Ухвала суду № 31111313, 23.04.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2013
Номер справи
2а-14415/12/2070
Номер документу
31111313
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2013 р.Справа № 2а-14415/12/2070Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Катунова В.В.

Суддів: Ральченка І.М. , Присяжнюк О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.01.2013р. по справі № 2а-14415/12/2070

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро"

до Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби

про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач- товариство з обмеженою відповідальністю "Омбілік Агро" звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби, в якому просив скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 18.10.2012 року за № 0002931501 та № 0002941501.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з оскаржуваними податковими повідомленнями - рішеннями, оскільки відповідачем невірно застосовано методику розрахунку орендної плати за землю, на підставі чого винесені неправомірні податкові повідомлення рішення, які він просить скасувати.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.01.2013 року адміністративний позов задоволено.

Скасовано податкові повідомлення - рішення Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби від 18.10.2012 року №0002931501 та №0002941501.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" (63050, Харківська область, Валківський район, с. Сидоренкове, вул. 1 Травня, 5, код ЄДРПОУ 34473765) судовий збір у розмірі 107 грн. (сто сім гривень) 30 коп.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

В обґрунтування заявлених вимог, відповідач вказує, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки п.54.3 ст. 54, п. 286.2 ст. 286, п. 288.7 ст. 288, Податкового кодексу України Податкового кодексу України, приписам постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2011р. №1185, на виконання яких позивач мав за обов'язок подати до податкового органу довідку про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням зміненого коефіцієнту нормативної грошової оцінки ріллі станом після 01.01.1995 року. Натомість, ТОВ "Омбілік-агро" проведено відповідний розрахунок за поточними цінами центнера зерна на дату оцінки 01.07.1995 року.

Позивач подав до Харківського апеляційного адміністративного суду письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких вважає вимоги відповідача безпідставними, незаконними та такими, що не підлягають задоволенню. Просить залишити постанову суду першої інстанції без змін, як таку, що прийнята відповідно до норм діючого законодавства.

У відповідності до положень ст. 197 КАС України, зазначена адміністративна справа розглянута в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 28.09.2012 року Нововодолазькою МДПІ Харківської області проведено камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю позивача, а саме податкової декларації позивача № 9006436103 від 18.02.2012 року (з додатком 1 № 90006406443 від 17.02.2012 року) за липень 2012 року.

За результатами перевірки податковим органом складено акт №345/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року, згідно з висновками якого, у податковій декларації (розрахунку) виявлено арифметичну (методологічну) помилку, внаслідок якої платником податку занижено суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за липень 2012 року на суму 1879,37 грн., чим порушено пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України.

Не погодившись з висновками акту перевірки № 345/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року, листом № 258 від 08.10.2012 року позивач звернувся до Нововодолазької МДПІ Харківської області ДПС із запереченнями до акту перевірки.

За результатами розгляду заперечення, листом Нововодолазької МДПІ Харківської області ДПС № 1316/10/15-256 від 15.10.2012 року позивача повідомлено про необґрунтованість викладених заперечень та відсутність підстав для перегляду висновків податкового органу.

На підставі акту перевірки № 345/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0002931501 від 18.10.2012 року, згідно з яким позивачу донараховано суму податкового зобов'язання за платежем - орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 2819,06 грн., у тому числі 1879,37 грн. - за основним платежем, 939,69 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

Листом № 298 від 25.10.2012 року позивач звернувся до ДПС у Харківській області зі скаргою, в якій зазначив про помилковість висновків податкового органу в акті перевірки № 345/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року та просив скасувати прийняте на підставі акту податкове повідомлення-рішення.

Рішенням ДПС у Харківській області № 6292/10/10.2-17 від 21.12.2012 року про результати розгляду скарги платника податків, позивача проінформовано про залишення податкового повідомлення-рішення № 0002931501 від 18.10.2012 року без змін, а скарги - без задоволення.

28 вересня 2012 року Нововодолазькою МДПІ Харківської області ДПС проведено ще одну камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю позивача, а саме: податкової декларації позивача № 9006436103 від 18.02.2012 року (з додатком 1 №9006406443 від 17.02.2012 року) за серпень 2012 року.

За результатами перевірки податковим органом складено акт перевірки №347/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року, згідно з висновками якого у податковій декларації (розрахунку) виявлено арифметичну (методологічну) помилку, внаслідок якої позивачем занижено суму орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за серпень 2012 року на 1879,37 грн., чим порушено п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України.

Не погодившись з висновками контролюючого органу, листом № 259 від 08.10.2012 року позивач звернувся до Нововодолазької МДПІ Харківської області ДПС із запереченнями до акту перевірки № 347/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року, в яких просив переглянути висновки акту, врахувавши доводи, наведені у запереченнях, та прийняти обґрунтоване рішення відповідно до закону.

