копія
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2013 р. Справа № 804/3622/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.
при секретарі с/з Максименко Е.М.
за участю представника позивача Мироненко С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу
за позовом Промислово-виробничого кооперативу «Арбат» в особі Ізмайлова М.В.
до Державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У березні 2013 року ОСОБА_3 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах Промислово-виробничого кооперативу «Арбат» з позовом до Державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації Журавко Тетяни Петрівни в якому просить суд:
визнати дії відповідача щодо залишення документів, поданих позивачем для внесення відомостей в ЄДР про зміну чисельного складу членів ПВК «Арбат», без розгляду - протиправними;
зобов'язати відповідача внести до ЄДР відомості про зміну чисельного складу членів ПВК «Арбат» в кількості п'яти членів.
В обґрунтування позову зазначено, що державним реєстратором Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. протиправно, в порушення ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та Закону України «Про кооперацію» залишено без розгляду подані документи для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про зміну чисельного складу членів Промислово-виробничого кооперативу «Арбат», оскільки позивачем при подачі документів реєстратору дотримано всіх вимог визначених законом.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач надав суду заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову, так як вважає що реєстраційну карту залишив без розгляду у відповідності до приписів Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, судом встановлено,що 01.02.2013р. ОСОБА_3 на адресу державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації направлено цінний лист з описом вкладення та повідомленням про його вручення реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи на п'яти аркушах (форма-3), затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011р. №3178/5 (дата отримання цінного листа 06.02.2013).
В розділі «склад засновників юридичної особи» реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи зазначено «кількість членів кооперативу - п'ять осіб, згідно внутрішнього обліку».
07.02.2013р. державним реєстратором Криворізької районної державної адміністрації Журавко Т.П. повідомлено Промислово-виробничий кооператив «Арбат», 19193786, про залишення документів, що поданні для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи без розгляду , з тих підстав, що документи подані не в повному обсязі. Також до повідомлення додано, реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, опис вкладення, конверт.
Вирішуючи спір по суті, суд враховує наступне.
Порядок державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи визначено статтею 29 Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі Закон), де частиною 1 зазначеної статті передбачено, що для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
Відповідно до вимог ч.11 ст.29 Закону державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо документи подані не у повному обсязі.
Згідно ч.1 ст.19 Закону у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Якщо документи про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишені без розгляду, державний реєстратор видає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження заявнику відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення без розгляду та подані документи (ч.7 ст.19 Закону).
У разі якщо документи, що подавалися для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишилися без розгляду, заявник може повторно звернутися до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення зазначених документів без розгляду(ч.8 с.19 Закону).
Пунктами 1.3, 1.4. наказу Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011р.,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011р. за N 1207/19945 «Про затвердження форм реєстраційних карток» затверджено реєстраційні картки: Форма 3 - реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 направив на адресу відповідача саме реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма-3), а не реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (форма-4), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011р. №3178/5, про що стверджує позивач, посилаючись на підстави та порядок визначених статтею 19 Закону України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Таким чином, суд вважає, що відповідач, отримавши реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма-3) діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначених Законом України «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», у зв'язку з чим у задоволені адміністративного позову має бути відмовлено.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Промислово-виробничого кооперативу «Арабат» в особі ОСОБА_3 до Державного реєстратора Криворізької районної державної адміністрації Журавко Тетяни Петрівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови
Повний текст постанови складено 07 травня 2013 року
Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили 07.05.13 СуддяО.В. Врона О.В.Врона