Постанова № 31138213, 04.04.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2013
Номер справи
2а-3792/12/1070
Номер документу
31138213
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2013 року 2а-3792/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Панченко Н. Д., за участю секретаря судового засідання Корецького І.О.,

представника позивача: Горожанової В.А.,

представника відповідача : Ткачової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Техімпекс" доБроварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової службипровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича компанія «Техімпекс» (далі - ТОВ «НВК «Техімпекс» або позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби (далі - Броварська ОДПІ або відповідач), з урахуванням уточнених позовних вимог, про скасування податкових повідомлень-рішень від 20.04.2012 № 0000331502 та від 25.05.2012 № 0001171502, № 0001181502.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на відсутність порушень ним податкового законодавства, зокрема, пункту 46.1 статті 46, пункту 48.1 статті 48, підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 50 статті 50, пунктів 200.1- 200 .4, абзацу «б» пункту 200.14, статті 200 Податкового кодексу України та на неправомірні дії податкового органу, оскільки, при прийнятті оскаржуваних рішень податковим органом донараховані податкові зобов'язання по податку на додану вартість за періоди, що перевірялися ним раніше і за результатами перевірки яких винесені податкові повідомлення - рішення, що скасовані за рішенням суду. Податкова звітність подавалася відповідачеві своєчасно та у встановленому порядку, що підтверджується матеріалами справи та результатами попередніх перевірок, а уточнюючий розрахунок із зазначенням збільшення суми бюджетного відшкодування, було подано до податкового органу до прийняття останнім рішення про таке збільшення за результатами проведення перевірки. А відтак, податковим органом неправильно застосовано норми закону, а оскаржуванні повідомлення - рішення підлягають скасуванню.

Представник позивача у судовому засіданні 04.04.2013 позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач позов не визнав, заперечення надав суду у письмовій формі та просив суд у задоволені позову відмовити. В обґрунтування заперечень вказав, що оскаржуване рішення прийняте з урахуванням вимог чинного законодавства, оскільки відповідач діяв в межах повноважень, наданих йому законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.

Вказав, що підставами для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень - рішень було подвійне заявлення позивачем до відшкодування суми податку на додану вартість за один і той самий податковий період, а також включення позивачем у податкову звітність суми податку на додану вартість, яка підлягає відшкодуванню і щодо якої податковим органом прийнято рішення про її зменшення.

Представник відповідача у судовому засіданні 04.04.2013 заперечував з мотивів, викладених у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ТОВ «НВК «Техімпекс» є юридичною особою, що зареєстроване 05.06.2003 виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи - 32499006. На податковий облік в органах державної податкової служби взято 07.06.2003 за № 2154 та як платник податку на додану вартість зареєстроване 26.06.2003, про що видано свідоцтво від 26.06.2003 № 13637912.

У період з 16.03.2012 по 12.04.2012 на підставі направлень від 16.03.2012 № 48, № 49, № 50, № 51, повідомлення від 02.03.2012 №7/10/231 та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, посадовими особами Броварської ОДПІ проведено документальну планова виїзну перевірку ТОВ «НВК «Техімпекс», (код за ЄДРПОУ 32499006) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період 01.10.2010 по 31.12.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 31.12.2011.

За результатами перевірки складений акт від 20.04.2012 № 208/222/32499006 (надалі - Акт перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006), який містить висновки про порушення позивачем, зокрема:

- пункту 187.1 статті 187, пунктів 198.1, 198.3, 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту в періоді що перевірявся, на загальну суму 152811,00 грн., у тому числі за березень 2011 року на суму 133333,00 грн., за листопад 2011 року на суму 19478,00 грн.;

