ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 травня 2013 року № 826/3946/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення коштів у розмірі 940,11 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 940,11 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.03.2013 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження у справі № 826/3946/13-а та запропоновано відповідачу у строк до 08.04.2013 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/3946/13-а була двічі 26.03.2013 р. скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, за якою він зареєстрований, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ станом на 01.11.2012 р., а саме: АДРЕСА_1, а також на фактичну адресу відповідача: АДРЕСА_2.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Однак, в обох випадках, судова кореспонденція, яка скеровувалася відповідачу на адресу, що підтверджується даними з ЄДРПОУ, а також на фактичну адресу відповідача, була 04.05.2013 р. та 27.04.2013 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням встановленого терміну зберігання».
Таким чином, ні станом на 08.04.2013 р., ні станом на час розгляду справи по суті 21.05.2013 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач ОСОБА_1 зареєструвалась 13.09.2012 року в Солом'янському районному центрі зайнятості Київського міського центру, зайнятості як така, що шукає роботу, а 20.09.2012 року написала заяву з проханням надати їй статус безробітного, в якій зазначила, що вона не зареєстрована як фізична особа - підприємець.
13.09.2013 р. відповідач написала заяву в якій просила зареєструвати її за місцем перебування в Солом'янському РЦЗ.
Наказом Солом'янського РЦЗ № НТ 120920 від 20.09.2012 р. відповідачу на підставі заяви був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю з 20.09.2012 р., у відповідності зі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» та ст. ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Також, ОСОБА_1 26.09.2012 р. написала заяву з проханням направити її на курси в КП «Київпастранс» за спеціальністю «Водій тролейбуса».
На підставі зазначеної заяви був укладений договір № 02691211090002 від 09.11.2012 р. про направлення ОСОБА_1 на підготовку в Навчально-курсовий комбінат КП «Київпастранс» за спеціальністю «водій тролейбуса» зі строком навчання з 09.11.2012 р. по 14.05.2013 р.
Однак, як підтверджується наявними матеріалам справи, Солом'янським РЦЗ 13.11.2012 р. була отримана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в якій міститься запис за № 2 від 22.03.2012 р. про внесення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, що не пов'язано з її банкрутством.
Згідно ч. 3 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Так, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців відсутній запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1
Відповідно до п. «б» ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», громадяни які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, належать до зайнятого населення.
Статтею 25 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що лише незайняті громадяни мають право на виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Згідно з ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно вищевикладеного, фізичні особи - підприємці є зайнятими особами, а отже не можуть бути визнані безробітними і отримувати допомогу по безробіттю.
Отже, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості гр. ОСОБА_1 приховала свій статус підприємця, чим порушила норми ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Згідно з ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Таким чином, сума виплаченого забезпечення згідно довідки розрахунку № 2174 від 15.03.2013 р. за період з 20.09.2012 р. по 09.11.2012 р. у розмірі 906,67 грн. та вартість навчання за період з 09.11.2012р. по 14.11.2012 р. у розмірі 33,44 грн. підлягає поверненню. Всього підлягає поверненню 940,11 грн.
Також, як підтверджується наявними матеріалами справи, ОСОБА_1 15.11.2012 р. особисто отримала повідомлення № 6173 від 14.11.2012 р. про добровільне повернення 906,67 грн.
Так, Солом'янський РЦЗ направив гр. ОСОБА_1 24.01.2013 р. повідомлення № 569 від 23.01.20123 р., про добровільне повернення коштів у розмірі 33,44 грн. на протязі 15 календарних днів після отримання повідомлення. Повідомлення повернулось не врученим з поміткою «за письмовою заявою відправника, одержувача».
Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією.
Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Згідно п. 2 ст. 12 цього ж закону, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Отже, несплата відповідачем вказаної суми перешкоджає в повному обсязі Київському міському центру зайнятості та його структурному підрозділу - Солом'янському районному центру зайнятості забезпечувати соціальний захист громадян шляхом виплати допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у передбачених законодавством випадках.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень стосовно даного спору суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру зайнятості коштів у розмірі 940,11 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі 940 грн. 11 коп.
Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУДКУ м. Києва, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І.Добрянська