ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
25 квітня 2013 року Справа № 823/812/13-а
15 год. 40 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Орленко В.І.,
при секретарі - Яремич В.І.,
за участю представника позивача Державної фінансової інспекції в Черкаській області Постоленко І.В. - за довіреністю від 11.01.2013 р. № 23-25/31-251,
представника позивача Державної фінансової інспекції в Черкаській області Курінного В.В. - за довіреністю від 04.04.2013 р. № 23-25/22-2616,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Черкаській області до Служби автомобільних доріг у Черкаській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватне підприємство «Канів-Граніт», товариство з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл» про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Державна фінансова інспекція в Черкаській області, в якому просить:
- стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету кошти в розмірі 7192 грн. 61 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних державним підприємством «Черкаський облавтодор»;
- стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету кошти в розмірі 39479 грн. 57 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних приватним підприємством «Канів-Граніт»;
- стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області на користь державного бюджету кошти в розмірі 80762 грн. 97 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних товариством з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл».
05.04.2013 р. на адресу Черкаського окружного адміністративного суду надійшла заява Державної фінансової інспекції в Черкаській області про уточнення позовних вимог, згідно з якою позивач просить стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до Державного бюджету України кошти у розмірі 123622 грн. 57 коп., в тому числі 3380 грн. 03 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних державним підприємством «Черкаський облавтодор»; 39479 грн. 57 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних приватним підприємством «Канів-Граніт»; 80762 грн. 97 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних товариством з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл».
Ухвалою суду від 08.04.2013 р. залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватне підприємство «Канів-Граніт», товариство з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл».
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, обґрунтовуючи їх тим, що з 31.07.2012 до 23.10.2012 посадовими особами Державної фінансової інспекції в Черкаській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Черкаській області за період з 01.04.2010 по 31.07.2012, за результатами якої складено акт №06-20/40 від 30.10.2012 р. В акті ревізії встановлено завищення витрат на утримання служби замовника на загальну суму 144826 грн. 02 коп., чим порушено вимоги п.2.8.13 ДБН Д.1.1-1-2000.
За наслідками проведеної ревізії відповідачеві була направлена вимога та пропозиції про усунення порушень від 05.12.2012р. №23-06/44-10367, пунктом 3 якої відповідача зобов'язано перерахувати до Державного бюджету України кошти в сумі 136774 грн. 08 коп., надміру отримані на утримання служби замовника по об'єктах будівництва за кошти державного бюджету, у термін до 06.01.2013 р. Відповідач у встановлений строк порушення не усунув, а тому позивач просить стягнути кошти в судовому порядку.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив. Під час судового розгляду справи представник відповідача пояснив, що визнає позовні вимоги в частині стягнення зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету коштів в розмірі 3380 грн. 03 коп., зайво отриманих на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних державним підприємством «Черкаський облавтодор». Разом з тим, відповідач заперечує проти стягнення зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету коштів в розмірі 39479 грн. 57 коп. та 80762 грн. 97 коп., зайво отриманих на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних відповідно приватним підприємством «Канів-Граніт» та товариством з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл».
Вказані суми фінансових порушень Державна фінансова інспекція в Черкаській області встановила на підставі Висновків експертного будівельно-технічного дослідження № 25/буд та № 45/буд від 10.08.2012 р. Завищення обсягів та вартості виконаних робіт згідно Висновку №25/буд становить 2086509 грн. 36 коп.
20.11.2012 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено досудове розслідування №22012250000000001, по підозрі ОСОБА_3 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 і ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
На даний час, за наслідками досудового розслідування відповідно до інформації, наданої УСБУ в Черкаській області (лист від 18.03.2013 р. № 73/6-001/1803), сума майнової шкоди, завданої приватним підприємством «Канів-Граніт» Службі автомобільних доріг у Черкаській області становить вже 320976 грн., а не 2086509 грн. 36 коп.
Також управлінням Служби безпеки України в Черкаській області порушено кримінальну справу відносно службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл» за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України по факту підробки акту приймання виконаних робіт за грудень 2011 року, у який внесено завищені дані щодо кількості асфальтобетону, використаного для вирівнюючого і поверхневого шарів, робіт з його виготовлення, перевезення і улаштування, а також розцінок роботи працівників, машин і механізмів, внаслідок чого зайво сплачено 4328895 грн.
Відповідач вважає, що для стягнення із Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету коштів у сумі 120242 грн. 54 коп., зайво отриманих на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт необхідно в судовому порядку встановити факт завищення вартості робіт.
Представники третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватного підприємства «Канів-Граніт», товариства з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл» у судове засідання не з'явилися, заяви про розгляд справи за їх відсутності не надали.
Заслухавши пояснення та доводи представників позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-XII (далі по тексту - Закон № 2939-XII) визначає правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні.
Відповідно до ст. 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону № 2939-XII інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Судом встановлена, що відповідно до п. 2.10 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Черкаській області на IІІ квартал 2012 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 30.07.2012р. №366-368, від 22.10.2012р. №556, з 31.07.2012 до 23.10.2012 (ревізія зупинена з 13.08.2012 по 24.09.2012) посадовими особами Держфінінспекції в Черкаській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Черкаській області (далі по тексту - Служба) за період з 01.04.2010 до 31.07.2012. За результатами ревізії складено акт № 06-20/40 від 30.10.2012 р.
Ревізією правильності визначення вартості будівництва та визначення фактичних обсягів виконаних робіт проведено вибірково по об'єктах та за періоди, які зазначені в довідках зустрічних звірок.
Зустрічною звіркою, проведеною у дочірньому підприємстві «Черкаський облавтодор» встановлено, що ДП «Черкаській облавтодор» за обревізований період виконав робіт по договорам із Службю автомобільних доріг на загальну суму 305695242 грн. 00 коп., які Службою оплачені в сумі 311245311 грн. 00 коп. Станом на 31.07.2012 р. кредиторська заборгованість Служби перед ДП «Черкаський облавтодор» становить 10449981 грн. 00 коп.
В ході зустрічної звірки в ДП «Черкаський облавтодор» проведено вибіркові контрольні обміри фактично виконаних робіт на 17 ділянках автодоріг Черкаської області, за результатами яких встановлено завищення обсягів виконаних робіт на суму 900 грн. з ПДВ.
Так, за результатами контрольного обміру по об'єкту «Експлуатаційне утримання автодороги Канів-Чигирин-Кременчук км 80+100-87+933, 99+000-102+000» (Філія «Черкаська ДЕД») встановлено невідповідність фактичного обсягу виконаних робіт з влаштування горизонтальної дорожньої розмітки 1.1 маркувальною машиною Line Laser ІІІ 5900 в обсязі 144 м та робіт з влаштування горизонтальної дорожньої розмітки 1.6 маркувальною машиною Line Laser ІІІ 5900 в обсязі 18 м тому, що вказаний в актах № КБ-2в, що призвело до завищення вартості робіт на суму 900 грн. 00 коп. з ПДВ.
Крім того, зустрічною звіркою у ДП «Черкаський облавтодор» встановлено не підтвердження використання машин та механізмів, зазначених в актах №КБ-2в, невідповідність кількості та вартості матеріалів, включених в акти №КБ-2в, тим, що списані по бухгалтерському обліку підприємства, не підтвердження годин зимового чергування, витрат на перевезення працівників, виплат за роз'їзний характер робіт, витрат на зведення та розбирання тимчасових будівель і споруд, подвійне застосування розцінок, зокрема:
- включения до актів №КБ-2в вартості роботи машин і механізмів, використання яких не підтверджено бухгалтерським обліком і первинними документами, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 132023 грн. 43 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в кількості і вартості матеріальних цінностей, що не підтверджено бухгалтерським обліком і первинними документами призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1164 грн. 16 коп.;
- включения до актів №КБ-2в асфальтобетонної суміші за вартістю, що перевищує вартість приготування вказаної суміші на заводах філій, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 15723 грн. 83 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в витрат на зимове чергування, години якого не підтверджено бухгалтерським обліком і первинними документами, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 104014 грн. 93 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в робіт, виконання яких вже передбачено іншими нормами, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 17214 грн. 12 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в виплат за роз'їзний характер робіт та відрядження, нарахування та виплату яких не підтверджено бухгалтерським обліком і первинними документами призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 28196 грн. 15 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в витрат з перевезення працівників будівельно-монтажних організацій автомобільним транспортом, які не підтверджені даними первинних документів та бухгалтерського обліку, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 18374 грн. 94 коп. з ПДВ;
- включения до актів №КБ-2в витрат на зведення та розбирання тимчасових будівель і споруд в обсягах, що не підтверджені даними бухгалтерського обліку та не передбачені договорами підряду, призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 26876 грн. 00 коп. з ПДВ.