- абзацу «а» пункту 200.1, пунктів 200.6, 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню в періоді, що перевірявся, на загальну суму 5478267,00 грн., у тому числі за листопад 2010 року на суму 167358,00 грн., за січень 2011 року на суму 535497,00 грн., за лютий 2011 року на суму 1094792,00 грн., за квітень 2011 року на суму 821718,00 грн., за травень 2011 року на суму 1816484,00 грн., за червень 2011 року на суму 621414,00 грн., за липень 2011 року на суму 183224,00 грн., за жовтень 2011 року на суму 237780,00 грн.;

- підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання до податкового органу декларацій з податку на додану вартість за листопад 2010 року (строк подачі до 20.12.2011), за грудень 2010 року (строк подачі до 20.01.2012), за січень 2011 року (строк подачі до 20.02.2011), за травень 2011 року (строк подачі до 20.06.2011), за липень 2011 року (строк подачі до 20.08.2011).

На підставі Акта перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006 Броварською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В2» від 04.05.2012 № 0000012202 за яким позивачеві збільшено суму бюджетного відшкодування на 5478267,00 грн.

12 квітня 2012 року до Броварської ОДПІ позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 року, згідно якої сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок складає 5017630,00 грн.

У зв'язку із поданим уточнюючим розрахунком, у період з 19.04.2012 по 20.04.2012 посадовою особою Броварської ОДПІ проведено камеральну перевірку ТОВ «НВК «Техімпекс», код за ЄДРПОУ 32499006, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий 2012 року.

За результатами перевірки складений акт від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006 (надалі - Акт перевірки від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006), який містить висновки про порушення позивачем: підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203, пунктів 200.1, 200.3, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України; підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ; пункту 18 розділу ІІІ та пункту 3 розділу ІV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за № 1490/20228, що призвело до завищення заявленої за лютий 2012 року суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 2732821,00 грн.

На підставі Акта перевірки від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006 Броварською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В1» від 20.04.2012 № 0000331502, згідно з яким позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування заявленого до відшкодування на розрахунковий рахунок платника на суму 2732821,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 683205,00 грн.

У період з 24.05.2012 по 25.05.2012 на підставі наказу від 24.05.2012 № 402, посадовою особою Броварської ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «НВК «Техімпекс», код за ЄДРПОУ 32499006, з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за лютий 2012 року.

За результатами перевірки складений акт від 25.05.2012 № 317/1502/32499006 (надалі - Акт перевірки від 25.05.2012 № 317/1502/32499006), який містить висновки про порушення позивачем: пунктів 200.3, 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення сум податку на додану вартість, яка заявлена до відшкодування на розрахунковий рахунок платника податку за лютий 2012 року у розмірі 2284809,00 грн.; пункту 46.1 статті 46, пункту 48.1 статті 48, підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 50.1 статті 50, пункту 203.1 статті 203, пунктів 200.1, 200.3, 200.4, 200.14 «б» статті 200 Податкового кодексу України; Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за № 1490/20228, що призвело до завищення залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (рядок 22 декларації звітного (податкового) періоду) на загальну суму 7244725,00 грн., в тому числі: за червень 2009 року у розмірі 36148,00 грн., за липень 2009 року у розмірі 6500,00 грн., за серпень 2009 року у розмірі 4000,00 грн., за жовтень 2009 року у розмірі 125186,00 грн., за листопад 2009 року у розмірі 544313,00 грн., за грудень 2009 року у розмірі 854112,00 грн., за січень 2010 року у розмірі 1510507,00 грн., за лютий 2010 року у розмірі 1685168,00 грн., за листопад 2010 року у розмірі 167358,00 грн., за січень 2011 року у розмірі 535497,00 грн., за лютий 2011 року у розмірі 175275,00 грн., за квітень 2011 року у розмірі 526088,00 грн., за травень 2011 року у розмірі 1074573,00 грн.

На підставі Акта перевірки від 25.05.2012 № 317/1502/32499006 Броварською ОДПІ прийняті податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 25.05.2012 № 0001171502, згідно з яким позивачеві зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 5468789,00 грн. та форми «В1» від 25.04.2012 № 0001181502, згідно якого позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування, заявленого до відшкодування на розрахунковий рахунок на суму 2284809,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 1142405,00 грн.

