Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
04.03.09Справа №2а-7978/08/9 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Лепрікон"
до Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим
про визнання нечинними рішень
за участю представників:
позивача не зявився;
відповідача незявився;
Суть спору: позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі
від 27.10.09 №0012372303 на суму 4420,00 грн.,
від 27.10.08 №0012212303 на суму 2380,00 грн.,
від 30.10.08 №0012232303 на суму 3060,00 грн.,
від 16.10.09 №0011942303 на суму 4080,00 грн.,
від 16.10.08 №0011912303 на суму 3400,00 грн.,
від 05.11.08 №0012432303 на суму 3400,00 грн.,
від 27.10.08 №0012202303 на суму 3740,00 грн.,
від 16.10.08 №0011932303 на суму 3060,00 грн.,
від 27.08.08 №0008452303 на суму 2720,00 грн.,
від 16.10.08 №0011902303 на суму 3360,00 грн.,
від 16.10.08 №0011952303 на суму 7879,00 грн.,
від 23.08.08 №0012132303 на суму 2720,00 грн.,
від 23.10.08 №0012022303 на суму 2380,00 грн.,
від 23.10.08 №0012002303 на суму 3740,00 грн.,
від 23.10.08 №0012032303 на суму 2720,00 грн.,
від 23.10.08 №0012012303 на суму 5440,00 грн.,
від 23.10.08 №0012142303 на суму 3400,00 грн.,
від 27.10.08 №0012262303 на суму 3400,00 грн.
Вимоги мотивовані тим, що працівники відповідача під час проведення перевірок 9 серпня, 29, 30 вересня, 1, 10, 12, 13, 14, 17 жовтня 2008 р. склали акти перевірок, в яких зафіксували нібито встановлені порушення позивачем Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За результатами вказаних перевірок були прийняти рішення про застосування штрафних санкцій за порушення, які позивач не допустив.
19.01.09 позивач надав суду уточнення адміністративного позову, та додатково просить суд визнати ще рішення ДПІ в м.Сімферополь від 16.12.08 №0014572303 на суму 2720,00 грн. протиправним та скасувати.
Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач надав заперечення на позов від 18.02.09, в якому вказав про відсутність підстав для задоволення вимог позивача з причин того, що штрафні санкції до нього застосовані у звязку з порушенням ним Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
04.03.09 від сторін надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю представників.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Працівники Державної податкової інспекції в м.Євпаторії 9 серпня 2008р. провели перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у залі ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпоторія, вул.Революції, 44/7.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000357 (а.с.50), в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим, а також порушення п.29 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
На підставі вказаного акту відповідач 27.08.08 прийняв рішення №0008452303 (а.с.19) про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2720,00 грн.
14 жовтня 2008 представники ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: п.Октябрьське, вул.Леніна, 44б.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000083, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 27.10.2008 прийняв рішення №0012372303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 4420,00 грн.
13 жовтня 2008 представники Красноармійської ОДПІ в Донецької області провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: Донецька область, м.Красноармійськ, вул.Шевченка, 18.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №001525, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 05.11.2008 прийняв рішення №0012332303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.
12 жовтня 2008 представники ДПІ в м.Євпаторії АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Євпаторія, вул.Д.Ульянова, 13.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000028, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 27.10.2008 прийняв рішення №0012262303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.
10 жовтня 2008 представники Джанкойської ОДПІ в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Джанкой, вул.Леніна, 44.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №00007, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 27.10.2008 прийняв рішення №0012212303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2380,00 грн.
10 жовтня 2008 представники Джанкойської ОДПІ в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Джанкой, вул..Калініна, 27.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №00006, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 27.10.2008 прийняв рішення №0012212303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3740,00 грн.
13 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Київська, 144.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004537, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 27.10.2008 прийняв рішення №0012142303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.
13 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Мальченко, 2.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004538, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 23.10.2008 прийняв рішення №0012132303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2720,00 грн.
12 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Козлова, 11/1.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004544, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 23.10.2008 прийняв рішення №0012132303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2380,00 грн.
12 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Залєська, 117, к.6.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004543, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 23.10.2008 прийняв рішення №0012032303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2720,00 грн.