Зустрічною звіркою, проведеною в Філії «Городищенський райавтодор» встановлено застосування до норм підвищуючого коефіцієнту 1,12 «у зв'язку з виконанням робіт у важких і шкідливих умовах праці». При цьому, нормою ШД2-87-1 «Приготування асфальтобетонної суміші на заводах» враховано всі умови виконання робіт, з урахуванням нормальних для вказаного процесу умов праці, а враховуючи те, що заводи є стаціонарними, додаткові фактори, які ускладнюють виробничий процес - відсутні. Таким чином, до актів форми №КБ-2в за грудень 2010р. та січень 2011р. безпідставно включено витрати на приготування асфальтобетонної суміші на суму 3508 грн. 00 грн. з ПДВ. Також звіркою даних подорожніх листів з даними відомостей ресурсів за квітень-жовтень 2010р., січень-березень 2011р. та січень-травень 2012р. встановлено зайве включения робіт з косіння трави на відкосах водовідвідних канав косилкою ЕД-101 на базі трактора МТЗ 50 в кількості 19 км на суму 3355 грн. 00 грн. з ПДВ.
Крім того, зустрічними звірками, проведеними в Філіях Підприємства, встановлені інші, не підтверджені даними бухгалтерського обліку витрати, які включено в акти № КБ-2в на загальну суму 15109 грн. 84 коп. з ПДВ.
Таким чином, внаслідок недотримання при розрахунках за виконані роботи вимог п. 3.2.5, 3.2.7, 3.3.6, пп. 3.3.10.1, 3.3.10.3, 3.3.12 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д.1.1.1.-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000р. №174 (далі - ДБН Д.1.1.1.-2000), п. 2.5, 2.7, п.2.31 ВБН Д.1.1-218-1-2001 «Порядок визначення вартості будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування (державного та місцевого значення)», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України №410 від 29.06.2004р., №631/1 від 19.12.2005р. та №32 від 03.02.2006р. (далі - ВБН Д.1.1-218-1-2001), п.2.5, 2.9, 2.16, 2.31 ВБН В.3.2-218-180-2003 «Правил визначення вартості робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України №374 від 05.08.2003р. (далі - ВБН В.3.2-218-180-2003) загальна вартість робіт виконаних ДП «Черкаський облавтодор» для Служби за період з 01.04.2010 по 31.07.2012 завищена на загальну суму 366460 грн. 40 коп. з ПДВ.
Зазначені порушення призвели до завищення фактичних видатків в 2010 році по КЕКВ 1310 на суму 56937 грн. 47 коп., в 2011 році по КЕКВ 1171 на суму 161786 грн. 78 коп. та КЕКВ 2410 на суму 794 грн. 00 коп., та в 2012 році по КЕКВ 1171 на суму 146942 грн. 19 коп. та заниження дебіторської заборгованості в рядку 160 форми 1 «Баланс» за 2011 та I півріччя 2012 року на відповідні суми, що є порушенням Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств та організацій, затвердженої наказом МФУ від 30.11.1999 р. №291 (далі - Інструкція №291), п.1.2 Порядку складання річних фінансових звітностей за звітний рік установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевого бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.01.2008р. № 3 (далі - Наказ №3) та п.1. ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України» від 16.07.1999р. №996-ХІV (далі - Закон України №996).
В ході ревізії порушення відшкодовані шляхом складання філіями ДП «Черкаський облавтодор» коригуючих актів виконаних для Служби автомобільних доріг у Черкаської області робіт на загальну суму 179698 грн. 00 коп., які враховані в обсягах виконаних ДП «Черкаський облавтодор» робіт за жовтень 2012 року.
Проведеною під час зустрічної звірки в приватному підприємстві «Канів-Граніт» перевіркою даних подорожніх листів та договорів оренди автотранспорту з даними відомостей, ресурсів за вересень-грудень 2011 року не підтверджено виконання робіт поливально-мийною дорожньою машиною.
Внаслідок вищезазначеного встановлено недотримання вимог п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 в частині проведения розрахунків не за фактично виконані обсяги робіт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 1366 грн. 00 коп. з ПДВ.
Крім того, зустрічною звіркою встановлено, що до актів №КБ-2в за жовтень-грудень 2011 року та липень 2012 року по виконанню робіт з поточного ремонту автодороги від Р-10-ст. Таганча на ділянці 11+000-28+000 км. включалась робота котків комбінованої дії НАММ НD масою 9,3 т., 10,6 т., 14,2 т. та 14,33 т. (роботи з ущільнення асфальтобетонного покриття).