Згідно рішення Державної податкової служби у Київській області від 16.07.2012 за № 1668/10/10-206/834, дані податкові повідомлення - рішення залишені без змін, а скарга без задоволення.

Не погоджуючись із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями від 20.04.2012 № 0000331502, від 25.05.2012 № 0001171502 та від 25.04.2012 № 0001181502 позивач скористався своїм правом оскаржити їх у судовому порядку, звернувшись із даним позовом до суду.

У ході судового розгляду справи, судом встановлено, що підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення форми «В4» від 25.05.2012 № 0001171502, згідно з яким позивачеві зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 5468789,00 грн. слугувала та обставина, що позивачем включалося до даних податкової звітності суми податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню, відносно яких податковим органом прийнято рішення про їх зменшення, а саме: за декларацією № 4567 від 20.07.2009 на суму 36148,00 грн., за декларацією № 55008 від 20.08.2009 на суму 6500,00 грн., за декларацією 58388 від 21.09.2009 на суму 4000,00 грн., за декларацією № 77716 від 20.11.2009 на суму 125 186,00 грн., за декларацією № 81178 від 21.12.2009 на суму 544313,00 грн., за декларацією № 90025 від 20.01.2010 на суму 854112,00 грн., за декларацією № 4447 від 22.02.2010 на суму 1510507,00 грн., за декларацією №7397 від 22.03.2010 на суму 1685168,00 грн., за декларацією 9007006220 від 19.04.2011 на суму 167358,00 грн., за декларацією №9002513740 від 20.04.2011 на суму 535 497, 00 грн.

За твердженням відповідача, оскільки на дату подання зазначеної звітності податковим органом прийняті рішення про зменшення задекларованих до бюджетного відшкодування зазначених сум, і такі рішення є предметом оскарження у судовому порядку, відповідач не мав права на їх відображення у податковій звітності, як сум, належних до відшкодування.

Заслухавши пояснення сторін, установивши, що предметом оскарження у справі № 2 а- 3521/11/1070, що розглядалась Київським окружним адміністративним судом, є рішення відповідача про зменшення зазначених сум бюджетного відшкодування, про що сторони не заперечували, суд зазначає наступне.

Відповідно до положень пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення (пункт 58.1. статті 58 Податкового кодексу України).

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (пункт 56.18. статті 56 Податкового кодексу України).

Виходячи із системного аналізу зазначених норм податкового законодавства, суд дійшов висновку, що до набрання законної сили рішення у справі у справі № 2а- 3521/11/1070 у позивача були відсутні підстави для внесення змін до своєї податкової звітності на підставі рішення, яке оскаржувалось, оскільки грошове зобов'язання, визначене відповідачем, було неузгодженим.

Як встановлено судом, відповідно до рішення Київського окружного адміністративного суду по справі № 2 а- 3521/11/1070 від 01.03.2012 визнано протиправними та скасовані податкові повідомлення - рішення за якими позивачеві зменшено розмір сум бюджетного відшкодування, задекларованих ним у деклараціях: №4567 від 20.07.2009 на суму 36148,00 грн., № 55008 від 20.08.2009 на суму 6500,00 грн., № 58388 від 21.09.2009 на суму 4000,00 грн., № 77716 від 20.11.2009 на суму 125 186,00 грн., №81178 від 21.12.2009 на суму 544313,00 грн., № 90025 від 20.01.2010 на суму 854112,00 грн., №4447 від 22.02.2010 на суму 1510507,00 грн., №7397 від 22.03.2010 на суму 1685168,00 грн., які також входили і до сум нарахування податкового повідомлення - рішення, яке оскаржується у даній справі.

При цьому, суд звертає увагу на ту обставину, що рішення Київського окружного адміністративного суду від 01.03.2012, яке було скасоване 06.09.2012 відповідно до постанови Київського апеляційного адміністративного суду, 17.12.2012 залишено в силі відповідно до ухвали Вищого адміністративного суду України.