12 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Київська, 4.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004545, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 23.10.2008 прийняв рішення №0012032303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3740,00 грн.
12 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Залєська, 117 к.3.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004547, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 23.10.2008 прийняв рішення №0012032303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 5440,00 грн.
30 вересня 2008 представники Красноармійської ОДПІ в Донецької області провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: Донецька область, м.Красноармійськ, вул.Леніна, б\н, р-н універмагу «Шахтар».
За результатами вказаної перевірки був складений акт №001448, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 16.10.2008 прийняв рішення №0011912303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.
Працівники Державної податкової інспекції в м.Євпаторії 30 вересня 2008 р. провели перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у залі ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, пр.Перемоги, 38.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000014 (а.с.53), в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим роботи.
На підставі вказаного акту відповідач 27.08.08 прийняв рішення №0011932303 (а.с.18) про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3060,00 грн.
30 вересня 2008 представники Красноармійської ОДПІ в Донецької області провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: Донецька область, м.Красноармійськ, магазин «Шахтарський», район будинка 23, торговельний павільйон, 2.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №001449, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 16.10.2008 прийняв рішення №0011942303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 4080,00 грн.
Працівники Державної податкової інспекції в м.Євпаторії 29 вересня 2008 р. провели перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у залі ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, вул.Революції, 44/7.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000012 (а.с.48), в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим, а також порушення п.29 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
На підставі вказаного акту відповідач 16.10.08 прийняв рішення №0011902303 (а.с.16) про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3360,00 грн.
17 жовтня 2008 представники Державної податкової адміністрації в АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Сімферополь, вул.Козлова, 1.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №004533, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 30.10.2008 прийняв рішення №0012232303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 3060,00 грн.
1 жовтня 2008 представники Покровською міжрайонною ДПІ в Дніпропетровської області провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: Дніпропетровська область, смт.Покровське, вул.Падалкі, 116.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №0015, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 16.10.08 прийняв рішення №0011952303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 7879,00 грн.
25 листопада 2008 представники ДПІ в м.Алушта АР Крим провели перевірку господарської одиниці позивача залу гральних автоматів за адресою: м.Алушта, вул.Хромих, 21.
За результатами вказаної перевірки був складений акт №000068, в якому зроблений висновок про порушення позивачем положень ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що виразилось у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (автоматів при продажі послуг), яки були незареєстровані, неопломбовані, непереведені у фіскальний режим.
На підставі вказаного акту відповідач 16.12.2008 прийняв рішення №0014572303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, згідно з яким за порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з п.2 ст. 17 зазначеного Закону до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 2720,00 грн.
Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта., встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені у Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У ст. 2 вказаного закону, що фіскальні функції це здатність реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній памяті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операції, реєстратор розрахункових операцій пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.
Згідно з п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через реєстратори розрахункових операції з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункової операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлена у ст.17, у п. 2 якої вказано, що за порушення його вимог до субєктів підприємницької діяльності за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються штрафні санкції у двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян у разі застосування при здійснені розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Як зазначено вище, на підставі направлення від 08.08.08 №1011, 1012, ДПІ в м.Євпаторія була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, вул.Революції, 44/7, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 8 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача у м.Євпаторія, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополь 20.06.06, згідно реєстраційного посвідчення №0109008390 (а.с.100). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 13.10.08 №282 ДПІ в Красногвардійському районі АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у п.Октябрьське, вул.Леніна, 44б, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 13 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Самсунг ER 350 STV07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 27.09.2007, згідно реєстраційного посвідчення №0109009829, взятий на облік ДПІ в Красногвардійському районі (а.с.92). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 13.10.08 №003082, 003083 Красноармійської ОДПІ в Донецької області була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у Донецької області м.Красноармійськ, вул.Шевченка, 18, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 10 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Самсунг ER 350 STV07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 30.05.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109006939, взятий на облік Красноармійською ОДПІ (а.с.103). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 09.10.08 №1912 ДПІ в м.Євпаторія була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, вул.Д.Ульянова, 13, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 10 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій ER 350 F-VА.01.І, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 03.06.2006, згідно реєстраційного посвідчення №0109008394, взятий на облік ДПІ в м.Євпаторія (а.с.93). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 06.10.08 №962/23-3, 965/23-3 Джанкойською ОДПІ в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Джанкой, вул.Леніна, 44, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 7 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung DATECS НР-500І, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 11.04.2007, згідно реєстраційного посвідчення №0109009227, взятий на облік Джанкойською ОДПІ (а.с.105). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 06.10.08 №961/23-3, 964/23-3 Джанкойською ОДПІ в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Джанкой, вул.Калініна, 27, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 11 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350 FVA01, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 25.01.07, згідно реєстраційного посвідчення №0109008941, взятий на облік Джанкойською ОДПІ (а.с.102). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6593, 6594 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Київська, 144, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 10 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung Датекс НР-500І 01.10., який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 18.10.06, згідно реєстраційного посвідчення №0109008713 (а.с.94). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6596, 6595 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Мальченко, 2, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 10 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung Датекс НР-500І 01.10., який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 18.10.06, згідно реєстраційного посвідчення №0109009102 (а.с.99). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6592, 6591 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Козлова, 11/1, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 7 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV 07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 30.05.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109006894 (а.с.97). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6586, 6585 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Залєська, 117, к.6, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 8 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV 07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 06.12.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109007562 (а.с.95). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6589, 6590 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Київська, 4, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 11 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV 07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 06.12.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109009101 (а.с.98). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №6588, 6587 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Залєська, 117, к.3, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 8 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV 07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 02.10.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109007425 (а.с.96). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 29.09.08 №003007, 003006 Красноармійською ОДПІ Донецької області була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Красноармійськ, вул.Леніна, б/н, район універмагу «Шахтар», представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 10 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Датекс МР-5000, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 28.11.2005, згідно реєстраційного посвідчення №0109007548, взятий на облік Красноармійською ОДПІ (а.с.104). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Як зазначено вище, на підставі направлення від 15.09.08 №1875, ДПІ в м.Євпаторія була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, пр.Перемоги, 38, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 9 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача у м.Євпаторія, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV.07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополь 15.11.07, згідно реєстраційного посвідчення №0109009935, взятий на облік ДПІ в М.Євпаторія (а.с.101). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 29.09.08 №003006, 003007 Красноармійської ОДПІ в Донецької області була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у Донецької області м.Красноармійськ, магазин «Шахтарський», район будинку 23, торговельний павільйон, 2, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 12 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Датекс МР-5000, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 28.11.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109007548, взятий на облік Красноармійською ОДПІ (а.с.104). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Як зазначено вище, на підставі направлення від 15.09.08 №1876, ДПІ в м.Євпаторія була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу ігрових автоматів позивача, який розташований у м.Євпаторія, вул.Революції, 44/7, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 9 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача у м.Євпаторія, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Samsung ER-350F STV07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополь 20.06.06, згідно реєстраційного посвідчення №0109008390, взятий на облік ДПІ в м.Євпаторія (а.с.100). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 10.10.08 №7016, 7015 ДПА в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Сімферополь, вул.Козлова, 1, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 9 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій ER-350F STV 07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 20.12.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109007627 (а.с.106). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 01.10.08 №84/23, 85/23 Покровської міжрайонної ДПІ в Дніпропетровської області була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у Дніпропетровської області смт.Покровське, вул.Падалкі, 116, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 20 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій Самсунг ER 350F STV07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 16.05.05, згідно реєстраційного посвідчення №0109009340, взятий на облік Покровської МДПІ (а.с.91). За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Також, на підставі направлення від 18.11.08 №1375, 1376 Алуштинською ДПІ в АР Крим була проведена перевірка за дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки залу гральних автоматів позивача, який розташований у м.Алушта, вул.Хромих, 21, представниками відповідача було встановлено, що позивачем використовувались 8 гральних автоматів, яки, на їх думку, є реєстраторами розрахункових операцій, без переведення у фіскальний режим, що є порушенням вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Матеріали справи свідчать про те, що під час проведення перевірки господарської одиниці позивача, представниками податкового органу було встановлено, що позивачем для проведення розрахунків під час прийому ставок використовувався реєстратор розрахункових операцій ER-350 STO.07, який зареєстрований у ДПІ у м.Сімферополя 20.12.06, згідно реєстраційного посвідчення №0102008849, поставлений на облік в ДПІ м.Алушта. За допомогою цього пристрою виконувалось занесення у фіскальну память та довготермінове зберігання в неї розрахункових операцій при прийомі ставок, цій апарат дозволяє здійснювати багаторазове зчитування підсумкову інформацію про обсяг розрахункових операції. Невикористання зазначеного реєстратора працівниками податкового органу при проведені розрахунків у ігровому залі позивача під час проведення перевірки не встановлено. Зазначений факт був підтверджений представником відповідача під час розгляду справи.