За результатами розгляду заперечень позивача, листом Нововодолазької МДПІ Харківської області ДПС №1315/10/15-256 від 15.10.2012 року позивача повідомлено про необґрунтованість викладених заперечень та відсутність підстав для перегляду висновків податкового органу.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0002941501 від 18.10.2012 року, згідно з яким платнику податків донараховано суму податкового зобов'язання за платежем - орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 2819,06 грн., у тому числі 1879,37 грн. - за основним платежем, 939,69 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.

Листом № 299 від 25.10.2012 року позивач звернувся до ДПС у Харківській області зі скаргою, в якій зазначив про безпідставність висновків акту перевірки № 347/15-0-21/34473765 від 28.09.2012 року та просив скасувати податкове повідомлення-рішення № 0002941501 від 18.10.2012 року.

Рішенням ДПС у Харківській області № 6292/10/10.2-17 від 21.12.2012 року про результати розгляду скарги платника податків, позивача проінформовано про залишення податкового повідомлення-рішення №0002941501 від 18.10.2012 року без змін, а скарги - без задоволення.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції прийшов до висновку, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, прийнято оскаржувані рішення за відсутності передбачених законом підстав та при невірному застосування норм законодавства.

Колегія суддів вважає, що наведені висновки суду першої інстанції є правильними, оскільки вони ґрунтуються на фактичних обставинах справи та відповідають приписам чинного законодавства, з огляду на наступне.

Згідно постанови КМУ № 1185 від 31.10.2011 року внесені зміни до п.5, п.19-1 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої Постановою КМУ № 213 від 23.03.1995р.

Вказані зміни набули чинності з 01.01.2012р., та відповідно до них для врахування змін у рентному доході, який створюється при виробництві зернових культур, до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 р. (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт 1,756. Показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на 1 липня 1995р., застосовуються із коефіцієнтом, що визначений абзацом другим пункту 5 цієї Методики.

Як вбачається з вищенаведеного, встановлений коефіцієнт застосовується до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995р.

Виходячи з п.289.1., п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України, для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь за станом на 1 січня поточного року за відповідною формулою.

Згідно з визначенням, наведеним у ст.1 Закону України "Про оцінку земель", нормативною грошовою оцінкою земельних ділянок є капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Як доведено до відома платників податків листом ДПС України № 4790/7/15-2217ф від 16.02.2012 року, роз'яснення про застосування Постанови № 1185 надано листом Державного агентства земельних ресурсів України № 1979/22/4-12 від 13.02.2012 року.

Згідно зі згаданим листом Держземагенства № 1979/22/4-12 від 13.02.2012р., який в силу п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та здійснює управління у сфері оцінки земель, у 2012 році при видачі витягів про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (незалежно від місця розташування) для справляння земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай), державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок показники нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року, перераховуються на коефіцієнт індексації та на коефіцієнт 1,756, крім нормативної грошової оцінки ріллі, при розрахунку якої рентний дохід обчислювався з урахуванням ціни центнера зерна на дату оцінки, пізнішу за 1995 рік.

Згідно з визначенням, наведеними у ст.1 Закону України "Про оцінку земель", датою оцінки земельної ділянки визнається дата (число, місяць та рік, на яку проводиться оцінка земельної ділянки та визначається її вартість. Для нормативної грошової оцінки земельної ділянки -дата, вказана в технічній документації.

Виходячи з п.2 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук № 18/15/21/11 від 27.01.2006р., в основу розрахунку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення покладено рентний дохід, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної в І988 році. В умовах інфляції рентний дохід обчислюється у натуральних одиницях (у центнерах зерна), який при визначенні грошової оцінки переводиться у вартісний вираз за поточними цінами на дату оцінки.

Як вбачається зі змісту договорів оренди землі від 28.09.2009 року, укладених між Валківською РДА і ТОВ "Омбілік-Агро", зареєстрованих у Валківському районому відділі реєстрації ХРФ ДП «Центр ДЗК» від 18.11.2009 року, підприємством у користування на умовах оренди набуто земельні ділянки із земель сільськогосподарського призначення державного резервного фонду (рілля), що знаходиться на території Сидоренківської сільської ради за межами населених пунктів.

При цьому згідно з п.4 вказаних договорів нормативна грошова оцінка земельних ділянок визначена станом 01.01.2009 р.