Тобто, на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, а саме 25.05.2012, грошове зобов'язання, визначене відповідачем, було неузгодженим та у подальшому визнано протиправним та скасованим.

Крім цього, відповідно до положень пункту 86.8 статті 86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до органу державної податкової служби за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечувалось сторонами, акт перевірки від 25.05.2012 № 317/1502/32499006, отриманий позивачем 30.05.2012.

Водночас, податкове повідомлення - рішення № 0001171502, яке прийняте за результатами зазначеного Акта перевірки, винесено податковим органом 25.05.2012 що, відповідно, є порушенням положень статті 86 Податкового кодексу України.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про протиправність податкового повідомлення-рішення форми «В4» від 25.05.2012 № 0001171502 у зв'язку з чим, воно підлягає скасуванню.

Щодо податкового повідомлення-рішення форми «В1» від 20.04.2012 № 0000331502, згідно з яким позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування заявленого до відшкодування на розрахунковий рахунок платника на суму 2732821,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 683205,00 грн. за результатами висновків, викладених в Акті перевірки від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006, суд зазначає наступне.

Як з'ясовано у ході судового розгляду справи, підставою для прийняття оскаржуваного рішення слугувала та обставина, що при проведенні камеральної перевірки позивача встановлено: відсутність оригіналів митних декларацій (примірники декларанта) до податкових декларацій з податку на додану вартість за березень 2011 року (вх. від 20.04.2011 за № 9002524888), за квітень 2011 року (вх. від 19.05.2011 за № 9003531704) та до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 року; неподання позивачем податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2010 року, січень 2011 року та травень 2011 року (а.с.62, 61).

Водночас, із матеріалів справи вбачається, що при проведені перевірки, результати якої оформлені Актом перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006, предметом аналізу були декларації позивача, які прийняті відповідачем та зареєстровані за відповідними номерами у встановленому порядку (а.с.38, стовбці 2-4), у тому числі, декларації за листопад 2010 року, січень 2011 року та травень 2011 року.

Крім цього, згідно змісту рішення Державної податкової служби у Київській області від 16.07.2012 за № 1668/10/10-206/834 вбачається, що під час проведення планової виїзної перевірки ТОВ «НВК «Техімпекс» надано до перевірки вантажно - митні декларації за березень, квітень 2011 року (а.с.78).

Суду також не надано доказів, що при прийнятті уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 року, відповідачем надано відмову у її прийнятті або взяття її до відома.

А відтак, суд дійшов висновку, що інформація, наведена відповідачем в Акті перевірки від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006 не відповідає дійсності, оскільки вона спростовується даними Акта перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006 та матеріалами справи, а тому, податкове повідомлення-рішення форми «В1» від 20.04.2012 № 0000331502 є таким, що не ґрунтується на приписах чинного законодавства.

Щодо податкового повідомлення-рішення форми «В1» від 25.04.2012 № 0001181502, згідно якого позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування заявленого до відшкодування на розрахунковий рахунок у розмірі 2284809,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 1142405,00 грн., суд зазначає наступне.

12 квітня 2012 року до Броварської ОДПІ позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 року, згідно якої сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок складає 5017630,00 грн.

Разом з цим, 04.05.2012 на підставі Акта перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006 Броварською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В2» № 0000012202, за яким позивачеві збільшено суму бюджетного відшкодування на 5478267,00 грн.

Оскільки сума, заявлена позивачем 12.04.2012 до бюджетного відшкодування згідно уточнюючого розрахунку, складається із сум податку на додану вартість право на відшкодування якого виникло у періодах з 01.10.2010 по 31.12.2011, що перевірялися податковим органом (Акт перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006), з урахуванням тієї обставини, що податковим органом 04.05.2012 самостійно вже збільшено суму бюджетного відшкодування за цей період відповідно до податкового повідомлення-рішення форми «В2» від 04.05.2012 №0000012202, Броварська ОДПІ дійшла висновку про неправомірне заявлення позивачем суми бюджетного відшкодування згідно із поданим уточнюючим розрахунком від 12.04.2012.

