ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16 травня 2013 р. м. Чернівці Справа № 2а-1289/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Спіжавки Г.Г.,
при секретарі судового засідання: Хмілю С.Р.
за участю сторін:
від позивача - Бакулін О.Ю., Якубенко Д.В.
від відповідача - Швець О.І., Пацентій І.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Дністровська ГАЕС" до Сокирянської об"єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області про визнання недійсним податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
До суду із адміністративним позовом звернулося публічне акціонерне товариство "Дністровська ГАЕС" до Сокирянської об"єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області про визнання недійсним податкових повідомлень-рішень.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкові повідомлення-рішення винесені Сокирянською ОДПІ від 27.03.2010 року:
- №0000572300/2; №0000562300/2; та №0000112300/2 є необгрунтованими та підлягають скасуванню, оскільки, при передачі майна з балансу ВАТ «Дністровська ГАЕС» до ВАТ «Укргідроенерго» відповідно до Розпорядження КМУ від 10.12.2008 року № 1595-р фактично відбувлась передача майна від одного балансоутримувача до іншого без переходу права власності на таке майно, в даному випадку відсутній покупець, який сплачує податок,а отже, відсутній платник податку на додану вартість. На підставі цього немає законодавчих підстав для нарахувань податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Також зазначив, що значна сума інвестиційної надбавки, а відповідно і формування податкового кредиту відбувалося за будівельно-монтажні роботи на Дністровській ГАЕС, надані ТОВ «Енергопром» відповідно до генерального підрядного контракту №3 від 15.01.2002 року, стороною якого на теперішній час є ВАТ «Укргідроенерго», новий балансоутримувач державного майна під час введення в експлуатацію об'єктів незавершеного будівництва, придбаних за рахунок надбавки, буде зобов'язаний врахувати величину цієї надбавки та податкового кредиту ВАТ «Дністровська ГАЕС» у вартості об'єктів державної власності. В іншому випадку це призведе до зниження вартості цих об'єктів, а відповідно і завдання збитків державі на суму нарахованого ВАТ «Дністровська ГАЕС» податкового зобов'язання в сумі 22 006 128 грн.
Таким чином, враховуючи ту обставину, що при передачі об'єктів незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС , придбаних за рахунок інвестиційної надбавки, відсутній покупець цих об'єктів, оскільки не відбувався перехід права власності, ВАТ «Дністровська ГАЕС» самостійно не приймало рішення про передачу, а виконувало волю власника, вони не є основними фондами в розумінні ЗУ «Про податок на додану вартість» та ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств», а тому відповідач безпідставно застосував до спірних відносин частину 5 п.п. 7.4.1, п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» і виніс податкові повідомлення - рішення в частині донарахування зобов'язання з податку на додану вартість та штрафних ( фінансових) санкцій.
Зазначив, що протиправними є і дії відповідача - Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області в частині донарахування ВАТ «Дністровська ГАЕС» податкового зобов'язання та штрафних ( фінансових) санкцій з податку на прибуток в сумі 35169 грн. та податку на додану вартість в сумі 83736 грн. по операціях з придбання будівельно-монтажних робіт від ТОВ «УБК «Стелла» та операціях з придбання електромонтажних робіт від ТОВ «БК «Тайлінг». Оскільки, на момент укладення договорів позивача з ТОВ «БК «Тайлінг» та ТОВ «УБК «Стелла», останні були зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, про що свідчать витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, виданих на запит ВАТ «Дністровська ГАЕС» станом на 12.11.2009 року. Дані операції підтверджені всіма відповідними документами.
Позивач стверджує, що ним було отримано грошових коштів у вигляді інвестиційної надбавки до тарифу в сумі 188860 тис.грн. З них сплачено податку на прибуток -37657 тис.грн. та ПДВ - 13098 тис.грн.
Зазначає, що дана операція підпадає під поняття операції з придбання (будівництво, спорудження) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), і мала на меті подальше використання цих основних фондів у виробництві у межах господарської діяльності платника податку, тому формувався податковий кредит.
Відповідач в запереченнях зазначив, що в порушення частини 5 підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та частини 6 пункту 5.6 розділу 5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, ВАТ «Дністровська ГАЕС» занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість по декларації з ПДВ за лютий 2009 року на загальну суму 22006128 грн. внаслідок не відображення в декларації з метою оподаткування продажу за звичайною ціною, але не нижче ціни їх придбання незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС, основних засобів та запасів ТМЦ по яких в попередніх податкових періодах виник податковий кредит з ПДВ, але в лютому 2009 року вони були використані в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно із статтею 3 Закону України «Про податок на додану вартість» .
Також, відповідач вказує на те, що в операціях ВАТ „Дністровська ГАЕС" з ТОВ „УБК „Стелла" та ТОВ „БК „Тайлінг" відсутні обов'язкові реквізити, видаткові та податкові накладні оформлені неналежним чином, не підтверджуються стосовно врахування реального часу здійснення операцій, наявності трудових ресурсів, майна, яке економічно необхідне для здійснення діяльності, відсутня логічна ув'язка стосовно того, що операції по взаємовідносинах із вищезазначеними підприємствами мали реальний товарний характер.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач ПАТ «Дністровська ГАЕС» (ВАТ «Дністровська ГАЕС») оскаржив в судовому порядку податкові повідомлення-рішення Сокирянської ОДПІ від 27.03.2010 року:
- №0000572300/2 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 22089864 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 11044782 грн.;
- №0000562300/2 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 35169 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 12140,8 грн.;
- №0000112300/2 про застосування штрафних санкцій в сумі 11038721 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення були прийняті згідно висновків планової виїзної перевірки ВАТ «Дністровська ГАЕС» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 р. по 30.06.2009 р., проведеної Сокирянською ОДПІ, за результатами якої було складено акт від 13.11.2009 р. №575/23-013/30149623 (далі - акт) та адміністративного оскарження.
Так, в підпункті 3.2.1 пункту 3.2 акта вказано, що перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 01.01.2008 р. по 30.06.2009 р. встановлено його заниження всього в сумі 22006128 грн., в тому числі за лютий 2008 року.
В лютому 2009 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.12.2008року № 1595-р «Про передачу державного майна на баланс ВАТ «Укргідроенерго», Наказу Міністерства палива та енергетики України від 21.01.2009 року № 22 та акта приймання-передачі від 27 січня 2009 року (затверджено 02.02.2008р.), ВАТ „Дністровська ГАЕС" безоплатно передало на баланс ВАТ „Укргідроенерго" незавершене будівництво Дністровської ГАЕС, основних засобів та запасів ТМЦ за балансовою залишковою вартістю на загальну суму 1089821303 грн. На момент передачі майно було зареєстроване в Єдиному реєстрі об'єктів державної власності в кількості 93 об'єктів залишковою балансовою вартістю станом на 01.01.2009 року - 1089821303 грн. В порушення підпункту 5.3.4 пункту 5.3 розділу 5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, ВАТ «Дністровська ГАЕС» в податковій декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року в рядку 3 колонки А „Операції, що не є об'єктом оподаткування (п. 3.2 ст. З Закону)" не відобразило безоплатну передачу державного майна (незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС, основних засобів та запасів ТМЦ) з балансу підприємства на баланс ВАТ «Укргідроенерго» в сумі 1089821303 грн.
В період будівництва Дністровської ГАЕС до лютого 2009 року ВАТ „Дністровська ГАЕС" в окремих попередніх податкових періодах в податковому обліку формувало податковий кредит по податку на додану вартість по операціях з придбання проектно-вишукувальних, будівельно-монтажних робіт, будівельних матеріалів та обладнання, вартість яких віднесена на збільшення вартості об'єкта незавершеного будівництва ГАЕС, який в лютому 2009 року було передано з балансу ВАТ "Дністровська ГАЕС" на баланс ВАТ "Укргідроенерго". Тобто, їх вартість увійшла до вартості державного майна, створеного за рахунок державних коштів, що виділялась для будівництва Дністровської ГАЕС, яке в лютому 2009 року було передано з балансу ВАТ "Дністровська ГАЕС» на баланс ВАТ «Укргідроенерго».
Протягом 2007 - 2008 років сума нарахованого податкового кредиту в частині витрат, понесених на капітальне будівництво Дністровської ГАЕС, яке в подальшому було передано на баланс ВАТ "Укргідроенерго" становить 22006128 грн. (перелік вказано в додатку 1 до акта перевірки), зокрема:
ТОВ "Енергопром" - на загальну суму 114146893 грн., в тому числі ПДВ -19023981грн.;
ВАТ «Укргідропроект» - на загальну суму 17490430 грн., в тому числі ПДВ -2915071 грн.;
ВАТ «Турбоатом» на загальну суму 300000 грн., в тому числі ПДВ - 50000 грн.;
ТОВ "Мехтрансбуд" на загальну суму 102455 грн., в тому числі ПДВ - 17076 грн.
