ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2013 року № 813/2362/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич Ірени Зіновіївни розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Прокурора Галицького району міста Львова в інтересах держави в особі Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харко" про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Скорочене провадження у справі відкрито 29.03.2013 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у позовній заяві, повернулась на адресу суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно вимог ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року, передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. В даному випадку, на думку прокурора, несплата відповідачем фінансових санкцій істотно порушує фінансові інтереси держави, зумовлює неповноту надходження коштів до бюджету. У зв'язку з цим, прокуратура звернулась до суду в інтересах держави в особі інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Держспоживінспекції України.
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області, відповідно до наданих повноважень, здійснює функції державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу і застосовує до порушників законодавства фінансові санкції, передбачені Законом України "Про рекламу".
Відповідно до ст. 16 п. 1 Закону України "Про рекламу" № 270/96-ВР від 03.07.1996 року, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.
Згідно зі ст. 27 вказаного Закону, відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.
Як встановлено ч.6 ст. 27 вказаного Закону, за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи 15.01.2013 року службовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області проведено засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу (протокол №0021 від 15.01.2013р.), яким встановлено, що ТзОВ "Харко" в порушення вимог п.1 ст.16 Закону України "Про рекламу" самовільно розміщено зовнішню рекламу за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича,8 без погодження з органами місцевого самоврядування, про що інспекцію поінформував департамент економічної політики Львівської міської ради поданням №23/Р-9-3270 від 15.11.2012 р.
Крім того, на порушення вимог ч.6 ст.27 Закону України "Про рекламу", ТзОВ "Харко" не подано інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами, та /або вартості розповсюдження реклами.
15.01.2013 року начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Держспоживінспекції України Гринів Ю.О. виніс щодо відповідача рішення № 0021 про накладення штрафу в розмірі 1 700,00 грн. за порушення законодавства про рекламу.
У передбачений законом строк сума штрафу відповідачем не сплачена. Одночасно слід зазначити, що вищезгадана постанова про застосування штрафу не оскаржувалась та не скасована.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харко" (79035, м.Львів, вул. П.Полтави, 34/87) на користь Державного бюджету м. Львова (ЗКПО 38008294, р/р 31110106700002, відкритий в ГУ ДКУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081100) штраф у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Щодо судових витрат, то такі з сторін не стягуються.
Постанова виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня одержання копії постанови апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Гулкевич І.З.