Виходячи зі змісту згаданої Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок запасу та державного резервного фонду для визначення розміру орендної плати ТОВ "Омбілік-Агро"на території Сидоренківської сільської ради (за межами населеного пункту) Валківського району Харківської області", виготовленої ПП "Геомастер"(надалі - Технічна документація), датою оцінки земельних ділянок та встановлення їх вартості є 01.01.2007р., зазначена дата в силу ст.1 Закону України "Про оцінку земель"визнається датою нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

При цьому, виходячи з листів управління Держкомзему у Валківському районі Харківської області № 01-13/11-1615 від 29.05.2012 року та 01-13/11-1607 від 01.06.2012 року, наданих у відповідь на запити ТОВ «Омбілік Агро» про повідомлення дати нормативної грошової оцінки земельних ділянок за кадастровими номерами 6321287000-03-000-0552, 6321287000-02-000-0444, 6321287000-02-000-0445, 6321287000-03-000-0554, 6321287000-03-000-0553, 6321287000-03-000-0556, 6321287000-03-000-0557,6321287000-03-000-0555, 6321287000-03-000-0551, платника податків проінформовано, що згідно з Технічною документацією з нормативної грошової оцінки земельних ділянок запасу та державного резервного фонду на території Сидоренківської сільської ради (за межами населених пунктів) для визначення розміру орендної плати ТОВ «Омбілік-Агро», розробленою ПП «Геомастер», нормативна грошова оцінка вказаних земельних ділянок проведена станом на 01.01.2007 року.

З огляду на викладене, при виготовленні нормативної грошової оцінки дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва (рентний дохід), обчислювався за поточними цінами центнера зерна на дату оцінки 01.01.2007р. та відтворений у вартісному виразі станом на 01.01.2007 р.

Таким чином, враховуючи роз'яснення про застосування Постанови № 1185, наведені у листі Державного агентства земельних ресурсів України № 1979/22/4-12 від 13.02.2012р., нормативна грошова оцінка ріллі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у користуванні платника податків, збільшується на коефіцієнт індексації, передбачений п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України, без застосування коефіцієнту 1,756, оскільки при розрахунку нормативної грошової оцінки ріллі рентний дохід обчислений за поточними цінами центнера зерна на дату оцінки, пізнішу за 1 липня 1995 року, а саме - станом на 01.01.2007 р.

Між тим, згідно з п.14.1.136, п. 14.1.147 ст.14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язків платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою; плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до п.7.1 ст.7 Податкового кодексу України під час встановлення податку обов'язково визначаються такі елементи: 7.1.1. платники податку; 7.1.2. об'єкт оподаткування; 7.1.3. база оподаткування; 7.1.4. ставка податку; 7.1.5. порядок обчислення податку; 7.1.6. податковий період; 7.1.7. строк та порядок сплати податку; 7.1.8. строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.

В силу п.23.1 ст.23 Податкового кодексу України базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об'єкта оподаткування. База оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання.

Виходячи з п.14.1.125 ст.14 Податкового кодексу України, нормативною грошовою оцінкою земельних ділянок для цілей розділу ХІІІ, глави 2 розділу XIV цього Кодексу є капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

З огляду на викладене та враховуючи, що за п.288.3 ст.288 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування визначено земельну ділянку, надану в оренду - відповідно, вартісним виразом об'єкта оподаткування (базою оподаткування та елементом податку) для цілей обчислення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності є нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

При цьому згідно з п.7.4. ст.7 Податкового кодексу України елементи податку, визначені в пункті 7.1 цієї статті, підстави для надання податкових пільг та порядок їх застосування визначаються виключно цим Кодексом.

Згідно з пп.12.1.3 п. 12.1 ст.12 Податкового кодексу України Верховна Рада України встановлює на території України загальнодержавні податки та збори і визначає, зокрема, положення, визначені в пунктах 7.1, 7.2 статті 7 цього Кодексу щодо загальнодержавних податків та зборів.

В силу п.7.3. ст.7 Податкового кодексу України будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

Відповідно п.2.1. ст.2 Податкового кодексу України зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.

Відтак, при обчисленні орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності будь-які підстави для застосування коефіцієнту, передбаченого Постановою КМУ від 31.10.2011 року № 1185, відсутні, оскільки, по-перше, база оподаткування визначається виключно Податковим кодексом України, який у чинній редакції не містить вимог про застосування коефіцієнту 1,756 до показників нормативної грошової оцінки землі; по-друге, Постанова КМУ від 31.10.2011 року № 1185 є підзаконним нормативно-правовим актом та в силу пунктів 2.1 статті 2, 7.3. статті 7 Податкового кодексу України не може встановлювати або змінювати елементи податку шляхом запровадження обов'язку враховувати коефіцієнт до показників нормативної грошової оцінки землі, адже будь-які питання щодо оподаткування регулюються тільки Податковим кодексом України і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, а будь-які зміни до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України до теперішнього часу не вносилися; по-третє, елементи загальнодержавних податків, до переліку яких в силу підпункту 14.1.136, пункту 14.1.147 статті 14 Податкового кодексу України належить й орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, визначаються лише Верховною Радою України, а, отже, база оподаткування (нормативна грошова оцінка земельних ділянок) як елемент податку може встановлюватися виключно вищим законодавчим органом держави, що прямо передбачено підпунктом 12.1.3 пункту 12.1 статті 12 Податкового кодексу України, а не органом виконавчої влади в особі Кабінету Міністрів України.

Одночасно слід також взяти до уваги основоположний принцип податкового законодавства, передбачений п.4.1.9 ст.4 Податкового кодексу України, в силу якого зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки; податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Попри наведене, в силу п.289.3 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Рада міністрів АРК, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу державної податкової служби і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Листом Державного агентства земельних ресурсів України № 355/22/6-12 від 12.01.2012р. "Про індексацію нормативної грошової оцінки земель"поінформовано власників землі та землекористувачів про необхідність індексувати нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2012р. на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1%, який відповідно до п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України розраховано, виходячи з індексу споживчих цін за 2011 рік 104,6% . Як вбачається зі змісту вказаного листа, жодних згадувань про збільшення нормативної грошової оцінки землі на коефіцієнт 1,756 Держземагенством не наведено.

Крім того, слід звернути увагу, що згідно зі ст.21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Нормами п. 288.4, п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України також передбачено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди.

Згідно зі ст.30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

З огляду на викладене та беручи до уваги, що нормативне регулювання за ст.288 Податкового кодексу України у частині визначення розміру орендної плати обмежується лише встановленням граничних (мінімального та максимального) показників річної суми платежу; в силу ст.21 Закону України "Про оренду землі" Податковим кодексом України визначаються також строки внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, проте відповідно до норм чинного законодавства розмір орендної плати встановлюється виключно у договорі оренди землі, а до теперішнього часу будь-які зміни до договорів оренди, укладених 28.09.2009 р. між Валківською РДА і ТОВ "Омбілік -Агро", сторонами не вносились, розмір орендної плати за землю та порядок її справляння у певний спосіб (із застосуванням індексів інфляції) не переглядались - раніше від часу внесення та державної реєстрації змін до договорів оренди у частині визначення орендної плати у новий спосіб (із застосуванням коефіцієнту 1,756) підстави для застосування такого коефіцієнту відсутні.

На користь наведеного твердження свідчить також наступне.

Згідно зі ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Виходячи з Рішення Конституційного Суду України № 1-7/99 від 13.05.1997р., стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Враховуючи, що відносини між орендодавцем та орендарем (у тому числі щодо визначення умов обчислення й справляння орендної плати) виникли у 2009 р., на два роки раніше від набрання чинності Постановою КМУ № 1185 від 31.10.2011р. - розповсюдження дії її норм на вказані відносини є безпідставним і таким, що суперечить основоположному конституційному припису, викладеному у ст.58 Конституції України, а тому за будь-яких обставин не може бути визнане обґрунтованим для застосування податковим органом з огляду на приписи ст.19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; п.21.1.1, п.21.1.4 статті 21 Податкового кодексу України, в силу яких посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України.

Слід також звернути увагу, що в силу п.56.21 ст.56 Податкового кодексу України у разі, коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що порушення податкової дисципліни у діяльності ТОВ "Омбілік - Агро"" відсутні, а висновки податкового органу, викладені в актах перевірки та у рішеннях ДПС у Харківській області є неправомірними, а тому і відсутні підстави для винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 18.10.2012 року №0002931501 та №0002941501, як за основним платежем, так і за штрафними (фінансовими) санкціями.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Посилання відповідача у апеляційній скарзі на той факт, що ТОВ "Омбілік-агро" проведено розрахунок орендної з урахуванням нормативної грошової оцінки земель на 01.01.2007 року за поточними цінами центнера зерна на дату оцінки 01.07.1995 року, що суперечить вимогам чинного законодавства, колегія суддів вважає такими, що не спростовують висновків суду, виходячи з наступного.

З огляду на зазначені обставини справи та вимоги діючого податкового законодавства України, колегія судді підтверджує висновки суду першої інстанції про наявність достатніх підстав та належних доказів на підтвердження правомірності заявлених позовних вимог.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 28.01.2013 року по справі № 2-а-14415/12/2070 прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.

Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.01.2013р. по справі № 2а-14415/12/2070 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя Катунов В.В.Судді Ральченко І.М. Присяжнюк О.В.