Ухвала суду № 31051818, 24.04.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2013
Номер справи
2а/1570/5565/2011
Номер документу
31051818
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2013 р.Справа № 2а/1570/5565/2011

Категорія: 8.2.9 Головуючий в 1 інстанції: Свида Л. І.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Кравець О.О.судді -Домусчі С.Д.судді -Шеметенко Л.П.

за участю секретаря - Левицької З.С.розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Колективного підприємства "Одеський шкіряний завод № 1" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13.03.2012 року по справі за адміністративним позовом Колективного підприємства "Одеський шкіряний завод № 1"до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби, за участю прокуратури Суворовського району м. Одеси про скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Колективне підприємство "Одеський шкіряний завод № 1" звернулося до суду із позовом до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби та просило скасувати податкове повідомлення -рішення від 15.07.2011 року №0001362301.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 13.03.2012 року у задоволенні позову було відмовлено .

Не погоджуючись з постановою представник позивача подав апеляційну скаргу, в якій вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позов.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом 1-ої інстанції встановлено, що між Колективним підприємством "Одеський шкіряний завод №1"та Одеської міською радою 03.02.2009 року укладено договір оренди землі, зареєстрований в Державному реєстрі земель від 10.06.2009 року за №040950500044, згідно якого Одеською міською радою передано згідно акту приймання-передачі та акту визначення меж земельної ділянки позивачу у строк на 10 років (але не пізніше початку реконструкції району, для експлуатації та обслуговування будівель та споруд заводу), на платному користуванні земельну ділянку площею 15531 кв.м. для експлуатації та обслуговування будівель та споруд заводу, що знаходяться за адресою: м. Одеса, вул. Слобідська, 56, згідно з планом земельної ділянки, який є невід'ємною частиною договору .

25.05.2011 року Державною податковою інспекцією до керівника КП "Одеський шкіряний завод №1" було направлено запит №16073/10/23-611 про надання документів, які підтверджують нарахування та сплату орендної плати за землю за договором оренди землі від 10.06.2009 року, який отримано позивачем 30.05.2011 року , який не був виконаний підприємством.

Відповідно до п.п78.1.1 п.78.1 ст.78 документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно до п.79.1, 79.2 ст.79 документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м. Одеси у період з 20.06.2011 року по 24.06.2011 року згідно повідомлення №169/230 від 08.06.2011 року та наказу №1213 від 08.06.2011 року проведено документальну позапланову невиїзну перевірку суб'єкта господарювання Колективного підприємства "Одеський шкіряний завод №1"з питань нарахування і сплати орендної плати за земельну ділянку відповідно до договору №040950500044 від 10.06.2009 року за період з 01.01.2009 року по 01.06.2009 року, за результатами якої складено акт перевірки №2893/23-6/13914374 від 04.07.2011 року , яким було встановлено , що позивачем не подано податкові декларації за земельні ділянки державної та комунальної власності за червень-грудень 2009 року, січень-грудень 2010 року та січень-травень 2011 року, в наслідок чого КП "Одеський шкіряний завод №1"занижено орендну плату за земельну ділянку на суму 526608,08 грн.

На підставі акту перевірки №2893/23-6/13914374 від 04.07.2011 року було прийняте податкове повідомлення-рішення №0001362301 від 15.07.2011 року , яким за порушення п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем 526608,08 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 103437,89 грн., яке було отримано 18.07.2011 року КП "Одеський шкіряний завод №1".

Відповідно до ст.2 Закону України "Про плату за землю"№2535-XII від 03.07.1992 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) та п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель, плата за землю є загальнодержавним податком, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно із ст.5 Закону України №2535-XII від 03.07.1992 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) та п.288.2 ст.288 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Згідно із ст.14 Закону України "Про плату за землю"№2535-XII від 03.07.1992 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) та п. 286.2 ст.286 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про плату за землю"№2535-XII 03.07.1992 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) та п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди.

Відповідно до ст.ст.125, 126 Земельного кодексу України №1066-VI від 05.03.2009 року право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Відповідно до п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року та п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу накладається на платника податків штраф в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 29.08.2011 року по справі №27/17-809-2011, яке набрало законної сили,стягнуто з Колективного підприємства „Одеський шкіряний завод №1» на користь Держави в особі Одеської міської ради до місцевого бюджету заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 526 608 /п'ятсот двадцять шість тисяч шістсот вісім/грн. 08 коп. ,розірвано договір оренди земельної ділянки площею 15 531 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул.. Слобідська, 56, укладеного 03.02.2009р. між Одеською міською радою та Колективним підприємством „Одеський шкіряний завод №1» та зобов'язано Колективне підприємство „Одеський шкіряний завод №1" повернути земельну ділянку Одеській міській раді, та відповідно встановлено наявність заборгованості до місцевого бюджету з орендної плати за землю у розмірі 526 608 /п'ятсот двадцять шість тисяч шістсот вісім/грн. 08 коп..

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції , про наявність підстав для задоволення позову, так як у податкового органу були підстави для проведення перевірки КП "Одеський шкіряний завод №1"з питань нарахування і сплати орендної плати за земельну ділянку відповідно до договору та правомірно винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення , а наявність заборгованості до місцевого бюджету з орендної плати за землю у розмірі 526 608 /п'ятсот двадцять шість тисяч шістсот вісім/грн. 08 коп. встановлена судовим рішенням , яке набуло законної сили ,та не потребує подальшого доказування відповідно до ч.1 ст.72 КАС України , стягнення якої за судовим рішенням , прийнятим в порядку господарського судочинства, унеможливлює відповідне повторне примусове стягнення в порядку адміністративного судочинства , але не є підставою вважати повідомлення-рішення неправомірним.

За таких обставин апеляційний суд приходить до висновку, що судом першої інстанції при постановлені постанови правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні відповідачем фактичних обставин і норм матеріального права.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Таким чином, апеляційний суд доходить до висновку, що немає підстави для скасування постанови суду та прийняття нового судового рішення, необхідно залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду 1-ої інстанції - без змін.

Керуючись ч.1 ст. 195, ст.196, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210,211,212, ч. 5 ст. 254 КАС України, суд апеляційної інстанції -

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Колективного підприємства "Одеський шкіряний завод № 1" залишити без задоволення , а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13.03.2012 року - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя

Судді: