ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 травня 2013 року м. Київ П/800/301/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Вищої ради юстиції, у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Вищої ради юстиції у зв'язку з непроведенням перевірки його скарги від 01 січня 2013 року та доповнень до цієї скарги від 21 січня 2013 року щодо порушення суддями Вищого господарського суду України Капацин Н.В. та Демидовою А.М. присяги;
- зобов'язати Вищу раду юстиції перевірити вищезазначену скаргу та доповнення до неї.
Відповідно до пункту четвертого частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, а обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
За правилами частини четвертої статті 18 КАС України Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Крім того, глава 6 КАС України визначає особливості провадження в адміністративних справ щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у тому числі предмет оскарження, суб'єктів оскарження, строки розгляду цих справ, а також рішення, яке може приймати Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду цих справ.
Зокрема, згідно з частиною першою статті 171-1 КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів і розпоряджень Президента України; актів Вищої ради юстиції; дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції; рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Частиною п`ятою статті 171-1 КАС України встановлено, що Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду справи може: визнати акт Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України незаконним повністю або в окремій його частині; визнати дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протиправними, зобов'язати Верховну Раду України, Президента України, Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України вчинити певні дії.
В позовній заяві позивачем не зазначено, які права, свободи чи охоронювані законом інтереси позивача порушені саме Вищою радою юстиції.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин подання таких доказів.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем до позовної заяви не додана копія його скарги від 04 січня 2013 року.
Згідно із частиною третьою статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, який набрав чинності 01 листопада 2011 року, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 34 грн. 41 коп.
Позивач при зверненні до суду не додав до позовної заяви докази сплати судового збору.
Одночасно повідомляємо реквізити для зарахування судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні,Рахунок отримувача: 31210255700007,Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897,Код банку отримувача: 820019,Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві,Код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)».Символ звітності: 255Відповідно до частини першої статті 108 КАС України, позовна заява в підлягає залишенню без руху з наданням позивачу терміну для усунення недоліків, належного обґрунтування позовних вимог, сплати судового збору, надання доказів відомих позивачу, які можуть бути використані судом.
Керуючись частиною першою статті 108, пунктом шостим частини третьої статті 108, статтею 171-1 КАС України, -
ухвалив:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вищої ради юстиції про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Надати ОСОБА_1 строк до 10 червня 2013 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
4. Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовна заява буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і не підлягає оскарженню.
Суддя Е.Ю. Швед