Враховуючи, що заявлена позивачем в уточнюючому розрахунку сума до бюджетного відшкодування у розмірі 5017630,00 грн. зменшена податковим органом на 2732821,00 грн. у зв'язку з проведенням перевірки, результати якої оформлені Актом від 20.04.2012 №160/15-209/32499006, податковий орган, за результатами Акта перевірки від 25.05.2012 №317/1502/3249900, дійшов висновку про зменшення заявленої суми до бюджетного відшкодування на 2284809,00 грн. з одночасним застосуванням штрафних санкцій.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами у цій частині, суд зазначає наступне.

Пунктом 46.1.статті 46 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку ( пункт 50.1. статті 50 Податкового кодексу України).

Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом (пункт 50.2.статті 50 Податкового кодексу України).

Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 був поданий позивачем 12 квітня 2012 року. Сторонами не заперечувався той факт, що Броварською ОДПІ не відмовлено у прийнятті податкової звітності, проведено камеральну перевірку уточнюючого розрахунку, за результатами якої складений Акт від 20.04.2012 № 160/15-209/32499006 та інформація, наведена в уточнюючому розрахунку внесена до податкової бази даних.

Водночас, податкове повідомлення-рішення форми «В2» № 0000012202, яке прийняте на підставі Акта перевірки від 20.04.2012 № 208/222/32499006, винесене відповідачем 04.05.2012, тобто, після прийняття податковим органом уточнюючого розрахунку та проведення його камеральної перевірки.

З урахуванням тих обставин, що: розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із самостійно виявленими помилками за лютий 2012 року ґрунтується на даних, сформованих позивачем з 01.10.2010 по 31.12.2011, що були предметом перевірки, результати якої оформлені Актом перевірки від 20.04.2012 №208/222/32499006; позивачеві не було відмовлено у прийнятті податкової звітності (уточнюючого розрахунку); інформація про заявлення суми бюджетного відшкодування згідно з уточнюючим розрахунком була відома відповідачеві під час прийняття податкового повідомлення-рішення форми «В2» № 0000012202, за яким і збільшено суму бюджетного відшкодування на 5478267,00 грн.; сума бюджетного відшкодування згідно уточнюючого розрахунку заявлена позивачем раніше, ніж сума бюджетного відшкодування, нарахована податковим органом, суд дійшов висновку про невідповідність податкового повідомлення-рішення форми «В1» від 20.04.2012 № 0000331502 вимогам законодавства.

За змістом положень частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, а саме без проявлення неупередженості; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії, хоч і адресовані суду, але одночасно вони є і вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє певні дії чи утримується від їх вчинення.

Порушення хоча б одного із зазначених вище критеріїв є підставою для визнання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень протиправними.

Адміністративний суд, оцінюючи відповідність чинному законодавству рішення передусім, досліджує його на предмет відповідності принципам Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема принципу законності, що закріплений у статті 19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої та другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На виконання цих вимог, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів належними та допустимими доказами правомірність своїх дій та, відповідно, прийнятих рішень.

Водночас, докази подані позивачем, підтверджують обставини, на які він посилається в обґрунтування позовних вимог та не були спростовані доводами відповідача.

З огляду на зазначене, беручи до уваги докази наявні у матеріалах справи у їх сукупності суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до положень статті 97 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням однієї із сторін визначає грошовий розмір судових витрат, які повинні бути їй компенсовані. Жодних заяв з приводу відшкодування судових витрат позивачем суду не заявлено, у зв'язку з чим, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби від 20.04.2012 № 0000331502 та від 25.05.2012 № 0001171502, № 0001181502.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Панченко Н.Д.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 09 квітня 2013 р.