Постанова № 31106167, 08.05.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2013
Номер справи
822/1932/13-а
Номер документу
31106167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/1932/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 травня 2013 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіМайстер П.М. при секретарі Нетичай Ю.В. за участі:представника позивача: Смішної І.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Альянс Груп" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанов про накладення штрафів, протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та приписів про усунення порушень вимог законодавства, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельний Альянс Груп" звернулося до суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанов про накладення штрафів, протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та приписів про усунення порушень вимог законодавства.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що 03.04.2013 року позивачем отримано постанови №18, №19 від 29.03.2013 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, в розмірі 45 та 18 мінімальних заробітних плат, що становить 51615,00 грн. та 20646,00 грн. відповідно. Дані постанови були винесені на підставі акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 19.03.2013 року, протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №000127, №000128 від 19.03.2013 року, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.03.2013 року.

Вказані постанови, протоколи та приписи позивач вважає винесеними з порушенням чинного законодавства, а тому просить їх скасувати.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача надав суду заперечення в якому зазначив, що відповідач позов не визнав, вважає прийняті постанови, протоколи та приписи законним та обґрунтованим, просить в задоволенні позову відмовити та справу розглядати без його участі.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, просив розгляд справи проводити без його участі.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів, так як явка відповідача не визнавалася судом обов'язковою.

Суд, заслухавши представника позивача, вивчивши повно і всебічно письмові докази, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що 29.03.2013 року першим заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області було винесено постанову №18 та №19 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності в розмірі 51615,00 грн. та 20646,00 грн. відповідно. Постанови було винесено на підставі акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 19.03.2013 року, протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №000127 від 19.03.2013 року та №000128 від 19.03.2013 року, приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.03.2013 року.

Згідно направлення для проведення позапланової перевірки, копія якого знаходиться в матеріалах справи, перевірка проведена на підставі наказу від 15.03.2013 року №349 та поданого акта готовності об'єкта до експлуатації.

За результатами позапланової перевірки проведеної на будівництві офісів та магазинів непродовольчих товарів по вул. Зарічанській, 5/3 в м. Хмельницькому складено акт б/н від 19.03.2013 року. Як зазначено в акті, що за результатами перевірки встановлено: згідно акту готовності завершеного будівництвом об'єкту до експлуатації загальна площа будівлі становить 6227,5м.кв., при цьому згідно затверджених проектних рішень площа становила 5764,26м.кв. Таким чином має місце збільшення загальної площі будівлі на 463,24м.кв., що відповідно становить 8% від проектних рішень. Окремі акти на закриття прихованих робіт не посвідчені відповідальними представниками та складалися за старою формою, передбаченою ДБН А3-5-96 "Організація будівельного виробництва", що є порушенням П.1.17 АБЗ. 2 ДБН А.3.1.-5-2009 "Організація будівельного виробництва", ст.ст. 7, 10, 11, 23, 26 Закону України "Про архітектурну діяльність", та ст. 5 Закону України " Про основи містобудування".

29.03.2013 року першим заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області було винесено постанову №18. В постановляючій частині якої вказано, що відповідно до п.8 ч.3 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: виконання будівельних робіт з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил або затверджених проектних рішень - у розмірі сорока п'яти мінімальних заробітних плат.

Згідно п.8 ч.3 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: виконання будівельних робіт з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил або затверджених проектних рішень - у розмірі сорока п'яти мінімальних заробітних плат.

29.03.2013 року першим заступником начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області також було винесено постанову №19. В постановляючій частині якої вказано, що відповідно до п.6 ч.3 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" накласти штраф у сумі 18 мінімальних заробітних зарплат 20646,00 грн. Дану постанову було винесено на підставі акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 19.03.2013 року, протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №000128 від 19.03.2013 року, припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.03.2013 року.

Згідно п.6 ч.3 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: ведення виконавчої документації з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат.

Суд не бере до уваги твердження позивача, що відповідач не мав права складати протоколи та накладати штрафи на позивача, оскільки не здійснював перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Альянс Груп".

Відповідно до п.11 Постанови КМ України, від 23.05.2011, № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право: безперешкодного доступу на місце будівництва об'єкта, або місцезнаходження суб'єкта господарювання, який провадить господарську діяльність, пов'язану з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності; складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом; видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; проводити перевірку стану дотримання суб'єктами містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, в тому числі під час застосування будівельної продукції.

Згідно п. 8, 9 зазначеної Постанови КМ України, за результатами перевірки суб'єкта господарювання, який провадить господарську діяльність, пов'язану з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності, складається відповідний акт у двох примірниках. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.

Судом взято до уваги, як доказ допуску до перевірки та підтвердження зафіксованих в акті перевірки від 19.03.2013 року порушення те, що позивач є забудовником і акт підписано без зауважень директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Альянс Груп" Крутилком І.Л. та директором ТОВ "Заріччя - 2008" Ломако В.В.

Позиція позивача, що площа сходових кліток, ліфтових та інших шахт не включається до площі поверху з урахуванням їх площ на рівні даного поверху не відповідає вимогам Наказу Держбуду України, від 24.05.2001, № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна».

Згідно п.6.1 Наказу Держбуду України, від 24.05.2001, № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», підрахунок площі приміщень будинку здійснюється за сумою площ приміщень його поверхів. Площу приміщень будинків визначають за їх розмірами, вимірюваними між опорядженими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги (без урахування плінтусів). Площа сходових кліток, у тому числі площі прорізів сходових кліток на останньому поверсі, ліфтових та інших шахт, включається до площі поверху з урахуванням їх площ на рівні даного поверху.

В судовому засіданні позивачем не доведено та не надано доказів які вказували б на протиправність прийнятого рішення відповідачем.

Оскільки постанови №18, №19 від 29.03.2013 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №000127, №000128 від 19.03.2013 року, та приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.03.2013 року прийняті відповідно до діючого законодавства, підстав для їх скасування немає.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 112, 128, 158-163, 167, 186, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

В позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Альянс Груп" (м. Хмельницький, вул. Чорновола, 23, код ЄДРПОУ - 36397828) до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області про скасування постанов №18, №19 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 29.03.2013 року, протоколів про правопорушення у сфері містобудівної діяльності №000127, №000128 від 19.03.2013 року, та приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 19.03.2013 року відмовити в повному обсязі.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 08 травня 2013 року

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер