Ухвала суду № 31054954, 18.04.2013, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
18.04.2013
Номер справи
2а-718/10/2770
Номер документу
31054954
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2013 р. м. Київ К-37043/10

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,суддів: Костенка М.І., Маринчак Н.Є.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні

касаційну скаргу Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації"

на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.05.2010

та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2010

у справі № 2а-718/10/2770 Окружного адміністративного суду м. Севастополя

за позовом Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації"

до Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Севастополя

про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.05.2010, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2010, в задоволенні позову про скасування податкових повідомлень-рішень ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя від 14.07.2009 № 00052601720/0, від 17.09.2009 № 00052601720/1 про визначення Підприємству "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів в сумі 295600,50 грн., в тому числі основний платіж - 197067,00 грн., штрафні (фінансові) санкції 98533,50 грн.; від 11.09.2009 № 00057601720/0, від 21.09.2009 № 00057601720/1, від 30.11.2009 № 00057601720/2 - в сумі 3195,00 грн., в тому числі 1922,00 грн. - основн6ий платіж, штрафні (фінансові) санкції - 1273,00 грн., відмовлено.

Судові рішення вмотивовані висновком суду про те, що транспортні засоби, що обліковуються на балансі позивача, зареєстровані 157 військовою автомобільною інспекцією Російської Федерації, що знаходиться і здійснює свою діяльність, зокрема з реєстрації транспортних засобів військових частин та об'єднань, на території України, а відтак ці транспортні засоби вважаються зареєстрованими в Україні та є об'єктом оподаткування податком з власників транспортних засобів згідно зі статтею 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів".

В касаційні скарзі позивач просить скасувати постановлені у справі судові рішення та прийняти нове рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що на балансі підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації", створеного на власності Міністерства оборони Російської Федерації, станом на 01.04.2008 обліковуються 178 одиниць транспортних засобів. Фактичною підставою для визначення позивачу податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів та із штрафних санкцій згідно з податковими повідомленнями-рішеннями , з приводу правомірності яких виник спір, слугував висновок податкової інспекції, викладений в акті перевірки від 30.06.2009 № 70/23-1/30120798/3342/10, про порушення вказаним підприємством статей 5, 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" внаслідок несплати податку з власників транспортних засобів за 2-4-й квартали 2008 року, 1-й квартал 2009 року.

Статтею 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (Закон втратив чинність з 1 січня 2011 року у зв'язку з набранням чинності Податковим кодексом України) встановлено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до статті 6 цього ж Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податок з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. У порядку, визначеному податковими органами, юридичні особи подають за місцем свого знаходження та за місцем постійного базування транспортних засобів до податкових органів, у строки, визначені законом для річного звітного періоду, на основі бухгалтерського звіту (балансу) розрахунки суми податку за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Статтею 2 Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року, ратифікованою Законом України від 24.03.1999 р. № 547-ХІV, основна база Чорноморського флоту Російської Федерації знаходиться у м. Севастополі. На основній базі Чорноморського флоту Російської Федерації розміщуються його штаб і інші органи управління, а також військові формування, підприємства, організації і установи Чорноморського флоту Російської Федерації. Перелік і параметри об'єктів, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації в м. Севастополі, містяться в Додатку №2. У розділ 23 "Будівельні організації" Додатку № 2 включено Будівельне управління Чорноморського флоту.

Відповідно до статті 12 Угоди між Російською Федерацією з Україною про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, ратифікованою зазначеним Законом України, транспортні засоби Чорноморського флоту повинні мати реєстраційний номер і чіткий знак. При цьому використання номерних знаків України не допускається.

Господарська діяльність підприємств, організацій і установ Чорноморського флоту Російської Федерації не повинна суперечити законодавству України. Підприємства, організації і установи Чорноморського флоту Російської Федерації проводять податкові відрахування відповідно до законодавства України (пункт 2 статті 6, стаття 14 Угоди).

Згідно зі статтею 9 Конституції України діючі міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Як встановлено судом, транспортні засоби позивача зареєстровані 157 Військовою автомобільною інспекцією, що розташована в м. Севастополі. В рамках Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року військові формування, дислоковані на території України, а також підприємства, установи і організації Чорноморського флоту Російської Федерації, що займаються діяльністю на користь Чорноморського флоту, вважаються розміщеними на території України.

Суди першої та апеляційної інстанцій правильно застосували наведені норми і зробили обґрунтований висновок, що транспортні засоби позивача зареєстровані в Україні, а позивач є платником податку з власників транспортних засобів відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", у зв'язку з чим визначення позивачу податкових зобов'язань з цього податку контролюючим органом є правомірним.

Даючи оцінку податковим повідомленням-рішенням від 11.09.2009 № 00057601720/0, від 21.09.2009 № 00057601720/1, суд обґрунтовано визнав, що помилка у назві платежу при відповідності коду бюджетної класифікації платежу з податку з власників транспортних засобів (12020100) не спричинила неправомірність визначення суми податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів з огляду на наявність у позивача обов'язку щодо сплати цих податкових зобов'язань, а також з врахуванням факту виправлення цієї помилки в податковому повідомленні-рішенні від 30.11.2009 № 00057601720/2, яке прийняте в процедурі апеляційного узгодження.

Враховуючи викладене, суди попередніх інстанцій дали правильну оцінку податковим повідомленням-рішенням, з приводу правомірності яких виник спір, як таким, що відповідають фактичним обставинам справи та правильному застосуванню норм матеріального права.

Доводи касаційної скарги не спростовують правильність цього висновку.

Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Підприємства "Будівельне управління Чорноморського флоту Міністерства оборони Російської Федерації" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.05.2010 та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2010 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя:Є.А. Усенко Судді: М.І. Костенко Н.Є. Маринчак