При цьому, перевіркою нарядів-завдань, договорів оренди та оборотних відомостей з обліку основних засобів наявність та використання вказаних механізмів не підтверджено.
Проте, нарядами-завданнями за жовтень-грудень 2011 та липень 2012 року підтверджено виконання робіт з ущільнення покриття на вказаній дорозі котками ДУ-49 масою 13 т. за ціною 154,14 грн./маш.-год. без ПДВ.
Так, наприклад, до актів №КБ-2в за жовтень 2011 року включено роботу ДА2-4-19 «Ущільнення асфальтобетонного шару котками гладковальцевими НАММ НD 130 масою 14,2 т. за шість проходів котка по одному сліду» в кількості 15600 м2.
Вказаною роботою передбачено виконання робіт котком НАММ НD 130 масою 14,2 т. в кількості 1,596 маш-год. при 1000 м2 ущільнення за ціною 164,02 грн./маш-год.
Оскільки документально підтверджено, що вказана робота згідно нарядів-завдань за жовтень 2011 року виконувалась котком ДУ-49 масою 13 т. за ціною 154,14 грн./маш.-год., завищення вартості виконаних робіт склало 246 грн. 00 коп. прямих витрат. ((1,596 грн.-маш-год*15,6 тис. м2*164,02 грн.) - (1,596 грн.-маш- год*15,6 тис. м2*154,14 грн.)).
Інші випадки аналогічні.
Вищезазначене свідчить про недотримання вимог п. 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 в частині проведення розрахунків не за фактичною вартістю роботи механізмів, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 9 948 грн. 00 коп. з ПДВ.
Перевіркою правильності визначення загальновиробничих витрат встановлено, що при складанні актів №КБ-2в за вересень 2011 року на суму 293099 грн. 00 коп. по об'єкту «Капітальний ремонт вулиці Вишнева, с. Кононча, Канівського району, Черкаської області, комуналъної власності»; за грудень 2011 на суму 380540 грн. 00 коп. по об'єкту «Поточний ремонт вул. Маяковського м. Канів, Черкаська область», за вересень 2011 року по об'єкту «Капітальний ремонт вул. Тисяченка, с. Таганча, Черкаської області» не застосовано понижуючі коефіцієнти до I та III блоку загальновиробничих витрат, що не відповідає вимогам п.4.2.1.5 ДБН Д.1.1-1-2000, внаслідок чого вартість робіт по вказаних актах №КБ-2в завищена на 2398 грн. 00 коп., 1841 грн. 00 коп. та 4942 грн. 00 коп. з ПДВ відповідно.
Крім того, до актів №КБ-2в включено витрати по перевезенню працівників підприємства в сумі 6439,00 грн. та витрат на роз'їзний характер робіт на суму 1145 грн., які не підтверджено за даними бухгалтерського обліку Підприємства, що не відповідає вимогам п.3.1.16.6 ДБН Д.1.1-1-2000 та призвело до завищення вартості виконаних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт вулиці Вишнева, с.Кононча, Канівського району, Черкаської області, комунальної власності» за вересень 2011 року на суму 730 грн. 80 коп., по об'єкту «Капітальний ремонт вул. Тисяченка, с.Таганча, Черкаської області» на суму 3936 грн. 00 коп., по об'єкту «Поточний ремонт автомобільної дороги від а/д Р-10 ст. Таганча на ділянці км. 11+000 - км 28+000, Канівський район» на суму 4434 грн. з ПДВ.
Зазначені порушення призвели до завищення фактичних видатків в 2011 році по КЕКВ 1171 на суму 21525 грн. та КЕКВ 2410 на суму 8070 грн. 80 коп., та заниження дебіторської заборгованості в рядку 160 форми 1 «Баланс» за 2011 рік на відповідні суми та є порушенням Інструкції №291, п. 1.2 Наказу №3 та п.1 ст. 9 Закону України №996.
Крім того, ревізією встановлено, що до актів виконаних робіт за жовтень, листопад та грудень 2011 року, по об'єкту «Поточний ремонт автомобільної дороги від а/д Р-10 ст. Таганча на ділянці км 11+000 - км 28+000 Канівський р-н» допущено внесения даних щодо завищених обсягів та вартості виконаних робіт, чим порушено п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 в частині проведения розрахунків не за фактично виконані обсяги робіт, п.2.7, п.2.8, п.2.31 ВБН Д.1.1-218-1-2001, що призвело до завищення вартості виконаних робіт по вказаному об'єкту на загальну суму 2086509 грн. 36 коп. з ПДВ.