Позивачем до матеріалів справи залучені правіла гри в залі гральних автоматів, копії що долучені до ліцензійної справи (а.с.79-90), копії паспортів гральних автоматів ФХ-1, «ВІ-2», що використовуються позивачем.
Вивчивши вказані документи, суд встановив, що все гральне обладнання, яке використовує позивач, має можливість здійснити приймання ставки за допомогою електронного ключа шляхом внесення у поле кредиту розміру ставки у вигляді віртуальних очок. Жодний гральний автомат не має приймача купюр або монет.
Ці обставини також підтверджуються актами перевірок у яких встановлено, що оператор-касир приймає від клієнтів ставки з наданням кредитів за гру та проводить розрахункову операцію через зареєстрований опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО (а.с.57-58. 59-60, 61-62).
За таких обставин суд приходить до висновку, що розміщені в залі ігрові автомати не використовуються для здійснення розрахунків із особами, які роблять ставки, та для зберігання отриманих за надані послуги готівкових коштів, тобто їх не можна віднести до реєстраторів розрахункових операцій в розумінні Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, вони згідно з положеннями зазначеного закону не мають бути обладнанні пристроєм (програмно-технічний комплекс), в якому реалізовані функції щодо забезпечення одноразового занесення та довготермінового зберігання та багаторазове зчитування підсумкової інформації про обсяг розрахункових операції під час проведення ігри.
В силу викладеного, приймаючи до уваги те, що під час розгляду справи знайшов підтвердження факт використання позивачем в ігровому залі реєстратора розрахункових операцій, який був внесений до Державного реєстру розрахункових операцій, а також те, що, застосовуючи до позивача згідно з п. 2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на кожний ігровий автомат, відповідач діяв невмотивовано, без зясування дійсних обставин справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати рішенняДержавної податкової інспекції у м. Сімферополі від 27.10.09 №0012372303 на суму 4420,00 грн.,
від 27.10.08 №0012212303 на суму 2380,00 грн.,
від 30.10.08 №0012232303 на суму 3060,00 грн.,
від 16.10.09 №0011942303 на суму 4080,00 грн.,
від 16.10.08 №0011912303 на суму 3400,00 грн.,
від 05.11.08 №0012432303 на суму 3400,00 грн.,
від 27.10.08 №0012202303 на суму 3740,00 грн.,
від 16.10.08 №0011932303 на суму 3060,00 грн.,
від 27.08.08 №0008452303 на суму 2720,00 грн.,
від 16.10.08 №0011902303 на суму 3360,00 грн.,
від 16.10.08 №0011952303 на суму 7879,00 грн.,
від 23.08.08 №0012132303 на суму 2720,00 грн.,
від 23.10.08 №0012022303 на суму 2380,00 грн.,
від 23.10.08 №0012002303 на суму 3740,00 грн.,
від 23.10.08 №0012032303 на суму 2720,00 грн.,
від 23.10.08 №0012012303 на суму 5440,00 грн.,
від 23.10.08 №0012142303 на суму 3400,00 грн.,
від 27.10.08 №0012262303 на суму 3400,00 грн.,
від 16.12.08 №0014572303 на суму 2720,00 грн.
3. Стягнути на користь ТОВ «Лепрікон» (м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 30/7, код ЄДРПОУ 32836818, банківські реквізити невідомі) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 6 гривень 80 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Цикуренко А.С.