Постанова № 31447751, 27.05.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2013
Номер справи
812/4253/13-а
Номер документу
31447751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 травня 2013 року Справа № 812/4253/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Островської О.П.,

при секретарі: Тельдековій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб у сумі 1020,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

07 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб у сумі 1020,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на обліку в Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби з 12.10.1999 року за №119 обліковується фізична особа - підприємець ОСОБА_1, який знаходиться на загальній системі оподаткування відповідно до вимог статті 177 Податкового кодексу України.

Відповідача зареєстровано Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 08.10.1999 року за №2 378 017 0000 000545.

ФОП ОСОБА_1 в строк до 12.02.2013 року повинен був надати до Сватівської МДПІ (Троїцьке відділення) річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного 2012 року.

13.02.2013 року складено реєстр не поданої звітності F01001 «Податкова декларація про майновий стан і доходи» щодо ненадання відповідачем до Сватівської МДПІ (Троїцьке відділення) податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний 2012 рік.

14.02.2013 року було проведено камеральну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань надання податкової звітності, результати якої зафіксовано в акті про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.02.2013 року №91/17-НОМЕР_1.

Данні камеральної перевірки свідчать про ненадання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами звітного року в порядку та у строки, визначені п. 177.5, п. 177.11 ст. 177, п.п. 49.18. 5, п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.

Сватівською МДПІ акт про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.02.2013 року №91/17-НОМЕР_1 було направлено засобами поштового зв'язку 15.02.2013 року на адресу відповідача. Рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення на адресу ФОП ОСОБА_1, надійшло від пошти до Сватівської МДПІ 26.02.13 за вх. №410. В зазначеному повідомленні вказано, що ФОП ОСОБА_1 отримав акт про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.02.2013 року №91/17-249391681 особисто 20.02.2013 року.

27.02.2013 року відповідачем було сформовано податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0000011231, яким відповідачу донараховано штрафну санкцію в сумі 1020,00 грн. Вказане податкове повідомлення - рішення направлено на адресу відповідача та отримане ним 05.03.2013 року.

ФОП ОСОБА_1 скористався правом адміністративного оскарження та оскаржив вищевказане податкове повідомлення - рішення. Рішення ДПС у Луганській області від 27.03.2013 року №3533/10-400/08 податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0000011231 від 27.02.2013 року - залишено без змін.

Граничний термін сплати штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням - рішенням форми «Р» №0000011231 - 14.04.2013 року, разом з тим станом на 18.04.2013 року штрафну санкцію не сплачено.

На підставі викладеного позивач просить стягнути з відповідача штрафну санкцію у сумі 1020,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1, зареєстрований у якості юридичної особи Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 08.10.1999 року №2 378 017 0000 00545 (а.с.7).

Відповідач перебуває на податковому обліку у Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби (Троїцьке відділення).

Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий встановлено, що борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пунктами 49.1. та 49.2 статті 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою нуль відсотків відповідно до пункту 154.6 статті 154 цього Кодексу, подають органам державної податкової служби декларації (розрахунки) з податку на прибуток підприємств за спрощеною формою у порядку, встановленому цим Кодексом.

Пунктом 49.18. статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;

календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до пункту 177.5. статті 177 Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач в строк до 12.02.2013 року повинен був надати до Сватівської МДПІ (Троїцьке відділення) річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного 2012 року.

13.02.2013 року складено реєстр не поданої звітності F01001 «Податкова декларація про майновий стан і доходи» щодо ненадання відповідачем до Сватівської МДПІ (Троїцьке відділення) податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний 2012 рік.

14.02.2013 року було проведено камеральну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань надання податкової звітності, за результатами якої складено акт про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.02.2013 року №91/17-НОМЕР_1 (а.с.19-20).

Відповідно до висновків акту данні камеральної перевірки свідчать про ненадання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 податкової декларації про майновий стан і доходи за результатами звітного року в порядку та у строки, визначені п. 177.5, п. 177.11 ст. 177, п.п. 49.18. 5, п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.

Вказаний акт перевірки було отримано відповідачем 20.02.2013 року, про що свідчить його особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.18).

27.02.2013 року на підставі акту про результати камеральної перевірки податкової звітності від 14.02.2013 року №91/17-НОМЕР_1 відповідачем було сформовано податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0000011231, яким відповідачу донараховано штрафну санкцію в сумі 1020,00 грн. (а.с.15). Вказане податкове повідомлення - рішення відповідач отримав 05.03.2013 року, про що свідчить його особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.14).

ФОП ОСОБА_1 скористався правом адміністративного оскарження та оскаржив вищевказане податкове повідомлення - рішення. Рішенням ДПС у Луганській області від 27.03.2013 року №3533/10-400/08 податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0000011231 від 27.02.2013 року - залишено без змін (а.с.10-12).

Даних про оскарження податкового повідомлення - рішення форми «Р» №0000011231 від 27.02.2013 року в судовому порядку сторонами не надано.

Граничний термін сплати штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням - рішенням форми «Р» №0000011231 від 27.02.2013 року є - 14.04.2013 року, разом з тим станом на 18.04.2013 року штрафну санкцію добровільно відповідачем не сплачено.

На теперішній час за відповідачем утворився податковий борг у сумі 1020,00 грн., що також підтверджуються розрахунком податкового боргу (а.с.21).

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Статтею 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

У разі коли судом за результатами розгляду кримінального провадження про кримінальне правопорушення, предметом якого є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, або винесено рішення про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами, відповідний контролюючий орган зобов'язаний визначити податкові зобов'язання платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена судовим рішенням, та прийняти податкове повідомлення-рішення про нарахування платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірах, визначених цим Кодексом.

Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена судовим рішенням, забороняється до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні або винесення ухвали про закриття такого кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.

Абзац другий цього пункту не застосовується, коли податкове повідомлення-рішення надіслане (вручене) до повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Відповідно до п.59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пункт 59.4 ст. 59 ПУ України визначає, податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 ст.95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, що позивачем на адресу відповідача надсилалась податкова вимога від 19 червня 2012 року №57 (а.с.23), яку відповідач отримав 23.06.2012 року особисто, що підтверджує його підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.24). Зазначена вимога, відповідачем у встановленому законодавством порядку, оскаржена не була.

За таких умов, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу з відповідача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб у сумі 1020,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, в дохід місцевого бюджету Троїцької селищної ради, Банк ГУД КСУ в Луганській області, код 37981102, МФО 804013, рахунок 33211801700355, код - 11010500, отримувач УК у Троїцькому районі / С-Щ-ТРОЇЦЬК, податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (код бюджетної класифікації 11010500), у сумі 1020,00 грн. (одна тисяча двадцять гривень 00 копійок), який утворився по строку 14.04.2013 року та рахується станом на 18.04.2013 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 27 травня 2013 року.

Суддя О.П. Островська