У Х В А Л А
Справа № 817/1689/13-а
14 травня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Шарапа В.М., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
Селянського (фермерського) господарства "Кургани"
до
Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень
В С Т А Н О В И В:
Селянське (фермерське) господарство "Кургани" звернулось до суду із позовною заявою про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби від 19.05.2011 року:
- №0000292342 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на 554955,00 грн.;
- №0000302342 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на добавлену вартість на 8392,00 грн.;
- №0000312342 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по податковій декларації за 5 міс. 2010 року від 29.06.2010 року №6777 на 3000,00 грн.
Проте, позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Засади справляння судового збору, розміри ставок, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі - Закон України "Про судовий збір").
Згідно з ч. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 року №5515-VI місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 року встановлено на рівні 1147,00 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративних позовів, зокрема, якщо адміністративний позов носить майновий характер - 1% розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (пп. 1 п. 3 даної статті); якщо адміністративний позов носить немайновий характер - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (пп. 2 п. 3 даної статті).
За практикою Європейського суду з прав людини (справа "Щокін проти України", рішення від 14.10.2010 року), вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене, адміністративні позови щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків та про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість є майновими, а отже, підлягають обкладенню судовим збором у розмірі, встановленому пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, позивачеві при поданні адміністративного позову належало сплатити судовий збір у розмірі 2294,00 грн. (з розрахунку 1% від розміру майнових вимог, що складає 566347,00 грн.*1% = 5663,47 грн., але не більше 2294,00 грн.).
Позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви усунути шляхом подання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 2294,00грн. за наступними реквізитами: рахунок 31211206784002; отримувач УДКСУ у м.Рівному (м.Рівне) 22030001; банк отримувача ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ отримувача 38012714; код МФО банку отримувача 833017; призначення платежу "Судовий збір за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 03 червня 2013 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Селянського (фермерського) господарства "Кургани" до Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - залишити без руху.
Встановити Селянському (фермерському) господарству "Кургани" строк для усунення недоліків позовної заяви - до 03 червня 2013 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Шарапа В.М.