Отже, в порушення частини 5 підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та частини 6 пункту 5.6 розділу 5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, ВАТ «Дністровська ГАЕС» занижено податкове зобов'язання з податку на додану вартість по декларації з ПДВ за лютий 2009 року на загальну суму 22006128 грн. внаслідок не відображення в декларації з метою оподаткування продажу за звичайною ціною, але не нижче ціни їх придбання незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС, основних засобів та запасів ТМЦ по яких в попередніх податкових періодах виник податковий кредит з ПДВ, але в лютому 2009 року вони були використані в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно із статтею 3 Закону України «Про податок на додану вартість» (безоплатно передано на баланс ВАТ „Укргідроенерго").
Вищезазначені порушення вимог підпункту 7.2.1 пункту 7.2, підпунктів 7.4.1, 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" призвели до заниження податку на додану вартість в сумі 22089864 грн. (грудень 2008 року - 12721 грн., лютий 2009 року - 22006128 грн., березень 2009 року - 55148 грн., травень 2009 року - 13897 грн. та червень 2009 року - 1970 грн.).
Позивач вказує, що всього ним було отримано грошових коштів у вигляді інвестиційної надбавки до тарифу в сумі 188860 тис.грн. З них сплачено податку на прибуток -37657 тис.грн. та ПДВ - 13098 тис.грн.
При цьому Позивач зазначає, що ця операція підпадає під поняття операції з придбання (будівництво, спорудження) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), і мала на меті подальше використання цих основних фондів у виробництві у межах господарської діяльності платника податку, тому формувався податковий кредит.
При цьому ВАТ «Дністровська ГАЕС» виходило з того, що зазначені об'єкти відповідно до мети діяльності товариства після введення їх в експлуатацію будуть використовуватися у виробництві електричної енергії.
Однак, із цього слідує, що витрати, які стали підставою для формування податкового кредиту, були використані на об'єкти, які не були передані до «Укргідроенерго», залишились у віданні Позивача та не задіюються безпосередньо у виробництві електроенергії. Крім того, на будівництво основних фондів, які є предметом дослідження, було використані кошти, отримані у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електроенергію для фінансування будівництва Дністровської ГАЕС.
Так, встановлено, що в матеріалах справи є довідка Рахункової палати України від 25.06.2011 року №04-10/17 зустрічної перевірки щодо виконання постанови КМУ від 10.12.2008 №1595-р стосовно передачі державного майна з балансу ВАТ «Дністровська ГАЕС» на баланс ВАТ «Укргідроенерго» (далі - Довідка РПУ).
Так, зі змісту Довідки РПУ слідує, що згідно наказу Мінпаливенерго від 30.09.08 №488 «Про упорядкування обліку державного майна, що набуте за рахунок державних коштів та перебуває на балансі ВАТ «Дністровська ГАЕС» було затверджено станом на 31.07.2008 року перелік державного майна ВАТ «Дністровська ГАЕС», набутого за рахунок державних коштів, що знаходиться на балансі товариства, загальною кількістю 93 інвентарні об'єкти, залишковою вартістю 1090173,2 тис.грн.
При цьому загальними зборами акціонерів від 22.07.08 було затверджено аудиторський висновок ТОВ «Добсон-аналітик», яким було визначено перелік майна, що був сформований за рахунок державних коштів.
Як вказано в Довідці РПУ (стор.5) предметом передачі з балансу ВАТ «Дністроувська ГАЕС» на баланс ВАТ «Укргідроенерго» по розпорядженню КМУ від 10.12.08 №1595 є майно, безпосередньо створене за рахунок державних коштів, що виділялися на будівництво Дністровської ГАЕС.
Інформація стосовно такого майна була підтверджена довідкою Фонду Держмайна України листом від 15.12.08 №10-15-18231 - до Єдиного реєстру увійшло 93 об'єкти державного майна залишковою вартістю 1089957,9 тис.грн.
Інформація стосовно 4-х об'єктів (житловий будинок №196, житловий будинок 19в, піонертабір та готель) загальною вартістю 9494,9 тис.грн. є спільно-частковою власністю ВАТ «Дністровської ГАЕС та інших акціонерів та не входить до переліку державного майна, що підтверджується відсутністю їх наявності в Єдиному державному реєстрі об'єктів державної власності. Таким чином, вартість будівництва по цих об'єктах є об'єктом оподаткування на загальних підставах.
