ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2013 р. Справа № 821/1333/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Херсонській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій,
встановив:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Херсонській області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафної санкції в сумі 6000 грн. В обґрунтування позовних вимог позивачем надано акт перевірки, рішення № 210056-2117-21 від 20.12.12. У зв'язку із тим, що фінсанкція не сплачена в добровільному порядку, позивач просить стягнути вказану суму в повному обсязі.
05.04.2013 ухвалою суду відкрито скорочене провадження в адміністративній справі. Копія ухвали суду надіслана відповідачу рекомендованою поштою, отримана 19.04.2013, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням. До суду заперечення проти адміністративного позову або заяви про визнання позову в строк, передбачений ст. 183-2 КАС України, не поступило.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного.
06.12.2012 посадовими особами регіонального управління САТ ДПС у Херсонській області - головними державними податковими ревізорами-інспекторами Мигирич О.М. та Горовою О.Р. на підставі направлення на перевірку від 30.11.2012 № 162, проведено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1 з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами перевірки було складено акт від 06.12.2012 №136/21/01/НОМЕР_1.
Перевірка проводилась в присутності продавця ОСОБА_4 В ході перевірки було здійснено розрахункову операцію із споживачем, якому було продано одну пляшку горілки "Пшенична" 0,5 л. 40% за ціною 21,00 грн. Чек видано. Перевіркою встановлено здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни, роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії чим порушено ст. 15 та ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". З наданих пояснень продавця ОСОБА_4 не заперечувався факт продажу алкогольного напою горілки "Пшеничної" за ціною 21,00 грн. Відповідно до наданого додатку до акту перевірки в магазині зафіксовано перелік товару, що реалізовується приватним підприємцем. Заперечень щодо встановленого факту відсутності ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями продавцем в поясненнях не зазначено.
За результатами перевірки регіональним управлінням прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 20.12.2012 № 210056-2117-21, яким визначено ФОП ОСОБА_1 суму фінансової санкції у розмірі 5000 грн. за роздрібну торгівлю горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні ціни на горілку, 1700 грн. штрафу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії та 1700 грн. штрафу за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії.
Рішення отримане відповідачем належним чином, загальну суму штрафної санкції у розмірі 8400 грн. ФОП ОСОБА_1 погасив частково, у розмірі 2400 грн., що підтверджується наданим суду звітом по фактичним надходженням коштів. Таким чином, залишок непогашеної суми штрафної санкції склав 6000 грн.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції України та Законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Закон України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон № 481) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - це ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки; ліцензія (спеціальний дозвіл) - це документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Постановою КМУ від 30.10.2008 № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" встановлено, що розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком. Даною постановою визначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.
Стаття 17 вказаного Закону № 481 передбачає застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансової (штрафної) санкції у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень за порушення ст. 18 Закону України № 481 та постанови КМУ № 957.
Згідно ст. 15 Закону України № 481 передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензії. У відповідача було встановлено відсутність необхідних для торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями ліцензій. Ст. 17 вказаного Закону передбачає застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансової (штрафної) санкції в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. за порушення ст. 15 Закону України № 481.
За таких обставин, оскільки в добровільному порядку залишок штрафної санкції у розмірі 6 000 грн. ФОП ОСОБА_1 не погашається, рішення про застосування штрафної санкції є законним та обґрунтованим, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. Судові витрати по справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 183-2 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідент. номер НОМЕР_1) до державного бюджету суму штрафної санкції у розмірі 6000 (шість тисяч) грн. на р/р 31117106700283, код платежу 21081100, код банку 38045231, УДКСУ у Херонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 8.1.4