ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"27" листопада 2006 р.
11 год. 30 хв.
м. Одеса
Справа № 11/349-06-9333А
Господарський суд Одеської області у складі:
Судді Власової С.Г.
При секретарі Язикова О.М.
За участю представників сторін:
від прокуратури: Токмілова Л.М. (за посвідченням).
від позивача: Ткаченко О.М. (за довіреністю).
від відповідача: не з’явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Прокурора м. Южного Одеської області в інтересах держави в особі Южненського міського центру зайнятості до „Южненського міського комунального підприємства електромереж” про стягнення 15 937,24 грн., -
ВСТАНОВИВ: 22.09.2006 р. за вх. № 11851 Прокурора м. Южного Одеської області в інтересах держави в особі Южненського міського центру зайнятості (далі –Позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до „Южненського міського комунального підприємства електромереж” про стягнення штрафу у розмірі 15 937,24 грн.
Позивач на позовних вимогах наполягає, 14.08.2006 р. надав уточнення позовних вимог.
Ухвалою суду від 08.11.2006 р. провадження у справі зупинено заклопотанням Прокурора та Позивача на підставі п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України.
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце слухання справи, в судові засідання 18.10.2006 р., 08.11.2006 р. та 27.11.2006 р. не з’явився, представників не направив, відзиву та заперечень на позов не надав.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на нижчевикладене::
Позивач вказує, що за приписами п. 5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніше як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в 10-денний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціальному захисту вивільнюваних працівників.
Позивач зазначає, що "Южненським міським комунальним підприємством електромереж" 03.05.2006 р. були звільнені за п.1 ст.40 КЗпП України громадяни, Непийвода Єфросінія Мойсеївна, наказ №20-К від 03.05.2006 р. та Ковальова Світлана Володимирівна, наказ №19-К від 03.05.2006 р.
Інформація про заплановане вивільнення вищевказаних працівників (за два місяці до дати Звільнення), а також повідомлення про фактичне вивільнення працівників (у 10-денний строк після звільнення) до Южненського міського центру зайнятості від "Южненського міського комунального підприємства електромереж" не надходила.
Позивач зазначає, що про факт порушення відповідачем вимог п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" дізнався, коли після звільнення громадяни Ковальова С.В. та Непийвода Е.М. звернулися до центру зайнятості з метою пошуку роботи.
Також Позивач зазначив, що "Южненське міське комунальне підприємство електромереж" листом вих. №134 від 20.05.2005 р. звернулсь до Южненського міського центру зайнятості з метою отримання консультації щодо порядку звільнення (працівників за скороченням штату (п.1 ст.40 КЗпП України) на що отримало відповідь центру зайнятості (лист вих.№399\04-05 від 25.05.2005 р. Проте, при звільненні Працівників Відповідач отриману відповідь проігнорував.
17.05.2006 р. Позивачем було проведено перевірку додержання законодавства про зайнятість населення "Южненським міським комунальним підприємством електромереж", про що складено акти №12\і-19 від 17.05.2006 р. та №12\і-10 від 17.05.2006р.
Позивач вказує, що за актом №12\і-10 від 17.05.2006 р., яким на Відповідача за порушення п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" накладено штраф у розмірі 15937,24 грн. штрафні санкції у добровільному порядку не сплачені, у зв’язку з чим прокурор м. Южного був змушений звернутись до суду.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Працівників Відповідача Ковальову С.В. та Непийводу Є.М. було звільнено з підприємства 03.05.2006 р. –наказ № 19-к від 03.05.2006 р. та № 20-к від 03.05.2006 р. відповідно, на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України.
Відповідачем не були виконані приписи п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення”.
Згідно бухгалтерської довідки Відповідача річна заробітна плата Ковальової С.В. склала 7119,79 грн., а Непийводи Е.М –8817,45 грн.
Відповідно до ч. 2 п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” у разі неподання або порушення строків подання підприємствами даних передбачених ч. 1 цієї статті з них стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
З огляду на викладене Позивачем правомірно застосовано до Відповідача штрафні санкції у розмірі 15 937,24 грн.
За приписами ст. 71 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце слухання справи, про що свідчать поштові повідомлення № 171736 (а.с.18), № 1830726 (а.с.38) в судові засідання 18.10.2006 р., 08.11.2006 р. та 27.11.2006 р. не з’явився, представників не направив, відзиву та заперечень на позов не надав.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку що уточнені позовні вимоги Прокурора м. Южного Одеської області в інтересах держави в особі Южненського міського центру зайнятості до „Южненського міського комунального підприємства електромереж” про стягнення штрафу у розмірі 15 937,24 грн. підлягають задоволенню, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
Керуючись ст.ст. 87, 89, 94, п. 6 Перехідних положень, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з „Южненського міського комунального підприємства електромереж” (65481, м. Южне Одеської області, пр-т Григорівського десанта, 24, кв. 37, п/р 26000217021 у ВАТ „МТБ” м. Іллічівськ, МФО 328168, код 23992042) на користь Южненського міського центру зайнятості (65481, Одеська область, м. Южне, вул. Хіміків, 4, кв. 39, п/р 37179305900021 в УДК Одеської області, МФО 828011, код 22491777, отримувач Южненський МЦЗ, код платежу 50040500, 405, ) –15937,27 грн.
Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Власова С.Г.
Постанову складено у повному обсязі 01.12.2006 р.