Крім того, в Довідці РПУ є посилання на поділ майна за групами, зокрема має статус державного:
майно, що було передано до статутного капіталу в якості внеску держави на суму 469910,0 тис.грн. (Фонд державного майна України - 415443,4 тис.грн.);
майно, що було придбано за рахунок коштів, що надходили у вигляді цільової надбавки до діючих тарифів на електроененргію (згідно з постановою КМУ від 30.09.99 №1810) на суму 214491,5 тис.грн.
Вказана постанова КМУ №1810 встановила цільову надбавку до діючих тарифів у розмірі 1 коп./вВтг для забезпечення державної частки у фінансуванні будівництва першої черги Дністровської ГАЕС.
Щодо статусу корпоративного майна, то до нього було віднесено: майно, що було придбано за рахунок коштів, що надходили у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електроенергію для фінансування Дністровської ГАЕС (відповідно до постанов НКРЕ №772 (затвердження тарифу на відпуск електричної енергії на липень-грудень 2007 року - 733,78 коп. за 1 кВт.год. (без ПДВ) на фінансування завершення будівництва першої черги ГАЕС), 1307 (скасовано постанову №772, встановлено тариф на відпуск електричної енергії на жовтень місяць 2007 р. - 394,49 коп. за Ікв.год. (без ПДВ) , 1506 (листопад 2007 р. - 582,63 коп. за ІкВт.год. (без ПДВ), 1663 (грудень 2007 р. - 427,57 коп. за кВт.год.), 1753 (скасовано постанову №1663, встановлено тариф на відпуск електричної енергії 10.71 коп. за 1 кВт.год.) на суму 140971,0 тис.грн.
Згідно акта перевірки, під час перевірки досліджувались податкові накладні:
ТОВ "Енергопром" - на загальну суму 114146893 грн., в тому числі ПДВ -19023981 грн. з 27.06.2007 року по 29.02.2008 р.;
ВАТ «Укргідропроект» - на загальну суму 17490430 грн., в тому числі ПДВ -2915071 грн. з 30.07.2007 р. по 15.01.2008 р.;
ВАТ «Турбоатом» на загальну суму 300000 грн., в тому числі ПДВ - 50000 грн. - накладна від 16.01.2008 р.;
ТОВ "Мехтрансбуд" на загальну суму 102455 грн., в тому числі ПДВ - 17076 грн. з 30.09.2008 р. по 31.12.2008 р.
Отже, на формування податкового кредиту з ПДВ операції, які фінансувались за рахунок діючої надбавки включались тільки в якості забезпечення державного фінансування будівництва Дністровської ГАЕС.
Таким чином, за вказані 93 об'єкти ВАТ «Дністровська ГАЕС» в порушення підпункту 5.3.4 пункту 5.3 розділу 5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, в податковій декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року в рядку 3 колонки А „Операції, що не є об'єктом оподаткування (п. 3.2 ст. З Закону)" не відобразило безоплатну передачу державного майна (незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС, основних засобів та запасів ТМЦ) з балансу підприємства на баланс ВАТ «Укргідроенерго» в сумі 1089821303 грн.
За клопотанням Позивача у адміністративній справі було проведено дві судово-економічні експертизи.
Однак, на вимогу експертів щодо проведення дослідження первинна облікова документація та регістри бухгалтерського обліку основних засобів, капітальних інвестицій (незавершеного будівництва), запасів за об'єктами, переданими згідно акта приймання-передачі від 27.01.2009 р. з балансу ВАТ «Дністровська ГАЕС» на баланс ВАТ «Укргідроенерго» інші аналітичні дані та первинні документи ВАТ Дністровською ГАЕС надані не були, проведення експертами повного та обґрунтованого дослідження щодо віднесення ВАТ «Дністровська ГАЕС» вартості придбання товарів, робіт, послуг, за якими був сформований податковий кредит по ПДВ в сумі 22006128 грн. до витрат з придбання (створення) об'єктів, переданих згідно акта приймання передачі майна від 27.01.2009 року, чи до витрат з придбання (ствоорення) об'єктів, які залишилися на балансі Товариства після передачі державного майна за вказаним Актом, або Були реалізовані чи списані з балансу з відповідним нарахуванням податку на додану вартість, стало неможливим.
