Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2013 р. Справа №818/1430/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Осіпової О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Литвиненко М.В.,
представника позивача - Кота Ю.Д.,
прокурора - Бондаренко А.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/1430/13-a
за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, який діє в інтересах держави в особі Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. 00 коп. Свої вимоги мотивує тим, що за результатом перевірки транспортного засобу ОСОБА_2 було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складений акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладений штраф в розмірі 1700грн., який не був ним сплачений у встановлений законом строк.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі із зазначених вище підстав.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи (а.с.12), в судове засідання не з'явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Вислухавши пояснення представника позивача та прокурора, перевіривши матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Як вбачається із матеріалів справи, 21.12.2012 року посадовими особами територіального управління Голоавтотрансінспекції у м. Києві під час перевірки транспортного засобу ОСОБА_2 виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України.
З акту перевірки вбачається, що перевіркою встановлено надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів по маршруту Київ-Суми без оформленого договору із замовником транспортних послуг, відсутні документи про оплату транспортних послуг, чим порушено вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", що відображено в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.5).
Відповідно до п.25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається із матеріалів справи, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій від 21.01.2013 року №157100, якою до ОСОБА_2 застосована штрафна санкція в розмірі 1700 грн.00 коп. (а.с.5).
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700 грн. 00 коп. у встановлений законом строк відповідачем сплачена не була.
Враховуючи те, що на момент розгляду справи відповідачем сума штрафної санкції в розмірі 1700 грн. 00 коп. не була сплачена у встановлений строк, відповідачем не подано доказів скасування постанови про застосування штрафних санкцій, вимога про стягнення з відповідача штрафних санкцій визнається судом обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері , який діє в інтересах держави в особі Територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій -задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансову санкцію - штраф в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.) 00 коп. на р/р 31119106700002, УДК у м. Суми, код платежу 21081100, код за ЄДРПОУ 37970593, МФО 837013 ГУДКУ у Сумській області.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.О. Осіпова
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Осіпова
Повний текст постанови складено та підписано 07.05.2013 року.