ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2013 року № 813/2679/13-а
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря - Капустинської Н.М.,
за участю:
представника позивача Ожги Р.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Державного підприємства «Львіввугілля» в особі ВП шахта «Лісова» про стягнення заборгованості .,-
ВСТАНОВИВ:
08 квітня 2013 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Державного підприємства «Львіввугілля» в особі ВП шахта «Лісова» про стягнення заборгованості в розмірі 3376,63 грн.
Представник позивача в судовому засіданні уточнив позовні вимоги та просив стягнути з відповідача заборгованість в сумі 753,92 грн.
Відповідач в судове засідання не з»явився, причини не явки не повідомив, належним чином повідомлений, попередньо надав запереченння проти адміністративного позову, вказав, що 29 березня 2013 року відповідач перерахував грошові кошти в розмірі 2622,71 грн, тому сума несплаченого боргу становить 753,92 коп, та просить задоволити позов та стягнути 753,92 грн.
Заслухавши думку представника позивача, дослідивши зібрані по справі докази, на яких ґрунтується позов, з»ясувавши всебічно і повно дійсні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідач - Відокремлений підрозділ Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля» перебуває у Єдиному державному реєстрі підприємстві та організацій України, що підтверджується довідкою з реєстру № 1298 від 12.03.2003 року.
Згідно заяви від 25.12.2001 року Відокремлений підрозділ Шахта «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля» зареєстрований, як страхувальник у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Директором Червоноградської міської виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування, керуючись ст. 30 №2240, на підставі Акту «Про результати перевірки по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» від 23.11.2012 р. №158, винесено рішення від 12.12.2012р. №49 «Про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності» , відповідно до якого у відповідача не прийнято до зарахування витрати в сумі 3660,03 грн., штраф за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 1830,02 грн.,штраф за несвоєчасне повернення страхових коштів до Фонду в сумі 453,93 грн та пеня в сумі 338,76 грн, всього на загальну суму 6282,74 грн. Вказане рішення відповідач отримав 12.12.2012 року.
11.01.2013 року Червоноградською міською виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято рішення № 1/49 «Про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким застосовано до відповідача фінансові санкції, а саме штраф в сумі 628,27 грн., пеню в сумі 125,65 грн. Вказане рішення відповідач отримав 11.01.2013 року.
28.02.2013 р. відповідачем перераховано 3660,03 грн, та 29.03.2013 року відповідачем перераховано у сумі 2622,71 грн., тому сума несплачено боргу залишається 753,92 грн.
Згідно ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим же Законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням, проводить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг,види яких передбачені ст.34 цього Закону, та забезпечує їх надання,
Відповідно до ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» страхувальник зобов»язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг, вести облік коштів загальнообов»язкового державного соціального страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, допускати посадових осіб органів Фонду, органу державного нагляду, інших контролюючих органів до перевірок правильності використання страхових коштів.
Згідно з ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» страховик має право проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, порушувати відповідно до законодавства питання про притягнення посадових осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері загальнообов»язкового державного соціального страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Згідно до ч.1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Відповідач частко сплатив суму заборгованості, а тому заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 753,92 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, така є узгодженою, самостійно відповідачем не сплачена, а відтак підлягає стягненню.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення, підлягають задоволенню повністю.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог статті 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відокремленого підрозділу Шахти «Лісова» Державного підприємства «Львіввугілля» (ЄДРПОУ 26359891, с. Сілець, Сокальський район, Львівська область) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення (ЄДРПОУ 25249982, пр. Шевченка, 7, Львів) заборгованість в сумі 753,92 грн
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 21 травня 2013 року.
Суддя Гулкевич І.З.