Щодо застосування податковим органом санкції в порядку п.п. 17.1.6 Закону №2181 згідно податкового повідомлення-рішення №0000112300/2 про застосування штрафних санкцій в сумі 11038721 грн.:
Згідно вказаної норми, у разі коли платника податків (посадову особу платника податків) засуджено за скоєння злочину щодо ухилення від сплати податків або якщо платник податків декларує переоцінені або недооцінені об'єкти оподаткування, що призводить до заниження податкового зобов'язання у великих розмірах, такий платник податків додатково до штрафів, визначених цим пунктом, за наявності підстав для їх накладення сплачує штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми недоплати, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Підставою для застосування цієї норми стали висновки перевірки, за наслідками якої було прийнято податкові повідомлення-рішення:
від 26.11.2009 року №0000572300/0 про визначення податкового зобов'язання по податку на додану вартість на суму 22089864,0 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 11044782,0 грн.
від 26.11.2009 року №0000562300/0 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 35169,0 грн., та застосування штрафних санкцій в сумі 12140,8 грн.
Після розгляду скарги ВАТ «Дністровська ГАЕС» у порядку адміністративного оскарження та залишення її без задоволення, платнику було надіслано податкові повідомленя-рішення:
від 24.12.2009 року №0000572300/1 про визначення податкового зобов'язання по податку на додану вартість на суму 22089864,0 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 11044782,0 грн.
від 24.12.2009 року №0000562300/1 про визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 35169,0 грн., та застосування штрафних санкцій в сумі 12140,8 грн.
Отже, станом на дату розгляду повторної скарги висновки перевірки були чинними. За таких умов, податковим органом було правомірно застосовано положення п.п. 17.1.6 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181.
Щодо розміру до застосованої штрафної санкції, то згідно абзацу другого п.п. 17.1.6 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 заниженням податкового зобов'язання у великих розмірах вважається сума недоплати, яка встановлюється на рівні, визначеному Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 212 Кримінального кодексу України.
Так, під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в п'ять тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Зважаючи на те, що за наслідками перевірки було визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 22089864,0 грн. основного платежу, вказана сума підпадає під визначення «великий розмір коштів», щодо яких застосовується норма п.п. 17.1.6 п.17.1 ст. 17 Закону №2181.
В порушення вимог підпункту 7.2.1 пункту 7.2, підпунктів 7.4.1, 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ВАТ „Дністровська ГАЕС" включило до складу податкового кредиту 83736 грн. ПДВ з виконаних будівельних та електромонтажних робіт від контрагентів: ТОВ „УБК „Стелла" в сумі 52454 грн. та ТОВ „БК „Тайлінг" - 31282 грн., в тому числі: грудень 2008 року - 12721 грн., березень 2009 року - 55148 грн., травень 2009 року - 13897 грн., червень 2009 року - 1970 грн.
Також встановлено, що в документах наданих ВАТ „Дністровська ГАЕС", які отримані від посадових осіб ТОВ „УБК „Стелла" та ТОВ „БК „Тайлінг", відсутні обов'язкові реквізити, видаткові та податкові накладні оформлені неналежним чином; відсутня логічна ув'язка стосовно того, що операції по взаємовідносинах із вищезазначеними підприємствами мали реальний товарний характер (громадяни - „посадові особи" щодо статутних документів надали письмові покази щодо непричетності до діяльності та підписів на документах вищевказаних підприємств, у підприємств відсутні власні трудові та матеріальні ресурси для здійснення господарської діяльності).
Операції ВАТ „Дністровська ГАЕС" з ТОВ „УБК „Стелла" та ТОВ „БК „Тайлінг" не підтверджуються стосовно врахування реального часу здійснення операцій, наявності трудових ресурсів, майна, які економічно необхідні для здійснення діяльності, що свідчить про відсутність необхідних умов для результатів відповідної господарської, економічної діяльності, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень і транспортних засобів.
Надані документи не підтверджують цивільно-правові відносини сторін, факти виконання будівельних та електромонтажних робіт вищеназваними суб'єктами господарювання. Відсутність документів, які мають юридичну силу та доказовість первинного документа, не дає можливості визначити фактичних виконавців будівельно-монтажних робіт та поставку матеріалів, та відповідно, підтвердити витрати на придбання субпідрядних робіт та транспортування будівельних матеріалів.
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова складена у повному обсязі 21 травня 2013 року.
Суддя Г.Г. Спіжавка