомобільний транспорт» з боку суб'єкта підприємницької діяльності під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено відповідний акт перевірки № 051341 від 25.09.2012 року.
На підставі зазначеного акту перевірки, 06.11.2012 року в.о. начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області Кушнір О.І. стосовно ТОВ «АРЕНА ТРАНС» винесено постанову № 147266 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку 08.11.2012 року направлено для добровільного виконання відповідачу.
Однак, на теперішній час, відповідач суму стягнення до державного бюджету України не перерахував, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з ТОВ «АРЕНА ТРАНС» фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.
Прокурор та представник позивача в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. 23.05.2013 року через канцелярію до суду надійшло клопотання представника позивача про розгляд справи без її участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «АРЕНА ТРАНС», є юридичною особою, дата проведення державної реєстрації 09.06.2011 р., ідентифікаційний код юридичної особи: 37719769, видами господарської діяльності є: надання послуг таксі, неспеціалізована оптова торгівля, інший пасажирський наземний транспорт, вантажний автомобільний транспорт, допоміжне обслуговування наземного транспорту, про що свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 9-10).
У відповідності до п. 2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Пунктом 4 цього Порядку передбачено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Посадовими особами позивача 25.09.2012 року, під час проведення перевірки транспортного засобу - марки MERCEDES-BENZ, державний номер АН 0014 ВЕ, який належить ТОВ «АРЕНА ТРАНС», виявлено здійснення нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений у ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг.
За результатами перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 051341 від 25.09.2012 року. (а.с. 7).
Як вбачається з вищезазначеного акта, водій транспортного засобу від підпису відмовився.
На підставі акта перевірки прийнято постанову від 06.11.2012 року № 147266 про застосування фінансових санкцій, згідно якої до відповідача на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. (а.с. 6).
Про час і місце розгляду справи про порушення, вказане в акті перевірки, відповідач був повідомлений належним чином, про що свідчить список відправлених заказних листів з повідомленням Територіального Управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області від 04.10.2012 року(а.с. 23-24).
Зазначену постанову № 147266 від 06.11.2012 року про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу згідно п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, про що свідчить список відправлених заказних листів з повідомленням Територіального Управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області від 08.11.2012 року (а.с. 26).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344) - центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
У відповідності до ч. 4 ст. 60 Закону № 2344 від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, за додержанням вимог законодавства про автомобільний транспорт, визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 № 1567 (надалі - Порядок).
У пункті 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 (далі - Порядок № 1567) визначено, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно пункту 15 Порядку № 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Статтею 39 Закону № 2344 передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно із абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 21 Порядку № 1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис.
Згідно із абз. 2 п. 27 Порядку № 1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Разом з тим, відповідно до пункту 28 Порядку № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Як вже було зазначено, відповідача було притягнуто до відповідальності за порушення абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ, та застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.
Суду не надано відомостей про оскарження постанови про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку.
На час розгляду справи доказів про сплату зазначеної суми фінансових санкцій відповідачем не надано.
За таких обставин, приймаючи до уваги наведене, а саме те, що суму заборгованості до Державного бюджету України відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 94, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «АРЕНА ТРАНС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АРЕНА ТРАНС» (код ЄДРПОУ 37719769) на користь Державного бюджету України (р/р 31112106700002 ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 23977045, код платежу 21081100) фінансові санкції у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Лазарєв В.В.