Зазначені порушення призвели до завищення фактичних видатків за 2011 рік по КЕКВ 1171 на суму 2086509 грн. 36 коп. та заниження дебіторської заборгованості в рядку 160 форми 1 «Баланс» на відповідну суму та є порушенням Інструкції №291, п. 1.2 Наказу №3 та п.1 ст.9 Закону України №996.
Зустрічною звіркою, проведеною в товаристві з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл» встановлено, що до акту виконаних робіт за грудень 2011 року, по об'єкту «Поточний ремонт автомобільної дороги державного значения Р-09 Миронівка-Канів-Софіївка на ділянці км 21 + 700 - км 39+000» допущено внесения даних щодо завищених обсягів та вартості виконаних робіт, чим порушено п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000, п.2.7, п.2.8, п.2.31 ВБН Д.1.1-218-1-2001 в частині проведення розрахунків не за фактично виконані обсяги робіт, що призвело до завищення вартості виконаних робіт по вказаному об'єкту на загальну суму 4328895 грн. 16 коп. з ПДВ.
Зазначене порушення призвело до завищення фактичних видатків за 2011 рік по КЕКВ 1171 на суму 4328895 грн. 16 коп. та заниження дебіторської заборгованості в рядку 160 форми 1 «Баланс» на відповідну суму та є порушенням Інструкції №291, п.1.2 Наказу №3 та п.1 ст. 9 Закону України №996.
Відповідно до визначених в акті ревізії порушень, враховуючи фактичне нарахування коштів на утримання служби замовника допущено завищення витрат на утримання служби замовника на загальну суму 144826 грн. 02 коп., що є порушенням п.2.8.13 ДБН Д. 1.1-1-2000.
Оскільки під час проведення ревізії зазначене порушення не було усунуто, відповідно до п. 7 ст. 10 Закону № 2939-XII та абзацу першого п. 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Україні від 20.04.2006р. №550, відповідачеві направлено вимогу та пропозиції про усунення порушень від 05.12.2012р. №23-06/44-10367. Згідно із пунктом 3 вимоги в порушення вимог п. 2.8.13 ДБН Д.1.1.1.-2000 у зв'язку з виявленими фактами завищення вартості будівельних робіт на суму 7307600 грн. 69 коп., допущено завищення витрат на утримання служби замовника на загальну суму 144826 грн. 02 коп., з яких залишилося не відшкодовано 136774 грн. 08 коп. У зв'язку з цим, Службу зобов'язано перерахувати до Державного бюджету України кошти в сумі 136774 грн. 08 коп., надміру отримані на утримання служби замовника по об'єктах будівництва за кошти державного бюджету, у термін до 06.01.2013 р.
В судовому засіданні встановлено, що пункт 3 вимоги та пропозиції про усунення порушень Державної фінансової інспекції в Черкаській області від 05.12.2012р. №23-06/44-10367 не виконаний в повному обсязі, зокрема, кошти у розмірі 123622 грн. 57 коп. не були перераховані відповідачем в дохід Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 2939-XII законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Згідно із п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону № 2939-XII органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
З огляду на те, що вимога Державної фінансової інспекції в Черкаській області від 05.12.2012р. №23-06/44-10367 відповідачем не оскаржувалась, кошти до Державного бюджету не перераховані, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі п.10 ч.1 статті 10 Закону № 2939-XII стягнути з Служби автомобільних доріг у Черкаській області до Державного бюджету кошти в розмірі 123622 грн. 57 коп., а, отже, знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету кошти в розмірі 3380 (три тисячі триста вісімдесят) грн. 03 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних дочірнім підприємством «Черкаський облавтодор».
Стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області до державного бюджету кошти в розмірі 39479 (тридцять дев'ять тисяч чотириста сімдесят дев'ять ) грн. 57 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних приватним підприємством «Канів-Граніт».
Стягнути зі Служби автомобільних доріг у Черкаській області на користь державного бюджету кошти в розмірі 80762 (вісімдесят тисяч сімсот шістдесят дві) грн. 97 коп., зайво отримані на утримання служби замовника внаслідок завищення вартості робіт, виконаних товариством з обмеженою відповідальністю «ОНУР Конструкціон Інтернешнл».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.І. Орленко
Повний текст постанови виготовлений 29.04.2013 року.