Постанова № 31276753, 29.04.2013, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2013
Номер справи
814/1097/13-а
Номер документу
31276753
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2013 року Справа № 814/1097/13-а

м. Миколаїв

10:10

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом:

Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001

до відповідача:

Приватного підприємства «Транс-Агро-Плюс», вул. Молодіжна, 1, с. Шевченко, Очаківський район, Миколаївська область, 57520

про:

стягнення заборгованості в сумі 6868,86 грн., з яких: 6444,45 грн. адміністративно-господарські санкції за 2011 рік, 424,41 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2011 рік ,

В С Т А Н О В И В:

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі – позивач) звернулось до суду з позовом про стягнення з Приватного підприємства «Транс-Агро-Плюс» (надалі – відповідач або Підприємство) заборгованості в сумі 6868,86 грн., з яких: 6444,45 грн. адміністративно-господарські санкції за 2011 рік, 424,41 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2011 рік.

Підставою для звернення до суду позивач вказав те, що відповідач мав сплатити 6444,45 грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання у 2011 році нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого частиною 1 статті 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (надалі – Закон № 875). Вказану суму відповідач, згідно з частиною 4 статті 20 Закону № 875, мав сплатити в строк до 15 квітня 2012 року. В зв’язку з порушенням термінів сплати позивач, на підставі частини 2 статті 20 Закону № 875, нарахував пеню за період з 18.04.2012 по 12.03.2013 в сумі 424,41 грн.

Відповідач про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (ар. с. 15, 21), проте в судове засідання представника не направив, про причини його неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за відсутності представника не надав, заперечень проти позову не подав. Частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Представник позивача заявив клопотання (ар. с. 16-17) про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Згідно з частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до статті 19 Закону № 875 для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Згідно зі статтею 20 Закону № 875 підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації, громадські організації інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в устаннові, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, що обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

02.04.2012 Підприємство подало Фонду Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік, в якому зазначило таке. Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (осіб) - 9, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) – 0; кількість інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (осіб)– 1; середньорічна заробітна плата штатного працівника – 12889 грн.; сума адміністративно-господарських санкцій – 6445 грн. (ар. с. 6).

Відповідач суму адміністративно-господарських санкцій не сплатив, що стало підставою для звернення позивача до суду.

Позивач визначив суму пені за період з 18.04.2012 по 12.03.2013 – 424,41 грн. (ар. с. 7).

На думку суду, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

З урахуванням викладеного суд визнає позовні вимоги такими, що належить задовольнити.

Керуючись статтями 11, 71, 128, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Транс-Агро-Плюс», вул. Молодіжна, 1, с. Шевченко, Очаківський район, Миколаївська область, 57520 (банківські реквізити: р/р 2600710390001, Акціонерний банк «Металург», МФО - 313582, ідентифікаційний код 34337070) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, Миколаїв, 54001 (р/р 31218230700006, отримувач: Держбюджет Центрального району 50070000, банк отримувач - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО – 826013, код ЄДРПОУ 37992781) заборгованість в сумі 6868,86 грн., з яких: 6444,45 грн. адміністративно-господарські санкції за 2011 рік, 424,41 грн. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2011 рік.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В. Птичкіна